wsk

MF 6140 vs Case 5120

Polecane posty

wsk    6

witam mam zamiar kupić ciągnik około 90 km z turem i podoba mi się ferguson 6140 i case 5120 którego lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

wiadomo ze mf ale za to jaka cena

Edytowano przez nasil90
Post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Dlaczego wiadomo że MF? a ja bym powiedział że CASE do ładowacza jest lepszy ciągnik jest na ramie i posiada rewers bezsprzęgłowy co przy pracy z ładowaczem jest bezcenną funkcją nie zagłebiając już sie w szczegóły techniczne obu maszyn które były już wiele razy dogłebnie omawiane.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są tematy w którym były porównywane te ciągniki, w MF jest rewers elektrohydrauliczny tylko trzeba użyć sprzęgła nie ma pozycji neutralnej jak w Case. Posiadam MF 6140 z ładowaczem jak najbardziej sprawdza się. Jak bym miał do wyboru te dwa ciągniki za podobną kasę to raczej stan techniczny odegrał by rolę wyboru któregoś z nich.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

wiem że MF ma rewers elektrohydrauliczny ale właśnie z koniecznością urzycia sprzęgła co w tym przypadku działa na jego nie korzyść w porównaniu do CASEa pozatym CASE ma dużo wyższy wydatek Hydrauliki niż MF, więc tak jak piszesz w podobnych ciągnikach za podobną cenę też wybrał bym tego który jest w leprzym stanie bo oba są dobre. Inną kwestią jest to że wolał bym kupić ciągnik bez ładowacza i go w niego uzbroić jest dużo mniej wytłuczona przednia oś sprzęgło czy też właśnie rewers

 

 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym jest różnie na co trafisz, co prawda wybór jest duży ale jak przyjdzie do konkretnego podjęcia decyzji to nie wiadomo co lepsze. Z drugiej strony można trafić na egzemplarz z ładowaczem który pracował jako ciągnik pomocniczy + jeżeli był prawidłowo użytkowany albo ciągnik który pracował w polu ciągał pług. Nie chce mi się wierzyć że ciągnikiem z ładowaczem taki Francuz pracował w polu wykonując ciężkie prace bo patrząc na większość ciągników z lat 1995 - 2000 mniejszym przedziałem mocy 70 - 100 km mają małe przebiegi często w granicach

5 000 mtg. Jesteś mechanikiem więc na co dzień masz styczność z maszynami i wiadomo każdy jest inaczej eksploatowany i dbany, twoim zdaniem ich przebieg jest odzwierciedleniem ich stanu ?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Na pewno nie bo po pierwsze praktycznie każdy przebieg da się cofnąć a po drugie tak jak napisałeś wszystko zależy od tego jak ciągnik był dbany i serwisowany czy drobne usterki i elementy które naturalnie się zużywają były w czas wymieniane czy zostały zaniedbane i np doprowadziły do poważnych uszkodzeń w case i ogólnie w ciągnikach na moście carraro na zwrotnicach nie ma łożysk stożkowych tylko są łożyska tuleje ślizgowe ich zaniedbanie i wyrobienie graniczne nie jednokrotnie doprowadzało do uszkodzenia obudowy mostu , jej wybicia na gniazdach, z kolei w MFie wahanie mostu jest na pojedynczej tulei mosiężnej co też nie jest dobrym rozwiązaniem bo zużywa czopy w pochwie mostu, carraro ma ro lepiej rozwiązane bo są dwie współpracujące ze sobą tuleje i nie są zużywane same czopy

Edytowano przez milanreal1
orty

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj