brzozak2

Trójbelkowy agregat podorywkowy

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drogi w utrzymaniu ten mandam widzę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ponieważ na każdą łapę masz 4 elementy wymienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

chodzi o to zeby bez podorywki,

chcial bym aby te resztki pozniwne byly dobrze wymieszane;p


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To w końcu ma być to agregat do systemu bez orkowego czy do zruszenia warstwy pożniwnej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba nie, tylko zeby podorywke zrobic agregatem zamiast pluga. @fergusonki mozesz spokojnie w takim wypadku polecic dwubelkowy agregat, przy wyborze kierujcie sie solidnoscia wykonania, cena nie zawsze swiadczy o jakosci, ale czesto pozwala odrzucic to co oczywiste :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytaj sobie Top Technikę z 02/2012 tam jest na temat agregatów polskich podorywkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

tak zamiast pluga agregat ;D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no to musza byc 3 belki, w 3m ciagnik nie da rady by zrobic na gleboko. ile kasy chce wydac zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

3 belki, 3m, ciężka gleba i głęboko to bez 160 KM nie podchodź. :)

Jeśli chce zastąpić orkę to niech szuka trzybelkowca 2,5m.

 

Jest dużo starych niemieckich gruberów(Frosty, Rabe Werki, Lemkeny), które mają 3 lub 4 belki przy szerokości roboczej 2,50-2,70m i 11-13 zębach, najczęściej bez podcinaczy - czyli lżejsza praca.

Ale wtedy trzeba dobrze zwrócić na podziałkę, aby był stosunkowo gęsty, dobrze mieszał i nie przepuszczał. :)

Ale czy one dadzą rade pracować na te co najmniej 25 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

max 15 tysiecy ;/

kurde obok mnie sasiad pronarem malym ciagnie 2.5 m. i ma dosc ciezko ale idzie (2 belki) a mf nie pujdzie z rzedem lap wiecej to przeciez 45 km wiecej ;/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no głebokość ja wiem... jakieś 10 góra 15 cm

ziemia ciężka, glina :P


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

duza bedzie roznica po 2 rzedowym a po 3?

kurde chcialbym zeby to dobre bylo, no wiecie jak to jest ze szwagrem i tesciem ;P

 

aaa dodam ze szwagier slome zbiera wiec na polu duzo mniej do wymieszania ;d

 

 

 

 

EDIT

 

phi, troche zwala, ze moge edytowac posty nie bedac moderatorem :blink: :blink: :blink:

Edytowano przez brzozak2

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a no jak slome zbiera to lux, nie ma czego mieszac. wtedy tylko kosic nisko :D . tylko pytanie co z nia robi? jesli bedzie z niej obornik to tymbardziej potrzeba min. 3 belek.

 

roznica jest taka, ze po 3 belkowym rozlozenie slomy jest bardzo rownomierne, a po 2 belkowym na 1/3 pola jest bardzo duzo slomy, na kolejnej 1/3 jest dobrze, a na ostatniej tercji nie ma nic.

 

10-15 cm, a min 25 pod rzepak i zerwaniu podeszwy pluznej to podwojne zapotrzebowanie na sile uciagu. na ciezkiej ziemi ten ciagnik nie poradzi sobie z 3 metrami.

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie obornik on wywozi pod gleboka orke.

czli 2 belkowy nie byl by najgorszy ;p

a 2 belkowego 3 metrowca uciagnie ;d


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

jak moge porzyczyc i wyprobowac co pojade specjalnie 39 km po ciagnik od szwagra.

ma ktos z forum mf 3125 ???


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

-- połączono --

 

Co sądzicie o agregatach 3 belkowych takich jak Pottinger synkro 3030, Amazone Cenius, Rolmako wielofunkcyny i Agromasz APR30 wszytkie mają 11zębów agromasz ma 10 zębów, nie ukrywam ze najbardziej interesują mnie dwa ostanie warianty, z założeniem wykorzystywania takiego agregatu do uprawy bezorkowej.

 

http://www.poettinge...balken-grubber/

 

http://www.amazone.pl/183.asp

 

http://rolmako.pl/wi...or_uprawowy.php

 

http://www.agrofoto.pl...rawy,48463.html

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Zobacz sobie mandam TOP , ma 13 zębów na 3 m szerokości. ja 2 sezony już takim przepracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najbardiej podoba mi się Rolmako. Mały kont natarcia redlic, powien lekko chodzić i możliwość regulacji na sprężynach, nacisku i konta.

Mandam też ciekawa propozycja.

Osobiście polecam z podwójnym wałem tylnym, robi tak że nie trza uprawiać.

Myślę do mojego Crosa dorobić jeszcze taki wał. Za wałem oponowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekemc2    11

na 70 ha zastosowaliśmy uprawę bez orkową dało to nam oszczędności rzędu 10tyś w sezonie , jeśli idziesz w uproszczoną uprawę polecam coś z wyższej półki , np horsch vaderstad ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj