silva

Wybory do izb rolniczych

Polecane posty

stasiex    24

Dlatego jest szansa to zmienić! Nie wystarczy tylko gromadnie ruszyć na wybory, ale zgłosić się na kandydata w wyborach, aby przepędzić to całe smutne towarzystwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Widzę że Polski Rolnik jest bardzo leniwy albo za głupi. Pretensje są do wszystkich że jest nieopłacalna produkcja wszystkiego. Gdy drogie zboże to płacz że podrażały nawozy i paliwo. Gdy jest tanie paliwo i nawozy to płacz że zboże jest za tanie. Gdy świnie są drogie to niezadowolenie że będą tak krótko, że drogie zboże itd. Można wymieniać bez końca. Pretensje do Izb Rolniczych że nic nie robią i olewają polskich farmerów. Jak Polski farmer olewa Izby to i Izby się odwdzięczają. Jest szansa żeby zmienić obecnych działaczy. Wystarczy zgłosić swoją kandydaturę, zabrać sąsiadów na głosowanie i już masz stołek. I jak by tak zrobiła większość to może coś by się ruszyło.

Ale w sumie po co to piszę. I tak większość to oleje i powie że trzeba zrobić strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A ja mam takie pytanko, jaka jest wysokość diety takiego radnego z izby rolniczej?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehehe. A czy to takie ważne? Ja z chęcią się zgłosze bez diety jeśli dam rade. Popieram w części Cie StasiekS choć rolnicy wcale nie są tacy głupi. Tylko często się godzą z tym co jest. Ale tak naprawde musimy szukać nowych pomysłów i dobrze każdy wie że każdy sam nic praktycznie nie dokona a razem jesteśmy naprawde sporą grupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ktoś z was należy może do jakiejś partii politycznej albo jakiejś organizacji typu związek młodzieży wiejskiej albo coś w tym stylu? A może ktoś z was jest radnym sołtysem albo w inny sposób udziela się społecznie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Akurat byłem jakiś czas radnym i sołtysem i uwierzcie mi zmienić mentalność niektórych ludzi jest ciężej niż narzucić rękami tira gnoju.Gdy zbliżają się wybory oni broń Boże nie wychylą głowy z domu,bo na nieszczęście się coś zmieni i sąsiadowi się polepszy.Lepiej siedzieć w swoim grajdole.Zgadzam się że trzeba nowych.młodszych ludzi,tylko jakim cudem oderwać od koryta starych wyjadaczy,którzy są przy nim od zawsze? Przypomina mi się scena z filmu "Poszukiwany,poszukiwana" gdy pytana o zawód pana domu jego żona mówi " mój mąż jest z zawodu dyrektorem".Nieważne kwalifikacje i znajomość branży liczą się układy ,znajomości i ładny uśmiech,a lud to kupi.Nie narzekam tylko próbuję powiedzieć prawdę.Na wybory pójde bo zawsze chodzę tylko chciałbym żeby frekwencja była wyższa niż 10 proc.i żeby wybrać całkiem nowych ludzi,którzy miejmy nadzieję coś zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

W ostatnich wyborach ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się że głosować mogą oprócz wszystkich rolników także działkowcy (bo też każdy płaci podatek rolny) stąd po części taka niska frekwencja, swoja drogą jestem ciekaw jak będzie wyglądało to w tym sezonie.

Czy izby działają czy nie zależy od szefa i tu mogą podać za przykład kujawsko-pomorskie, gdzie izba oprócz tego że zatrudnia prawników dla każdego rolnika który potrzebuje pomocy, to jeszcze organizuje mnóstwo szkoleń: cc grupy producenckie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W rozumieni Ustawy o Izbach Rolniczych płatnik podatku rolnego = rolnik (lub płatnik podatku od działu specjalne albo członek rolniczej spółdzielni produkcyjnej) - ale nie działkowiec.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Startowałem na radnego gminnego z dość dobrym wynikiem, myślę że niedługo wystartuje na sołtysa bo tylko patrzeć wybory, myślę nad wyborami do izb rolniczych ale chyba nie spełniam wymagań puki co, bywałem na spotkaniach ZMW, mam zaproszenie do PSL dzięki sporej ilości głosów na radnego. Przy tym jestem studentem Agrobiznesu a na początku lutego bronie prace inżynierską :) Nadałbym się na te stanowiska? Choć człowieka trzeba poznać napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Kolego jeżeli masz chęć i zapał,żeby coś zmienić na lepsze w swoim otoczeniu to śmiało startuj.A jeżeli wstąpisz do jakiejś partii i będziesz podnosił rękę tylko zgodnie z wolą jej kierownictwa, nie ze swoim sumieniem i rozumem to daj sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No i to jest najczęściej ból większości radnych bo wybierani przez społeczeństwo nie reprezentują tego właśnie społeczeństwa tylko partie w której są ;/ Dlatego puki co to startowałem z własnego komitetu. Z partią zobaczymy. Dodam że prowadzimy gospodarstwo średniej wielkości. Ale mam brata który niedawno ukończył agronomię więc mam wolną rękę ale wiem co to znaczy rolnictwo bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czemu pytasz

 

A wiesz chciałbym spróbować coś zrobić dla swojego otoczenia, zacząć się udzielać społecznie ale nie bardzo wiem od czego zacząć, dlatego jestem ciekaw jak inni z was zaczynali, na początku myślałem o założeniu zmw w mojej gminie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Byłem w Lubelskiej izbie rolniczej dziś i powiedzieli że kandydować mogą tylko i wyłącznie podatnicy podatku rolnego. Więc puki co trzeba się wstrzymać z kandydowaniem. Ale zachęcam wszystkich chętnych bardzo bo coś trzeba tu rozwijać a nie oglądać się na innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Odświeżam temat - idą wybory a tu cisza <_< .

 

Przypominam, że do poniedziałku można zgłaszać swoje kandydatury w wyborach do rad powiatowych. Wniosek oraz listę poparcia (podpisaną przez min. 50 płatników podatku rolnego w gospodarstwach > 1 ha) należy składać w siedzibach Okręgowych Komisji Wyborczych, działających w każdej gminie.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

:rolleyes: A ja właśnie niedawno zostałem przewodniczącym takowej komisji. W naszej gminie jak narazie na 2 mandaty jest w tej chwili 3 kandydatów. Frekfencja będzie pewnie słabiutka bo na całą gmine tylko powstanie 1 lokal wyborczy, bo na obwodowe lokale nie ma kasy a za free nikt nie przyjdzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Z kasą w tym roku krucho...

 

Proponuję rozwinąć trochę ten temat - strasznie tu drętwo...

Chyba każdego powinien interesować samorząd rolniczy, a zwłaszcza taki, w którym może zasiadać osobiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Widocznie w rolnictwie jest bardzo dobrze skoro ten temat coś słabo się rozwija. Rolnicy uznali że "po co zmieniać zwycięski skład". Faktycznie te strajki były jedynie pokazem nowych traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Zapowiada się co najmniej dwukrotnie większa frekwencja. O ile gminy dostosują się do zaleceń komisji wyborczych będą to pierwsze wybory z których odpadną działkowicze - jak już pisałem uprawnieni dotąd byli wszyscy którzy płacili podatek rolne, a w tym roku po raz pierwszy trzeba mieć co najmniej 1 ha fizyczny. Na przykładzie mojego województwa uprawnionych do głosowania było około 200tys a o dopłaty wnioski składa około 55tys. Później nie ma co się dziwić że frekwencja taka niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Niestety frekwencja w wyborach do izb będzie odzwierciedleniem ich działalności wśród rolników bo w mojej okolicy o takowej nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ciekawe. Nikt nie słyszał o Izbach, ich działalności ale podczas strajków są obarczani winą nieopłacalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja miałem propozycję już drugi raz na startowanie do izb, może i bym nawet wygrał i przeszedł, ale co to da? Pieniądze z tego żadne, a trochę czasu zabiera i tak nic nie zdziałasz bo stere wygi siedzą i kombinują tylko dla siebie. Moim zdaniem to te izby nic nie mają do gadania bo nie za bardzo się z nimi liczą. Z kolei to na pewno łatwiej jest krytykować rządzących niż samemu rządzić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj