Masseyek6290

Wózek Widłowy

Polecane posty

Witam. Nie wiem czy to dobry dział ale osobnego o widlakach nie znalazłem :)

A więc tak dzisiaj mam odebrać wózek widłowy i nie moge sie zdecydować ,Mam do wyboru:

-Toyota 5FG15 (rewers przy kierownicy,skrzynia automat, przesuw boczny,udźwig 1500kg)-cena 15000 tyś rok 1996

-Suzuki (srzynia bez rewersu, bez przesuwu bocznego, udźwig 2 T)-cena 18000tyś,rok 1997

-Linde (srzynia manual z rewersem z boku, także bez przesuwu bocznego,udźwig ok 1200kg) cena 14 tyś)Rok 1994

Wózek u mnie nie będzie się raczej aż nadto przemeczał ;)i jakichś ciezarów powyżej tony nie bedzie dźwigał. Najbardziej z nich podoba mi sie ta Toyota, u nas raczej przeważają toyotki i ludzie bardzo je sb chwalą.Więc prosze o opinie co wy byście wybrali. Prosze o odpowiedzi bo do 18 mam wybrać ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Raczej wybrał bym Toyotę bo rewers przy kierownicy i przesuw boczny kiedyś się może przydać, jeżeli nie będzie dźwigać więcej jak to 1 tonę to raczej na nią bym stawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W linde nie masz skrzyni, napęd jest hydrostatyczny. Im więcej gazu tym szybciej jedziesz. A mam 4 wózki spalinowe Linde i jeden na hali elektryczny i nienarzekam. Może części są drogie ale mam jedną firmę co handluje częściami i mają o połowę tańsze niż w Linde MH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mojego szwagra chodzi Linde e16 pedał do przodu pedał do tyłu rozdzielacz zwykły manualny bo na tych śmiesznych małych gałkach to jakiś taki nie peny się wdawał. Normalnie bajkowa sprawa, jak do hali czy przechowalni to tylko elektryk cicho i nie śmierdzi. I na zewnątrz też nic mu nie szkodzi. Tylko jedna wada nowa bateria firmy BATTER 10 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim paliwem będzie zasilany ON czy LPG bo to ma znaczenie?

LPG oczywiście


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja pracuje z widlakami to ci powiem tak jak na LPG jak widlak będzie stał na lekkim mrozie dłuższy czas to przy odpaleniu musisz poczekać nim ruszysz ze 10-15min by gaz się rozmroził i płyn nagrzał a taka butla mi starcza nom stop jak jest na chodzie to na 8godz. 2 butle mi idą z chakiem, a na ON to odpalasz chwile rozgrzewasz i do pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja mam widlaka na silniku 3p z automatyczną skrzynią i nie jest zły tylko ciężko mu palić na mrozie. Ja bym tą toyote brał ale jakąś na ON ale jak chcesz gaz to i tak Toye weź bo uwierz ze przesuw boczny to wielka frajda i dużo mniej kręcenia jeżdżę już parę lat wózkiem i bardzo bym chciał mieć ten przesuw boczny nie mam dużej przechowalni a jak jest załadowana to na dodatek ciężko tam manewrować a tak bym układał skrzyniopalety bez większego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rade jednak wybrałem Toyote, super sprawa, myślę że to dobry wybór, przesuw boczny jednak się bardzo przydaje. Jutro wstawię jakieś foto ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na co należy zwracać uwagę przy zakupie elektrycznego wózka widłowego? oczywiście pomijając stan akumulatorów, potrzebuję wózek do pracy w budynkach (palety z ziemniakami, zboża i nawozy w BB) z możliwością wysypania BB na naczepę samowyładowczą, a więc wysokość podnoszenia ponad 4m, cena do 15tys. zł (nie przewiduję ciągłej pracy ponad 2h) oraz w miarę trwała i niezawodna konstrukcja

 

np taki:

http://allegro.pl/wozek-widlowy-elektryczny-triplex-i3894393456.html

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kup coś z markowych np Linde, Toyota. W elektrycznym za dużo nie sprawdzisz. Bateria wiadomo, zobacz czy szybko nie rozładowuje przy pracy i hydraulikę sprawdzisz. Pojeździj trochę i zobacz czy nie sypie błędami jak ma komputer i wyświetlacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolWS    0

Skoro już jest coś o wózkach, to się podczepie. Pojazd jest, ale przyszła pora pierwszej wymiany opon (kupiłem używany, już były trochę zmęczone), wiadomo do 25 km/h felgi 9, chciałbym, żeby opony długo się trzymały, dobra przyczepność i gwarancją na wiele lat nie pogardzę. Gdzie kupujecie? Przez net czy gdzieś u siebie lokalnie? Kumpel mówił, że Maragoni forza albo Bergougnan Expert, z tego co się orientuję, to koło nośne musi dźwigać ok. 1800 kg, a skrętne ok. 1500. Szukałem tylko w necie i znalazłem te drugie za ok.500 netto w logtrade – dobra cena czy szukać dalej? Czy powierzchnia, po której jeździ powinna być istotna przy wyborze?

Będę wdzięczny jak się komuś będzie chciało odpowiedzieć na wszystkie pytania…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Odgrzewam temat, bo też interesuje mnie ile mogą kosztować wóżki używane, takie w dobrym stanie.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekH    2

Moje typy to Linden, Toyota, , Still. Są to wózki wysokiej klasy, które zwykle są w stanie intensywnie pracować spokojnie przez kilka lat. Dobre sa też wóżki Nissan. Miałem kiedyś do czynienia z wózkiem spalinowym z modelem o udźwigu do 5 ton. Pracowało się na nim w różnych warunkach pogodowych i sprawdzał się naprawdę bardzo dobrze. Z tego co widżę, to duży wybór używanych wózków w różnych cenach mają tutaj LINK

Ewentualnie szukaj na na otomoto lub allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj