celeronik

Wał do talerzówki

Polecane posty

pioter    46

jezeli juz to rurowy, a jeżeli jeżeli iałbym sam go robic to oponowy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Oczywiscie wał będę sam robił, chciałem doczepic strunowy który teraz mam, ale jest dużo za szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

pioter możesz powiedzieć coś węcej o tym oponowym, z jakich opon itd.

pytam bo ja czasami przypinam wał strunowy od agregatu, ale on jest za wąski i ma za małą średnicę, i będę musiał zrobić jakiś inny.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A może zaczniesz do ciągnięcia brony lub włóki bo czasu mało a talerzowania na pewno masz sporo. Ja mam ciąganą i za nią zaczepiłem włókę i fajnie równa, a co daje wał gdy jest twardo i talerze słabo się zagłębiają wtedy to nic nie zrobisz :rolleyes:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli za talerzówką ma iść jakiś wał to tylko rurowy - głównym zadaniem wału który idzie za brona talerzowa jest ugniecenie wcześniej spólchnionej przez bronę talerzową gleby - a wał strunowy ją jeszcze dodatkowo spulchni co spowoduje jej przesuszenie i w razie silnych wiatrów będziesz miał erozje gleby a w razie silnych opadów całość wody spłynie ci po polu do dołków i zagłębień - a jak zastosujesz wał rurowy,lub jak wczesniej pisał @pioter oponowy, t w razie opadów woda sobie ładnie wsiąknie a wiatr nie zrobi wielkich szkód


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Nie chce żadnych włók, bron itp. bo wzdłuz to nie robota (gościu ciąga za talerzówka brony mtzem to pożal się boze, pole maskara). Wał chce po to, aby ustawić sobie głębokość i nie bawić się siłową, bo za jednym przejazdem musze kilka razy podnosic i opuszczać talerzówkę, co mnie wkur** :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

moim zdaniem to najlepiej jak by były dwa wały. Najpierw strunowy który by wciskał rżysko w spulchniono ziemie a za nim rurowy który by jo jeszcze przygniótł trochę. Jeśli masz jeszcze jakieś pole do zrobienia to możesz przypiąć (na łańcuchu) wałek który masz przy pługu (wraz z obciążeniem) i zobaczysz jaki będzie efekt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wymieszane to już jest po talerzówce :) wał to juz tylko ma za zadanie równać i ubijać powiechrznię pola i na cięzszych ziemiach kruszyć.

 

co oponowego to myślałem o kołach od samochodów.np koła 13 cali VW roztaw śrób 4x100 szerokośc opony 175.także jedno koło na 20cm.nagorsze mogą być ewentualne przebicia opony i to mnie troche martwi...a jaki jest koszt takigo koła to nie wiem dokładnie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
wymieszane to już jest po talerzówce :) wał to juz tylko ma za zadanie równać i ubijać powiechrznię pola i na cięzszych ziemiach kruszyć.

 

co oponowego to myślałem o kołach od samochodów.np koła 13 cali VW roztaw śrób 4x100 szerokośc opony 175.także jedno koło na 20cm.nagorsze mogą być ewentualne przebicia opony i to mnie troche martwi...a jaki jest koszt takigo koła to nie wiem dokładnie...

Taki zestaw do C-360???????????? Talerzówka zaczepiana to na suchym polu wywali cię z kabiny, robiłem taką to masakra dla traktorzysty ciągana jest OK!! :)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Pewnie zrobie rurowy na jesieni, mam jeszcze kilka ha, które są opryskane roundupem, wału od pługa nie odepnę, za ciężki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Witam

mam brone talerzową KWAS 3,05 i chcem dokupic, zrobić do niej wał.

i sie zastanawiam czy kupic orginalny wał strunowy:

 

1- http://www.kwas.com.pl/galeria/wal_plaskownikowy.jpg

2- http://www.kwas.com.pl/galeria/wal_rurowy.jpg

 

czy dorobić zaczepy i ten:

 

1- http://www.allegro.pl/item528768845_wal_st...o_3_2_nowe.html

 

czy tak samo dorobić zaczep a packera:

 

1- http://www.allegro.pl/item541884421_wal_up...schio_agip.html

2- http://www.allegro.pl/item533562336_wal_uprawowy_3_6m.html -- do tego jestem najbardziej przekonany

3- http://www.allegro.pl/item541083014_waly_p...r_strunowy.html

 

 

 

 

 

-prosze o doradzenie


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

No ten drugi wał packer-a nawet fajny niczym praktycznie nie różni się od trzeciego wyłącznie ceną ;) Ja dorobił bym zaczep i sprawił bym sobie tego packera napewno fajniej by uprawił. Te trzy pierwsze to możesz sobie założyć do talerzówki jak będzie z ciapkiem chodzic ;) A właśnie z jakim ciagnikiem ma chodzić ta talerzówka?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Talerzóka chodzi i bedzie chodziła z NH TD80D.

Klasa zimi to IV-VI


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Z takim ciagnikiem to już sam nie wiem. Myśle, że packer lepszy bardziej do agregatu niż do telerzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

słuchaj on ma w niej lekko.

zalerzy od pola czasami to bez przedniego napedu talerzuje.

a czasami 4 na 2 zakresie

 

wiec sądze że wał packera by był tu w sam raz

ze mu aż tak strasznie nie zaciązy.

tam gdze bez napedu jeżdzilem bede jeżdził z,

tam gdzie jeżdziłem na 4 tak bede jeżdził na 3


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Tylko ciekawe jak bedzie uprawia ten packer z broną talerzowa? Chyba żadna firma nie produkuje bron talerzowych z packer-em bynajmiej ja nie widzialem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Po co Ci packer do talerzówki?

Wystarczy spokojnie wał rurowy i bedzie dobrze ziemia zageszczona a packer to tylko bedzie przewazał ciagnik bo ciezki jest. Bo 3 m talerzówka lekka nie jest a wał tak daleko od ciągnika troche bedzie ważył i moze przodem nosic.

 

Ja bym radził wał rurowy spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

a ja widziłem ;) na ciezkie ziemie.

a jak by zrobić coś w podobie do hydropaku??

 

to teraz który z wymienionych??


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak masz lekkie ziemie (piszesz że v - VI klasa)to tylko rurowy lub oponowy bo muszą Ci troszkę dognieść spulchnioną ziemię.

Ja właśnie remontuje swoją talerzówkę i też jutro robię mocowania pod wał i też mam dylemat bo mam ciężkie gliniaste ziemie i nie wiem czy rurowy nie będzie zły ale chyba zaryzykuje i zrobię rurowy najwyżej dorobie jeszcze strunowy jako drógi. A Packer to też mi się wydaje że lepiej do uprawówki się nadaje...


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

to ja jednak wezmne orginalny strunowy bo sadze ze rurowy jest zadelikatny


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Pracuję na glebach lekkich tą talerzówką:

http://www.akpil.pl/Wzmocniona-550

Trochę starszym modelem, ale generalnie to ten sam sprzęt, planuje wywalić drugi rząd gładkich talerzy i wstawić ząbkowane, tak jak przedni rząd. Myślałem też nad tym, aby dorobić uchwyty i zamontować jakiś wał. Pracuję na glebach lekkich, więc najodpowiedniejszy byłby wał packera. Ale dla Ursusa 912, to już może być za dużo :/

 

Co myślicie o tym, zaby zamontować za talerzówką zgrzebło? Takie jak tutaj:

http://www.bomet.pl/oferta_tekst-20.html

Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Jak wam się widzi takie rozwiazanie?

 

I ostatnie pytanie. Znalazłem wałpackera Amazone o szerokości 3m. Ile waszym zdaniem taki wał waży? Około 500kg?

Edytowano przez Renesis16xT

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

panowie jaki wał był by najlepszy do talerzówki akpil 2 wałki z talerzami chodzi mi bardziej by talerzówka równała nierówności jak nasypuje na 1 stronę żeby nie trzeba było bronować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj