szczepek2

Zabezpieczenie pługa na zimę

Polecane posty

szczepek2    11

Nie każdy ma gdzie schować na zime pług (gruber, agregat, brony itp). Zostawione na powietrzu rdzewieją i na wiosną mamy problem. Jakie środki kupujecie, albo może sami robicie jakieś mikstury do dobrego zabezpieczenia sprzętów. Zawsze pod ręką jest zużyty olej, ale on spływa po miesiącu i po zabezpieczeniu (nie mówiąc o ochronie środowiska). Smar do łożysk źle się nanosi i trudno go nałożyć w różne zakamarki.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Temat mnie również interesuje ale można go rozszerzyć w ogóle do

Zabezpieczenia przed korozją maszyn i elementów roboczych choćby heder który jest pod dachem a i tak rdzewieje

Co do oleju spalonego z tego co wiem to nie za bardzo się nadaje bo ma w sobie siarkę a to raczej przyczynia się do rdzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja plug smarowalem olejem wymieszanym ze smarem i okręcałem dodatkowo okręcałem workami z nawozu ale teraz stoi pod wiatą i nie okręcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

za tez stosowalem smar zawsze ale teraz nie chce mi sie i stoi wszystko tak ale 2 przejazdy plugiem i wszsytko czyste :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Smar, ale ostatnio wzialem grubo smarem i Spray'em. Dziala w 100%, a jak pojdzie np.pług w ziemie to 2 przejazdy i lśni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domel1993    0

Ja do tej pory samorowałem olejem przepalony umyte maszyny, ale czekałem jednak aż troche przyrdzewiejo bo tak to pierwszy lepszy deszcz i po oleju spłynoł jak deszcz po kaczce, a tak to troche sie potrzyma.

Moj wujek to smaruje smarem i przykrywa zawsze jakoś folio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zawsze stosowałem olej i sprawdzało się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Dokładnie, choć pług będzie stał pod wiatą to i tak odkładnie, lemiesze i cała reszta el roboczych zardzewieje. My mieliśmy posmarowany olejem spalonym, ale było jechane na usługę dość dużo później i poszła w p**du cała konserwacja, na następny dzień spadło dość dużo śniegu i do dzisiaj pług stoi z ciągnikiem tak jak z pola zjechał :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

W zasadzie tak się obić nie powinno bo zanieczyszczacie w ten sposób ziemię, z której później je się chleb ;p Można śmiało pomalować farbą antykorozyjną i też będzie dobrze. ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

my też stosujemy olej przepalony i jest dobrze a co do zanieczyszczenia gleby to jak pójdzie pług w pole to już prawie spłynie,a po drugie to gorzej zachód nas zatruwa bioksyny i inne ustroistwa


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMaly95    0

Ja tak konserwuje swój sprzęt:

1.Jak coś stoi pod dachem to umyje , potem przepalonym olejem z domieszką ropy/benzyny pomaluję i jest ok. Przed okresem użytkowania biorę miskę i szmatę i to zmywam wodą żeby tam ekolodzy się nie czepiali..

2.Jak coś ma już stać pod chmurką to biorę miskę w nią towot i go rozgrzewam żeby go łatwo nałożyć [@szczepek2 i twój problem znika ;) ] , daję go grubo a przed użytkowaniem ściągam nożem co daje mi 2 korzyści po 1 ekolodzy się nie czepiają a po 2 to oszczędzam bo taki towot to mi [na wsi się nie przelewa <_< ] na 2 sezony starczy.,.,. B)

 

3. Ostatnio widziałem taki patent jak mówił @przemrolnik malują lekko nawet tak aby było Spray'em potem przelecą 2 razy i ok ale to już trochę nie ekologicznie.


Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! :D
Melioranta zawód wielki!! Suszy pola i butelki.
BIZON - KOSI , MŁÓCI , I CHŁOPA PRZEWRÓCI xD
___________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz kupiłem pług z Dani to był pomalowany jak by sprayem, wygląda to jak lakier bez barwny o zielonym odcieniu. Handlarz mówił że to specjalna farba do konserwacji i tak robią w Dani. Miał jeszcze z 7 kombajnów z dani ale były mocno pordzewiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

dokładnie umyć, posmarować olejem, i najlepiej pług postawić na jakiś suporkach lub kamieniach to wtedy nie ma lemiesz dostępu do ziemi. ale nic nie zastąpi garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Przy plugu stosuje przepracowany olej ktory posypuje popiolem lub suchym piaskiem, nie spluka go wtedy deszcz.

Brony talerzowej czy agregatu nie smaruje niczym, sam sie w polu czysci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Nie powinno się smarować przepalonym olejem. Taki olej zawiera kupę siarki. Poza tym jest rzadki i po niedługim czasie spłynie lub zmyje go deszcz a a wtedy rdza opierdzieli lemiesze jak świeżą kaszankę. Jak chcesz porządnie zakonserwować pług na zimę, lepiej posmaruj Bitexem. Jeśli nie masz, lepiej użyć po prostu zwykłego towotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja biorę przepalony olej pędzel i smaruję B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

przepalony zawiera siarke a nie przepalony-malo uzywany tez zawiera siarke??

 

wg mnie to raczej nie zawiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj