Skocz do zawartości
4porucznik01

Zetor 7211 [zblokowane biegi]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
zetorek1607    1

to ja was podziwiam, ja jak byłem mały to w C-360 często blokowałem, bo sprzęgła nie mogłem wcisnąć, a teraz to już nie pamiętam jak sie odblokowywuje :lol:

jak w technikum na praktykach sadziliśmy pekińską i ja jeżdziłem taką starą 60 to cholera non stop się blokowała nic tylko śrubokręt i przez bezpieczniki trafić przesuwką i gotowe pamiętam że nauczyciel to miał wykrecony bezpiecznik i jeździł z śrubokrętem non stop ale z niego był taki fach że jak żłożyli podnosnik w 360 na zajęciach praktycznych to podosiła na odwrót można było podłożyc coś pod ciegna i koło zmieniać, dopiero mechanik skłądał tak jak ma być :D

zetorek1607    1

mój tata jak pierwszy raz jechał naszą C-360 i jak zablokował to nie wiedział jak, pół godziny na polu razem z dziadkiem grzebał i nic, dopiero jak jeden znajomy na pole wyjechał coś tam robić to tata po niego poszedł i w 2min odblokował:lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

no tak bywa niestety u mnuie w ciapku przy przebiego około 12tyś mtg terz co ruszyłeś dźwignią to zakleszczony, każdorazowe odkleszczanie już mnie denerwowało dopiero jak wykręciem wybierak to zobaczyłem że jest ten koniec tak zeszlifowany że zostało może ze pół cm, z kolegom dopiero naspawaliśmy materiału i zeszlifowaliśmy powiem od 2tyś mtg jest spokój. ale pomyślcie taka 330, 360 poradzisz sobie w polu jak cos kumasz potrzebny kluczyk i śrubokręt i jazda, a nie daj szczęście abyś zakleszczył powershift lub jakiś inny wynalazek, w polu sobie tego sam nie zrobisz :P

danielhaker    871

to ja was podziwiam, ja jak byłem mały to w C-360 często blokowałem, bo sprzęgła nie mogłem wcisnąć, a teraz to już nie pamiętam jak sie odblokowywuje :lol:

A teraz to już pewnie dorosły :lol: :lol:

Ja w 5211 2 razy zablokowałem w ciągu pół roku i na razie spokój. Jak wyciąłem sobie w blasze dziurkę żeby dało się wodziki bez rozkręcania podłogi wykręcić to się przestraszył :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

zetorek1607    1

no teraz nie jestem jeszcze dorosły, ale mi zupełnie o coś innego chodziło, mianowicie o wzrost i jak nie dosięgałem, żeby dobrze wcisnąć sprzęgło, a że jeszcze ciężko chodziło to trzeba było się na siłować, ja jak zablokowałem 7211 to 3godziny roboty, a samemu też nie zrobiłem, bo blachy się zawadzały jedna o druga, dopiero jak tata przyszedł to poszło szybciej, bo blachy odciągał, a ja tą kopułkę wciskałem :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek000111
      na 3 i 4 biegu przy obciążeniu strasznie w niej wali,co moze byc tego przyczyną??jakie były by koszty i czas naprawy??jest to zetor 6718
    • Przez chucknorris
      Mam prośbę, ktoś posiada wiedzę jak wygląda mechanizm wspomagania sprzęgła, ściślej mówiąc jak wygląda mechanizm siłownika pneumatycznego znajdującego się pod podłogą kabiny z lewej strony. Pozdrawiam.
    • Przez stunte
      Witam, jestem tu nowy. Jeśli zły dział, to przepraszam.
      Mam taki problem:
      Pracowałem zetorem, zgasiłem go. Następnie odpaliłem i wcisnąłem pedał sprzęgła.
      W tym momencie pedał sprzęgła wraca na swoje miejsce, a sprzęgło nadal jest włączone. Nie da się go wyłączyć. Musiałem go holować spowrotem. Wiecie co to może być?
      Z góry dziękuję, za każdą poradę i pozdrawiam.
    • Przez lukas435
      Witam wszystkich kolegów. Ostatnimi czasy z różnych źródeł słyszałem że zmieniając jeden lub dwa tryby w skrzyni biegów zetora 5245 można zwiększyć jego prędkość odpowiednio na wszystkich biegach.
      Próbowałem znależdz jakieś informacje w internecie ale jak dotąd znalazłem 2 możliwości a mianowicie:
      1. wymiana kół na większe,
      2. zamiana trybów 4 i 5 biegu co wiąże się z tym że nie zawsze ciągnik pociągnie obciążenie ze względu na zbyt duży przeskok.
      Żadna z tych metod nie jest zadawalająca czy istnieją jakieś inne sposoby np. tak jak pisałem wymiana trubów na wałku wejściowym do skrzyni lub coś podobnego?
      Zachęcam do dyskusji na ten temat i myślę że wielu z nas skorzysta z tych informacji.
    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?