Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bubel500

Instalacja w zetorze 8045

Polecane posty

bubel500    4

Witam. Mam problem z uruchomieniem zetora. jest w nim akumulator 109ah 12v. Czy jest on za mały, czy powinno być 24ah?

Marcin91    280

Masz jeden akumulator 12V? Sam taki kupiłeś czy już taki był? Ja w swoim 8011 miałem 2 akumulatory 6V. Ale samostart musiał mu pomagać, bo bez tego ani rusz.

Edytowano przez Marcin91

Wiadomość z agroFakt.pl

tomi382    97

A nie powinny być czasem dwie dwunastki?Jeżeli masz zwykły rozrusznik to sprawdź kabel minusowy bo to częsty problem w tych krowach hehe sam czasem nie mogłem dojść ładu

Ale dokładnie to nie może ci zakręcić czy czy kręci bez problemu bo jak kręci to może przyczyna nie leży w akumulatorach :rolleyes:

bubel500    4

Kupiłem nowy rozrusznik i teraz kręci w miarę a jak podłączę kablami z drugiego ciągnika to pali dobrze.

tomi382    97

Wyczysć dobrze miejsce masowe pod przewód i nie dawaj podkładek na śrubę od rozrusznika bo to daje opór

wierzba1272    8

@tomi382 w jaki sposób ta podkładka daje opór?

A co do problemu, to najpierw sprawdź i jeśli będzie potrzeba wyczyść wszystkie połączenia między rozrusznikiem akumulatorami i masą. Jeśli to nie pomoże to sprawdź, czy alternator ładuje akumulatory w odpowiedni sposób.

tomi382    97

Tak mówił gość od regeneracji rozruszników z ponad 30 letnim doświadczeniem i dzięki tym radom zapomnieliśmy co to znaczy żeby nie kręcił :P

michal8011    6

Hej. Najskuteczniejszym sposobem wg. mnie na pozbycie się problemów z "zimnym startem" zetora lub ursusa czwórki jest instalacja z rozruchem 24v. Sprawdzone na własnym ciągniku :D Ostatnio przy -15 nie miałem żadnego problemu z odpaleniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować