brzozak2

Trójbelkowy agregat podorywkowy

Polecane posty

brzozak2    241

Witam jak w tytule, chcialbym porownac 3-belkowe agregaty podorywkowe roznych producentow.

 

zalozenia jakie maja spelniac:

- szerokosc robocza 4 metry,

- skladany hydraulicznie,

- zabezpieczenia non-stop (i tu istotne by sila potrzebna do pokonania oporu sprezyny byla jak najwieksza),

- maszyna bedzie pracowac glownie na plytkiej glebokosci.

 

generalnie skladam sie ku wersji zaczepianej ze wzgledu na wieksza mase, ale mozna tu pokusic sie o kompromis.

 

 

do tej pory zauwazylem, ze lemken w testach, ktore widzialem, wypadal najlepiej. cena jednak za ten agregat jest wysoka, bo wynosi ok. 110 000 tys pln netto.

dzis bylem u dilera kongskilde i cena za porownywalna delte jest nizsza o 20 000.

oba agregaty dostane w ciagu 2 dni na testy.

 

zastanawiam sie nad innymi producentami.

moge powiedziec, ze wstepnie wyeliminowalem agregaty vogla (uciazliwa obsluga), vaderstada (agregat raczej przeznaczony do glebszej kultywacji), horscha (slabe oceny w testach w zakresie jakosci uprawy), pottingera (tacie nie podoba sie jakosc wykonania).

 

jesli macie jakies pomysly, albo wnioski, testy, itp. do w/w agregatow, zapraszam do wziecia udzialu w dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kultywatorów to ja osobiście posiadam agregat podorywkowy firmy "POM BRODNICA" o szerokości roboczej 3m i zabezpieczany kołkami zrywalnymi. U mnie spisuje się on bardzo dobrze a przy okazji był bardzo tani (ok. 10tyś zł). Zaczepiany byłby lepszy, bo przy nagłym skręcie kierownicą agregat nie nadchodzi na polu i uprawa nadal przebiega w lini prostej. A na jaki model lemkena się zdecydowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Zobacz na stronie Farmet maszynkę Triolent lub Turbulent widziałem w realu triolenta to wykonanie raczej solidne ciężar maszynki spory a cena bardzo rozsądna za 3 metrowego z wałem rurowym coś około 35 tys netto u Osadkowskiego, możesz wybrać różne wały. Też nad nim się zastanawiam mówili że z powodzeniem zastępuje orkę bo użytkują jeden na pokazach, niestety nie widziałem roboty w polu. Zabezpieczenia non stop solidne sprężyny. Co do szerokości to mają 3m lub 4,5m składane. 3metrowy był zazaczepainy ale do niego trzeba ciągnik 150 Km z dobrym udzwigiem bo ma swoją wagę i jest długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie chce polskiego sprzetu :)

 

ciagnik mam 220 KM, dzwiga 10 ton i sam wazy 11 z obciazeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz solidnego zabezpieczania to szukaj maszyny z zabezpieczeniem hydraulicznym. :) Wiem, że są takowe, jednak na obecną chwilę nie potrafię sobie przypomnieć, jaki sprzęt to był. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak ktorys z producentow by oferowal takie zabezpieczenie na kolek jak GB w plugu, to bym nie potrzebowal zadnego non-stopu, ale skoro nie ma to nie chce mi sie w suchym roku wylazic i zmieniac srube przy kazdym przejezdzie przez sciezke agrotechniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W top technice z 02.2010 jest raport z pracy kultywatorów Lenkena/kristal,smaragd,karat/ ale do takiego byka to one troszkę mikre.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

nie chce polskiego sprzetu :)

 

ciagnik mam 220 KM, dzwiga 10 ton i sam wazy 11 z obciazeniem.

 

Farmet jest czeski bez porównania z polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;) to co ty masz za ciągnik?

 

A może byś się tak zastanowił na horsch'em np. terrano fx?

 

Taki ciągnik to pewnie 5 lub 5.5m czy był by za ciężki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

taki ciagniki ciaga 4 metry na moich ziemiach i ma dosyc.

 

terrano nie chce, bylem w zeszlym tygodniu w fabryce horscha, byl pokaz, czytalem testy i generalnie nie przekonal mnie, a juz na pewno nie za taka kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to masz tak zwięzłe ziemi czy po prostu mokre?

 

To ten ciągnik nieźle dostaje u ciebie w dupe. ;)

 

U mnie to po suchym lecie czasem jest ciężko wjechać w pole jak glina jest na górkach, ale mój 120km traktor wyrabia się z 3m podorywkowym albo 6m przedsiewnym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

taki ciagniki ciaga 4 metry na moich ziemiach i ma dosyc.

 

terrano nie chce, bylem w zeszlym tygodniu w fabryce horscha, byl pokaz, czytalem testy i generalnie nie przekonal mnie, a juz na pewno nie za taka kase.

Możesz mi podać gdzie czytałeś takie testy o Terrano?

 

Również przymierzam się do kupna agregatu ścierniskowego trzybelkowego z zabezpieczeniem non-stop stąd znam trochę temat. Ważne jest dla mnie aby zabezpieczenie było bezobsługowe i spełniało swoje zadanie. Niewątpliwą zaletą horscha jest zabezpieczenie TerraGrip. Jest to system dwusprężynowy, który pozwala na zachowanie stałej głębokości roboczej. Siła, przy której następuje odchylenie wynosi 500 kg. Nie wielu producentów wyposaża swoje maszyny w taki system. Podoba mi się to ze względu na to, że przejeżdżając np. przez ścieżkę technologiczną taki ząb nie spłyci swojej głębokości roboczej aż do momentu przekroczenia granicznej siły. W przypadku zabezpieczeń jednosprężynowych bądź resorowych takie spłycenie pracy ma miejsce, gdyż ząb odchyla się do tyłu. Z tego co widziałem w Kongskilde Delta Flex jest jedna sprężyna. Jednak chciałbym zobaczyć jak spisuję się taki agregat na własne oczy. Może nie warto płacić tyle za Horscha, gdy efekt pracy jest podobny. Wstępnie jestem umówiony na pokaz obu maszyn, ale to po żniwach, gdyż nie mam gdzie przetestować.

Alternatywą dla Horscha może być Kockerling Trio. Również wyposażony są w zabezpieczenie dwusprężynowe. Tylko nie wiem czy mają wersję 4m składaną hydraulicznie. W przypadku maszyny 3m jest trochę tańszy od Terrano FX. Co też ważne w przypadku obu maszyn - talerze bądź listwy wyrównujące mają zabezpieczenie przeciwkamieniowe.

Podoba mi się Lemken Karat (siła wyzwalająca przy zabezpieczeniu automatycznym 550 kg), jednak w nim talerze przymocowane są na sztywno do wału.

Widziałem trzybelkowy agregat Kvernelanda. Nie spodobała mi sekcja talerzy wyrównujących pod kątem względem osi maszyny. Wał przesunięty jest to bardziej do tyłu w porównaniu do innych maszyn.

Czytałem na stronie Kuhna o agregatach trzybelkowych - zabezpieczenia mają siłę wyzwalania ok. 350 kg. Jak dla mnie to odpada, ponieważ chciałbym, aby agregat również pracował do głębokości 30 cm.

Jakieś inne maszyny trzybelkowe, dobrej jakości, polecacie, a może posiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w profi byl test, chlopaki z mojego kierunku go tez opracowywali i wyszlo ze sila jaka trzeba uzyc by pokonac opor sprezyny w horschu jest 2 razy mniejsza niz w lemkenie i wynosila nie 500, a troche ponad 300 kg (zmierzone).

jakosc uprawy byla zaskakujaco slaba, zarowno pod wzgledem wymieszania, jak i wyrownania powierzchni, co tez zauwazylem na pokazach w fabryce.

jedynym plusem terrano jest ulatwiona obsluga, wersja 4m ma chyba tylko 2 smarowniczki, gdzie kongskilde czy V&N maja cos kolo 40 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie wiem co wam przeszkadzają smarowniki ;). Dla mnie im więcej smarowników tym lepiej :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Testował może ktoś lub widział jak pracuje kultywator podorywkowy dwu-belkowy z zabezpieczaniami non-stop spreżynowymi? przeglądając ogłoszenia ze sprzętem używanym, natknąłem się na takowy. Nieźle wygląda, ciekawi mnie jaki jest efekt pracy takiej maszyny.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja pracowalem lemkenem smaragdem, do samych podorywek jest dobry choc nie wymiesza tak dobrze szczatek pozniwnych jak 3-belkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Lemken wypuścił nowy kultywator 2 belkowy Kristall. Wyposażony w nowy typ redlic Trimix do głębokości ok. 15 cm wykazuje się porównywalną jakością pracy jak kultywatory 3 i więcej belkowe, dopiero ponad 15 cm jakość pracy się pogarsza.

ser robocza 3m

prześwit pod ramą 80cm

liczba rzędów 2

odległość między belkami 90

liczba zębów 7 system szybkiej wymiany elementów roboczych

szerokość redlicy 47 cm

podwójny wał rurowy o śr 40 cm

masa 1470 kg

długość 3,76 m

zapotrzebowanie na moc od 100 KM

cena bez Vat ok.11400 euro


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mandam wypuscil niedawno trójbelkowego kusa. Tylko niewiem czy bedzie dostepny w wersji 4 metrowej ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zainteresowal mnie produkt farmeta, jutro prawdopodobnie bede ogladal ich sprzet i dostane oferte.

 

mial ktos juz do czynienia z ta firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agregaty uprawowe maję dość dobre.Do Lemkena to bardzo duża różnice w cenie i jakości.Ale wart tych pieniędzy.Ja mam 4 metry kompaktora i znajomi też mają no to nie źle.ale porównywaliśmy 6 metrów Farmeta i Lemkena zużywanych w jednej firmie to była różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

zainteresowal mnie produkt farmeta, jutro prawdopodobnie bede ogladal ich sprzet i dostane oferte.

 

mial ktos juz do czynienia z ta firma?

 

A pisałem Ci na początku, że maszynki Farmeta warte uwagi,o wiele tańsze od zachodnich typu top dawn vaderstadta czy tiger horscha, osobiście rozważam Triolenta, chłopaki od osadkowskiego mówili, że dobrze miesza resztki i zastępuje pług do tego różne wały do wyboru. Mieli takiego jako maszyna pokazowa ale niestety nie widziałem go w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj