Zaloguj się, aby obserwować  
andrew

Ursus C-330 - dlaczego nazywają go ciapek?

Polecane posty

djvtec    0

a u nas mowi sie trzydziestka, ciapek rzadko, co ciekawe babcia z dziadkiem mowia o C-328 capek, wg nich nie ma nazwy ciapek tylko capek i to tylko na 28 bo na 30 juz nie :rolleyes:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a u nas mowi sie trzydziestka A co do ciapka to poraz pierwszy spotkałem się z tym na agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

U nas przeważnie Trzydziestka, można się też spotkac z określeniem "pyciara" :P z określeniem ciapek pierwszy raz spotkałem się w którymś odcinku legend PRL-u jak wyciagali nim jakieś auto z garażu.

Stwierdzenia capek u nas używa się znowu w odniesieniu do ciągników samoróbów tzw, esioków ze słynnym silnikiem z Andrychowskiej Wytwórni Silników Wysokorpężnych ;) zawsze takiego chciałem miec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

a u nas mówi się często byczek po prostu ;) sama nie wiem dlaczego no i ciapek oczywiście :P


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

U mnie nikt nie mówi ciapek ;) Wszyscy mówią trzydziestka, nawet w sklepie z częściami to się mówi że potrzebuje to i to do trzydziestki :P


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

wg mnie to "ciapek" mówi się na c328 - on jest taki malutki B) więc taki ciapek, co to c330 czy c330M też się z takim czymś spotkałem ale częściej do c328, ale to raczej od tego słynnego "ciap ciap ciap" B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9133    0

W mojej okolicy ciapek to c-45 ale mój tata na c-330 mówi ciapaj. A ogólnie na c-330 :trzydziestka, na c-360 :sześćdziesiątka, na c385 : osiemdziesiątka i ludzie innego ciągnika nie znają :lol: nawet ursusa 1634 nazwali by osiemdziesiątką <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

W mojej okolicy nikt nie określa tego traktora jako "ciapek". Mówi się trzydziestka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

U mnie cap albo trzydziestka i to wszystko. Z takimi określeniami jak na Agrofoto się nigdy nie spotkałem. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

w moim regionie ciapek to popularne określenie tak samo jak trzydziestka. ale czemu ciapek, może od odgłosu silnika, albo po prostu od tego, że to malutki ciągnik jest ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

A ja mówię na c 330 ciapek albo mały. Na 4011 zielony(bo jest zielona)albo smok ;D (wzięło sie od tego ze mało zrobi a dużo zje ) a na 1014 dziesiątka albo turbowiec. A mój kumpel ma 2 zetory na 8011 gada Karwina (bo z Czech) a na 7711 gagarin a to nie wiem czemu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj