artur21

ładowarki przegubowe 45-51 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur21    0

Witam interesują mnie opinie użytkowników o ich ładowarkach przegubowych, jak się sprawują, jak wygląda awaryjność, i czy jesteście zadowoleni, interesują mnie głównie schaffer i thaler, proszę o odpowiedzi

Edytowano przez artur21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Panowie, a czy potrzebujecie koniecznie takich małych i wąskich ładowarek? Może lepiej byłoby rozejrzeć się za maszynami budowlanymi typu Fadroma, Hanomag, O&K?

 

Są dużo stabilniejsze, mają ogromny udźwig, i jak na swe wymiary są zwrotne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Jestem posiadaczem ładowarki Thaler 451/TA z wysuwanym ramieniem teleskopowym oraz silnikiem 51KM . Moja ładowarka jest starszym bratem nowego i zmienionego modelu 3150/TA.

Ładowarka sprawuje się dobrze, awarii nie miała. Ładowarka ma za zadnie załadunek wozu paszowego, wożenie słomy, wywóz obornika, zdejmowanie nawozów, przykrywanie i odkrywanie pryzm i silosów z ziemi i co więcej potrzeba zrobić w gospodarstwie to zrobi ;) Thaler ma 1124 godzin.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

artur21 jak możesz to napisz jakiej gabarytowo szukasz ładowarki przegubowej, maksymalne wymiary ile udźwigu, na jaką wysokość ma podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Napisano (edytowany)

ładowarka w moim gospodarstwie będzie ładować bele na owijarkę, wrzucać obornik na tytana 10 plus i opróżniać małe chlewy z obornika, najgorszy tak mi się zdaje będzie załadunek tytana, 1,15 szerokości samej ładowarki to niezawiele i ładowarka podnosi tylko na 2,95 m także myślę kiedyś sprawić sobie bliźniaki, głównym faworytem jest thaler 3150 z euro ramka, ciężarkiem 60 kilo dostałem cenę 99 netto, tutaj cena zadecyduje, bo wolałbym schaffera, no ale... thaler tez ma ciekawa ofertę

Edytowano przez artur21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekczech    0

za 3045 to pewnie powiedzieli ci 99 tys, ale myślę,że 3150 (model z wachliwą osią) mi na FARMIE podali 120 z

 

dobrym wyposażeniem. ale takiej maszyny z wachliwą osią nikt nie ma, a podniosi ona tyle co weidemann 2070

 

Generalnie patrząc na Thalera, Weidemanna i Schafeera to osie te same (comera), silniki te same (perkins, deutz, kubota), hydraulika ta sama (Bosch),

 

siedzenia Gramera, joistic ten sam, a reszta to tylko montownia i design, chociaż Thaler poszedł mocno konstrukcyjnie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

za 3150 dostałem cenę 102 tys netto, w cenie był fotel pneumatyczny, osłona silnika i standard jaki na Polskę doposażane są ładowarki thaler, a osie comer to są w thalerze, ale schaffer sam produkuje osie do swoich ładowarek, a jeśli dobrze pamiętam osiem comer maja nośność 3500 kg a schaffer w swoich ulotkach podaje w modelu 2345 osie wytrzymałość 5000 kg, a w 3350 to nośność 7000 kg, thaler ciekawe ładowarki, @olekczech podałeś ceny netto czy brutto za te ładowarki??

Edytowano przez artur21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 3045 to pewnie powiedzieli ci 99 tys, ale myślę,że 3150 (model z wachliwą osią) mi na FARMIE podali 120 z

 

dobrym wyposażeniem. ale takiej maszyny z wachliwą osią nikt nie ma, a podniosi ona tyle co weidemann 2070

 

Generalnie patrząc na Thalera, Weidemanna i Schafeera to osie te same (comera), silniki te same (perkins, deutz, kubota), hydraulika ta sama (Bosch),

 

siedzenia Gramera, joistic ten sam, a reszta to tylko montownia i design, chociaż Thaler poszedł mocno konstrukcyjnie do przodu.

 

Schaffer ma własne osie!!!

Hydaulika Bosch, ale trzeba zwrócić na wydatek. Schaffer moim zdaniem i moich kolegów Schafferb jest najlepiej wykonany. Szkoda ze taki drogi, ale jakość kosztuje B)

Trudno

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Z gory przepraszam jesli zly temat ale ten wydawal mi sie najodpowiedniejszy.

 

http://allegro.pl/ladowarka-deutsch-fahr-wiedemann-shaffer-kramer-i1941000503.html

http://allegro.pl/ladowarka-schaffer-nie-weidemann-i1941323155.html

http://allegro.pl/ladowarka-weidemann-zeppelinn-jcb-manitou-merlo-i1942884972.html'>http://allegro.pl/ladowarka-weidemann-zeppelinn-jcb-manitou-merlo-i1942884972.html

czy takie ladowareczki sa warte swoich pieniedzy??

czy wogole jest sens takie kupowac??

a moze nie ma co przeplacac i kupic taka??

http://allegro.pl/ladowarka-weidemann-zeppelinn-jcb-manitou-merlo-i1942884972.html

Dodam ze potrzebna byla by do wywozu obornika z budynkow i tu by sie przydala bardzo bo budynki waskie ale czy da rade takimi sprzetami ladowac na rozrzutnik z plyty gnojowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

cześć chłopaki mam pytanie powiedzcie mi czy ta ładowarka thaler 3150 ta dał bym rade bez problemu załadować tira zbożem. chodzi mi głównie czy da rade podnieść na taką wysokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wysokość podnoszenia to niecałe 3m (łyżka w poziomie) czyli wysokiej wanny nie załadujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Mój tata jeździ z plandeką i całkowita wysokość naczepy z jaką jeździ to 3.95m, ale wydaje mi się że te głębokie patelnie też mają coś koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj