Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy

Polecane posty

chce sie dowiedzieć czy w nowych prasach bele też stają w komorze prasowania a mianowicie interesuje mnie prasa vicon rf 125 prosze o jak najszybsze wypowiedzi


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

W nowych prasa?? Nie wiem być może, ale w Viconie to chyba raczej nie :rolleyes: Sąsiad miał Welgera na walce i miał ten problem że belka mu w komorze stawała i to przeważnie jak prasował słome w południe, kumpel miał John Deere prase na pasy i też mu stawała belka w komorze. My mamy Warfamy i nie ma takiego problemu, a jest na łancuchy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

komora=komoRZe

 

 

chyba tylko prasy z MPS nie mają takiego problemu bo cały cza bela jest dociskana.oczywiście walcowe.dzisiaj prasował (prasa pasowa) mi słome pszenzytnią-istna sieczka :rolleyes: pół na polu zostało i zapchał kilka razy prase na podbieraczu ale bela się nigdy nie zatrzymała...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

u mnie w classie też się bale ze słomą zatrzymują przy dobijaniu snopka jak jade w samo południe albo słomy na polu jest mało dlatego w tym roku prasowałem zaraz po kombajnie albo po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

w każdej prasie to się może zdażyc. Jest jednak sposób żeby tak się nie dzialo. W naszej welgerce (prasa na walce 150 cm bela) dospawaliśmy na 4 dolnych walcach kwadratowe drut, po 3 na każdym. Od tamtej pory idzie każda słoma mokra sucha, obojętnie czy prasuje w nocy czy w 30 stopiowym upale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@deymonn a ty jaką masz prase tak apropo i z którego roku bo obchodzi mnie czy twoja ma MPS czy nie


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No i mam podobne pytanie, do tej pory pracowałem Sipmą na łańcuchy i problemu ze stawaniem beli nie było, za to były inne :) chce ją wymienić na Vicona z walcami i jedyne czego sie boje to te stawanie beli w komorze. Prasuje dużo słomy i nie moge sobie pozwolić na jakiś cyrk na polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zapóźno, kupiłem już Vicona na wałki. Znajomy ma DF (a to bliźniacze prasy) tylko nieco starszy model bez elektroniki i nie miał problemu więc ja też nie powinienem mieć :) bo prasy są konstrukcyjnie prawie identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

sąsiad ma Vicona i nie narzeka żadnych cyrków na polu nie ma a prasuje naprawde sporo.......tylko ze on ma ją z elektryką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zobaczymy w 'praniu'... Też mam w tym Viconie elektryke, ba, nawet elektronike i nie do końca ją ogarniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zatrzymanie beli w komorze to nie wina prasy a operatora , np konczy ci pokos slomy jak u mnie bylo to wylaczalem walek i jechalem dalej a dopuki dojedziesz aby wsjechac w pokos to z beli ci sie robi jajko i ci za groma nie obruci, mialem taki przypadem na lace, albo nierownomiernie dostaje siano czy tam slome tez to samo, ona nie jest wtedy okraglutka tylko jajo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Zatrzymanie beli w komorze to nie wina operatora a prasy, np kończy ci się pokos słomy jak u mnie było to nie wyłączam wałka i jechałem dalej a dopóki dojedziesz aby wjechać w pokos to z beli nakruszy ci się mnóstwo sieczki i powierzchnia beli się "wyślizga" , zacznie łapać poślizg i wystarczy czasem troszkę podać na podbierak plus sieczka plus wyślizgana bela i stoi, albo nierównomierne dostaje siano czy też słomę, niestety nie mam wpływu na to czy mi pociągnie troszkę materiału czy całą kupę, szczególnie przy długim zbożu albo po zgrabianiu zgrabiarką gwiazdową, która robi coś bardziej na wzór długiego ciągnącego warkocza. Dobrze by było mieć możliwość szybkiej zmiany prędkości roboczej albo może ktoś wymyśli takie małe łapki nad podbierakiem które będą zabierały nadmiar materiału jeżeli złapie za dużo. Zasadniczo mędrkowanie że operator jest winny zatrzymywaniu beli to troszkę dziecinne i ma sens przy małej prędkości roboczej. Zastanowić się trzeba także nad ustawieniem walców. W przekroju nie są one okrągłe tylko owalne, dzięki czemu wywoływany jest dodatkowy efekt udaru pomagający sprasować bele. Pojawia się pytanie czy udar powinien następować przez wszystkie walce na obwodzie jednoczenie czy po kolei czy inna sekwencja. Ja skłaniam się ku opcji naprzemiennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wszystko ładnie wszystko pięknie ale te owale jak by były to raczej łożyska nie wytrzymają chyba ze całość była amortyzowana, a co do stawania beli to operator ma po części wpływ ale bardzo minimalnie, ja juz próbowałem rożnych sposobów, i cały problem polega na tym ze jak belujesz w bardzo słoneczny dzień to słoma jest bardzo wyschniętą i jest śliska, wtedy jest mała wilgotność powietrza i tak sie dzieje problem ustaje w pochmurne dni, dlatego ja belowanie słomy zaczyna o 5 rano i dokąd sie da albo wieczorem jak słońce zajdzie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

U mnie w welgerce z całą pewnościa walce nie mają przekroju koła. Nie wiem czy jest todokłądnie owal ale na pewno występuje delikatny udar. Konstrukcja i walce zostały tak wykombinowane, żeby to działało, i dlatego zastanawiam sie czy dospawywanie dodatkowych elementównie narazi tej konstrukcj na dodatkowe awarie. W sumie może by walce owinąć gumą??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj