Polecane posty

krzysiu12    8

Witam!

Mam takie pytanko czy dało by sie przesunac słupy w tej oborze:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/252843-obora/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/252841-obora/

 

Tak aby powiększyć korytarz paszowy a zmniejszyć długość stanowisk.

Podejrzewam ze w grę wchodzi demontaż dachu. Ale czy ktoś miał by inny pomysł?

Proszę o wypowiadanie się w tym temacie.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Masz szeroki korytarz i jeszcze go poszerzać?? O ile?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

andrzej2110 jest za wąski ma około 3 metrów szerokości.

Powiększyć chciałbym ile by tylko było można.

Bel sianokiszonki nie mogę kłaść na środek ponieważ krowy się dobierają do nich wiec na pewno jest za wąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale to nie wiesz o ile możesz go poszerzyć?? Ja ci nie wejdę do obory i tego nie zmierzę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Jak już chcesz przebudowywać (moim zdaniem bezsensownie ale co mi do tego) to co w tym złego jak słupy zostaną wewnątrz korytarza paszowego? Między nimi spokojnie się wyrobisz ze wszystkim to po co przestawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ja mam podobne wygrodzenia /przy stanowisku 190x115 cm/ i dla dobrego HF-fa jest na styk. Radze zastanowić się z tymi wymiarami.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Koszt przeróbki wysoki a nie wielki efekt. Poza tym krowy będą miały ciaśniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

No już prawie mnie przekonaliście.

I tak niedługo ta obora będzie dla jałówek i dla krów stawiamy druga wiec w nowej będzie można zrobić to czego w tej zabrakło.

Dzięki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No jak ma być na jałówki o tym bardziej nie ma co się pchać w koszty.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Na paszę zrób lekką wiatę przed wjazdem do obory, w razie niewykorzystania na paszę można postawić jakiegoś grata. Przyjemne z pożytecznym B).


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@krzysiu12 Obora jest odpowiednia nierób sobie niepotrzebnie roboty jak już to inwestuj w nową i zrób to tak żebyś za parę lat czegoś nie przerabiał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jaki powinien być kąt spadku dachu jednospadowego, przy długości około 10-11m? Konstrukcja drewniana, wsparta pośrodku słupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak dasz 10% to różnica będzie około metra. Ja mam około 15% przykryte eternitem i jest ok.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

Ile by kosztowało przesklepienie w stodole sąsieku i dwóch klepisk łącznie 10 na 14metra systemem teriva?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Niestety plany sie zmieniły :(

Narazie nie postawimy nowej obory. Myslelismy co by tu zrobic aby przechowac kilka cielakow.

I wymyslilismy. Mamy stara obore jej szerokosc to 6m i długosc 12m.Trzeba by było ja troche przerobic to znaczy wyburzyc scianki poniewaz sa one w poprzek szopy pozakładac wygrody itd. czy było by to opłacalne? Jaki bylby koszt tego i ile sztuk by mozna tam upchnac. stały by tam cielaki i jałówki w jednym rzedzie.

prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj