mefiu890

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ...

Polecane posty

mefiu890    15

Przejrzałem forum i coś podobnego jest ale ja chciał bym się dowiedzieć czegoś innego mianowicie kto ma podpisaną umowę na sprzedaż tuczników do ZM Sokołów ?? Chciał bym się dowiedzieć jak to wygląda ile % jest więcej do umowy za kilogram i za co jeszcze można otrzymać dodatkowe % ?? Sprzedaje aktualnie do pośrednika na wagę żywą i dopłacają mi 20 gr do kg za mięsne ale podobno w ZM Sokołów można zyskać więcej po podpisaniu umowy i płatności poubojowej ?? Dodam iż moja średnia mięsność jest w granicach 56 - 57 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

O umowie na sprzedaż tuczników do ZM Sokołów to nie słyszałem o tym, są tylko kontrakty i programy a i b. Ja osobiście podpisuję z nimi program b co już pisałem w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

to wytłumacz jak możesz na czym polega program A i B? Ta ubojnia jest w Sokołowie Podlaskim w woj. Podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Kupuje prosiaka z wolnego rynku i podpisuję z nimi tz. program B, a program A tj. jak kupuje od nich prosiaki i ta cena jest wyższa o 10 gr od programu B. Ta ubojnia jest w Sokołowie Podlaskim

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

@wama7552 po ile jak przeliczysz ci teraz wyjdą tuczniki na żywą???

Cena na razie stoi w miejscu około 4.6 wbc +5% =4.83 + mię. średnią miałem zawsze 57% to wyjdzie coś 5.05 ze wszystkim netto to w granicach 3.9 - 4 zł + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

W poniedziałek był u mnie przedstawiciel Sokołowa i z tego co mówił to wygląda tak przy zwykłym kontrakcie w pierwszym roku dostajesz 2% i stopniowo dochodzi się do 5%, W programie A kupujesz prosiaka od nich lub w cyklu zamkniętym kupujesz od nich loszki i z nich sprzedajesz prosiaki jest odraz 5%, Na dzień dzisiejszy cena podstawowa przy mięsności 53% 4,30 , program A 4,60 B 4,50 plus za każdy % mięsa w górę 1% cena w górę plus max 5% za kontrakty. Wujowi z poniedziałku wyszły też 5,05 przy 57,2 mięsności w pr. A netto, kilka w tej partii poszło też moich. Dodatkowo można dostać dodatkowe rabaty na pasze z Wipaszu lub Provimi przy zmianie ceny jeszcze przez 3 tygodnie możesz kupować po starej. Raczej wejdę w program A, już zamówiłem na razie 10 loszek jest teraz duża promocja na loszki, koło 300 zł na sztuce ale chyba do 10 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

@cezary1232@ a skąd Ty jesteś i czy rozmawiałeś z Ciborowskim?. J jaka cenę Ci oferuje za loszki?

Edytowano przez wama7552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Podobno każdy likwiduje , a tu widzę duże zainteresowanie produkcją. I jak w tym kraju cokowlwiek zrozumieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Był właśnie Ciborowski, bo wuj go przysłał, za 22 tygodniowe 750 + VAT, 19- tyg 680 +VAT Tylko że trzeba zapłacić do 14 dni po dostawie sumę bez promocji a później wystawiają fakturę korygującą i odsyłają kasę, jak się nie wyrobisz w 14 dniach promocja przepada, mam już kilka tych dan-bred -ów wybranych z prosiaków, które przyjechały z Jagodnego do wuja i są całkiem niezłe, jestem z WIKTOROWA.

 

Kto podczas poprzedniego kryzysu inwestował był wygrany bo trafił później na wysokie ceny. Znając polskie realia nie wiadomo jak będzie ale nie ryzykując i stojąc w miejscu zaczynasz się cofać.

Edytowano przez cezary1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Sokołów ma tylko ,jak już to program hodowlany Danbred(Duński), a rasy prarodzicielskie to Landrace i Yorkshire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze dochodzi do tego duroc, z których poprzez odpowiednie krzyżowanie powstają rasy f1. Są one przekazywane wtedy do ferm namnażających(takie jak ma SOKOŁÓW) z skąd trafiają do ferm używających loch f1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

loszki 22 tyg po 850 zl a z dani przez polsko- dunska firme 250 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony    1

A ja proponuję od Sokołowa uciekać jak najdalej i jak najkrótszą drogą.Rżną na kasie aż iskry lecą. mięsność mierzą jak im pasuje,średnio wychodzi ok. 2% różnicy pomiędzy nimi a innymi zakładami.W tym tygodniu oddałem 90sztuk to pojechali po bandzie i średnią wyliczyli na 54%, takie mięsności to ja miałem w latach 90 na tzw chłopskich świniach. Ceny też są dużo niższe, dla przykładu w obecnym czasie zakłady płacą 4,5-4,6pln za wagę żywą u nich 4,10. A żeby było śmieszniej to gdy się sprzedawało do nich bez umowy to można było dostać cenę o 50 gr wyższą niż płacili za tuczniki z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj