Zaloguj się, aby obserwować  
zbigi123

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth?

Polecane posty

zbigi123    4

Mój mtz ma 11 lat chodzi w turze i jeszcze w wielu innych maszynach praktycznie co dzień a ma dopiero 2600mth. Jak prasuje to przez cały dzień nakręci 2 mth czy to nie dziwne? :rolleyes:


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie wiem jak te z Narwi, ale ten oryginalny z rocznika 1989 podobnie wolno naliczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Mój mtz ma 11 lat chodzi w turze i jeszcze w wielu innych maszynach praktycznie co dzień a ma dopiero 2600mth. Jak prasuje to przez cały dzień nakręci 2 mth czy to nie dziwne? :rolleyes:

a moze licznik był zmieniany, cofany ??? masz go od nowości ??? a ile w MTZ trwa jedna mtg ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a ile w MTZ trwa jedna mtg ???

Ooo to jest podstawowe pytanie, tzn. nie ile trwa tylko przy jakich obrotach silnika 1mth=1h zegarowa?

Może poprostu pracujesz na niskich obrotach i dlatego tak wolno leci :rolleyes: a może czasami licznik sie zacina i nie liczy? Bo te 2mth po całym dniu prasowania jest niemożliwe, gdzieś po 2-3 godzinach mogło by już tyle nabić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja mam z 2007r. no i ma elektroniczny licznik, i on liczy przepracowane godziny, a nie mth!

moj tez ma elektroniczny (od alternatora) obecnie ma ,,narysowane" 1003 mth od 2004r a przyznam sie ze okolo 120-170mth to ma niedoliczone poniewaz zaczsow gwarancji odkrecilem kabelek :rolleyes:

Wedlug mnie liczy dobrze, poltorej godziny jazdy po szosie=2mth (przy 2000-2500 obr/min)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Mój ma 9 lat, orze i uprawia 20 ha, reszta łaki, pracuje z turem głownie z chwytakiem do bel, zwozli slome siano do owijania, nie ma tygodnia w roku ze nie jest odpalany, podczas zimy zawsze raz w tygodniu musi przewiesc bele sianokichy i ma 960mth :rolleyes: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mój ma 9 lat, orze i uprawia 20 ha, reszta łaki, pracuje z turem głownie z chwytakiem do bel, zwozli slome siano do owijania, nie ma tygodnia w roku ze nie jest odpalany, podczas zimy zawsze raz w tygodniu musi przewiesc bele sianokichy i ma 960mth :rolleyes: :lol:

ale gdy bedziesz chcial sprzedac i ktos zobaczy ile ma mth to siez dziwi ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam go od nowości.Czesto pracuje na dużych obrotach no a w prasie muszą być obroty, chodzi też w przyczepie samozbierającej, talerzówce, (najwiecej) turze,beczkowozie 8400l i czasami w agregacie, a właśnie w takich maszynach są równierz potrzebne obroty. Obrabiam nim 50 hektarów no i nie możliwe zeby były to godziny bo by musiał już miec kilka ładnych tysięcy.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak na marginesie-dobrze byłoby aby wszystkie liczniki wybijały godziny zegarowe (wszędzie są takie same-ktoś to już tu gdzieś napisał)-nie byłoby wtedy sytuacji ,że nie można np.porównać zużycia paliwa bo jeden nabija w dzień 10 mth a drugi 2 (albo i nie :rolleyes: )-ktoś pisze np-a moja Proxima spala 6 l/mth-no dobra ale jak długo ta mth trwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Tak na marginesie-dobrze byłoby aby wszystkie liczniki wybijały godziny zegarowe (wszędzie są takie same-ktoś to już tu gdzieś napisał)-
Tak, a jak porównasz spalanie na godzinę zegarową gdy jeden pracuje na pełnych obrotach i pełną mocą, a drugi bez obciążenia na małych obrotach ???

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To i wtedy nie ma czego porównywać-porównać można wtedy gdy-ciągniki są tej samej(bardzo zbliżonej) mocy,taka sama maszyna ,te same obroty itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

miałem MTZ-3 z 89 roku i tez wolno nabijał. przy sieczkarni perzez 12h dziennie robił 8-9 mth a obroty cały czas do oporu :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale gdy bedziesz chcial sprzedac i ktos zobaczy ile ma mth to sie zdziwi :rolleyes:

Gdy będzie chciał sprzedać tu usłyszy tyle różnych historii na temat swojego ciągnika że załamać sie można, sprzedawałem już U-912 z 91r. po rzeczywistych wtedy 1700mth... Paaanie, licznik pan cofną a w PGR to pewnie 3x tyle przepracował! Paaanie, kogo chcesz pan nabrać, ja wiem jak było! Paaanie, dałeś pan nowy licznik 4 lata temu! Paaanie, po zarobkach pan chodzisz i odkręcasz linke od licznika! :lol: I tak w kółko, co klient to nowa historia. Łatwiej było sprzedać Zetora który miał już kilka tysięcy mth i był grzebany w silniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Gdy będzie chciał sprzedać tu usłyszy tyle różnych historii na temat swojego ciągnika że załamać sie można, sprzedawałem już U-912 z 91r. po rzeczywistych wtedy 1700mth... Paaanie, licznik pan cofną a w PGR to pewnie 3x tyle przepracował! Paaanie, kogo chcesz pan nabrać, ja wiem jak było! Paaanie, dałeś pan nowy licznik 4 lata temu! Paaanie, po zarobkach pan chodzisz i odkręcasz linke od licznika! :rolleyes: I tak w kółko, co klient to nowa historia. Łatwiej było sprzedać Zetora który miał już kilka tysięcy mth i był grzebany w silniku :lol:

ale u mnie np. byla plomba ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moj stary mtz ma 18 lat ,zawsze licznik był sprawny i ma 2100mtg a obrabiał przez 17 lat jako ciągnik podstawowy ok 30ha czyli bije mtg wyjątkowo wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilon1234    0

:) Hej!!

Mam nowego P5 i jak robiłem na 5 h polu MTZ 82 zrobił 2 mth a P5 ponad 3!!

To jest bardzo drażniące!!

 

Ale mtz 82 to jest naprawde maszyna. Gdy mu założe pług 5 skibowy to idzie jak burza bez przedniego napędu!!

Tylko że z tyłu mam koła r 38 i to mu daje kopa do pracy!! Nie ma żadnego przecieku na silniku jak wszyscy mówią że takie złomy bo przeciekają!! :)

Mój sąsiad ma zetora 1224 i też pług 5 ten sam a w polu leży tym zetorkiem a paliwe zeżre 2 razy więcej albo lepiej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ale mtz 82 to jest naprawde maszyna. Gdy mu założe pług 5 skibowy to idzie jak burza bez przedniego napędu!!

Jaki ten pług, 5x35 ?? Jeśli tak to nie wierze, chyba że w podorywce :) Jak uciągnie 4x40 to już będzie dobrze. No i jak ciągnik o mocy 117KM i w dodatku dużo cięższy może chodzić gorzej w takim samym pługu jak ciągnik 81KM... Kolejna bajka o MTZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

I tu się zgodze ze mtz to jest maszyna i bedzie mocniejszy od 6 cilindrowego zetory czy ursusa bo te 6 mają zamało biegów i dlatego nie dają rady, a ja widziałem naprzykład zwykłego mtz-ta co orał 4*40 obrotowym lemkenem tylko miał przód dociążony.

 

P.S. TEMAT JEST O MTH WIĘC PROSZE ZEBY TO BYŁ OSTATNI TAKI POST NIE NA TEMAT.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

nie musze kupowac mam MTZ i nie wmowisz mi kolego ze idzie lepiej niz 12. to sa dwie rozne klasy ciagników i nie ma co dalej rozwijac tego tematu, nie chce cie obrazac ale piszesz glupoty albo masz 12 lat i uwazasz ze wszystko co twoje jest najlepsze. MTZ jest za lekki i taka 5 podczas samego transportu bedzie go zrywac i strasznie buja calym ciagnikiem. ten co sie zna nie podczepi takiego pluga ze wzgledu na mase bo silownik moze rozerwac (ruska glupia konstrukcja tego nie wytrzymuje i potrafi strzelic) nie wspomne o hydraulice ktora dostaje wtedy ostro w dupe. ten co 5 plug podczepia nawet jak ziemia nie stawia oporow i daje rade pociagna poprostu nie szanuje swojego ciagnika i za pare lat nie bedzie sie czym chwali bo go zmasakruje do konca! ja mam 4*35 i to jest max jaki mozna do niego podczepic nawet nieraz to jest za duzo jak sa spore gorki, a podczas orki podrywa przodek do gory i kola nie maja takiej przyczemnosc jak powinien miec ciagnik o mocy 80km.

zo do mtg sie zgodze MTZ oszukuje i to grubo moj jest z 83 rok od nowosci, a ma teraz ok 3000mtg. silnik w tym momencie nadaje sie do remontu, sprzeglo zaczelo szarpac w te zniwa, pomalu sie caly sypie ale przez 24lata bez remontu zadnych podstawowych zespolow (silnik, skrzynia, sprzeglo) wiec nie jest tak z nim zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
zo do mtg sie zgodze MTZ oszukuje i to grubo .

Dlaczego oszukuje ??? może jest na odwrót jak nowe traktory potrafią zrobić prawie 2mth w jedną godzinę, i później właściciel chwali się jaki ma oszczędny ciągnik.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Dlaczego oszukuje ??? może jest na odwrót jak nowe traktory potrafią zrobić prawie 2mth w jedną godzinę, i później właściciel chwali się jaki ma oszczędny ciągnik.

Nie wiem czy mam racje (bo gdzieś coś tam kiedyś słyszałem :)) ale 1mth = godzina pracy przy 540rpm na WOM 540, czyli różnych obrotach silnika w różnych ciągnikach i tak jak pisano są też liczniki nabijające równo w godziną zegarową niezależnie od obrotów, więc 2mth w godzine jak i w cały dzień nie jest możliwe w żadnym ciagniku, niezależnie jak liczy te mth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Miałem na myśli piątke z grudziądza!!! Nie wierzysz kup mtz 82 i zetora 12 a zobaczysz różnice!!
nie musze kupowac mam MTZ i nie wmowisz mi kolego ze idzie lepiej niz 12. to sa dwie rozne klasy ciagników i nie ma co dalej rozwijac tego tematu .....

 

popieram skonczyć ten temat bo sam do Z10145 nie czepiam piątki bo w jednym miejscu ma z czwórką zagonową co robić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj