Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz15

Przeciwwaga w prasie Z-224/1

Polecane posty

Mariusz15    1

Witam jestem posiadaczem prasy polskiej Z-224 z 86roku bez przeciwwagi mam ją już chyba ponad 10lat chodzi z C-360 i tak prawdę mówiąc wcale nie szarpie ciągnikiem tak strasznie jak to wszyscy mówią z ciągnikiem się też nic nie dzieje a w sezonie chodzi sporo przy sianie i słomie zarobkowo kolega ma SIPME z 99roku z przeciwwagą jak kiedyś zapiąłem ją na próbę do mojego C-360 to prawie nie widziałem różnicy i to w sianie. Doradźcie czy warto inwestować czy to tylko przereklamowany mit starych kółkowych mechaników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie szarpie Ci tak ciągnikiem, jak prasowaliśmy kiedyś c-360 i z224 to było czuć jak ciągnik nie ma płynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Nasza z przeciwwaga i buja 60

Skoro uważasz ze nie potrzebujesz to po co inwestować?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

Trochę buja każdą będzie troszkę czuć ale nie tak strasznie jak wszyscy to wyolbrzymiają jak zapiąłem tą kolegi to z przeciwwagą ale też trochę bujało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

Kolego nie opowiadaj bajek jest różnica z przeciwwaga. Ja w sianokosy montowałem przeciwwagę kuzynowi w z224 i różnica jest w płynności może nie aż taka wielka ale jak sam on to zaobserwował prasując mi siano jechał już bieg wyżej wiec szybciej mu prasa szla i sam mówi ze dziennie jest spora różnica w spalaniu a w słomie to jak to określił płynie a ciągnik ma lżej. A sam się wąchał jak go namawiałem żeby założył a teraz się nachwalić nie może. Także decyzja kolego należny do ciebie moim zdaniem warto!!! :)

  • Like 1

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

A jakim ciągnikiem z nią gania? I nie wiesz na jakich obrotach wcześniej jeździł a na jakich teraz? W spalaniu to może masz i racje może coś zostawać! Jest jeszcze różnica między starszą prasą a nowszą sipmą bo simpa ma więcej uderzeń tłoka na minute!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

360 ja ciaga prasa dosyc stara 86 czy 87 rok jej produkcji. wczesniej jak nia smigal to gaz do dechy teraz troche mniej jakies 1800 jak go spodkam to tam wypytam go dokladnie.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem 224 bez przeciwwagi i dokładałem ją sam. Różnica była taka jak bym się przesiadł z malucha na poloneza. Przedtem to MF 255 nie bardzo mi się chciało jeździć bo trzepało a jak zapinaliśmy przyczepę do prasy to trzeba się było trzymać żeby z niej nie spaść. To z przyczepą jeździłem 912. Po założeniu przeciwwagi było dobrze, i MF pracował z nią.

Moja była z 85 roku od nowego ją miałem, i tylko kawałek wzmocnienia wycinaliśmy na młocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

skoro tak mówicie to pewnie za inwestuje i ją zamontuje bo itak musze ją na ten sezon troszke przeglądnąć już trzy sezony chodzi bez jakich kolwiek wkładów finansowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwaga trochę pomaga, chociaż ciągniki typu C 360 MF 255 z przeciwwagą odczuwają bujanie, za mała masa, buja jak kołysko usnąć można. Prasuje Ursusem C 360 tylko z przeciwwagą i buja ale mi to nie przeszkadza, ciapkiem z prasą to od razu glebę zruszysz jak go do tyłu cofa :D

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj