brzozak2

Trójbelkowy agregat podorywkowy

Polecane posty

brzozak2    241

tak to po twoim poscie zainteresowalem sie tymi maszynami (dzieki ;) ), zapomnialem o tej alternatywie. takze ciesze sie, ze temat zalozylem, bo jest pozyteczny :D

 

za zawieszanego lemkena 4m z nonstopem, z walem pierscieniowym, kompletem dodatkowych waskich dlut, szybka zmiana koncowek zaspiewali 92 tys. pln netto ;[

brakuje jeszcze kol przednich to koszt kolejnych 6 tys pln.

jesli trafic na jakis korzystniejszy kurs euro to byc moze za 90 tysi udaloby sie calosc wyrwac, co nadal jest bardzo duza suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchar    0

A sprawdzałeś Amazone bo chyba też ma w swojej ofercie agregaty trójbelkowe, bodajże Centaur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

O kultywatorach ścierniskowych można przeczytać w aktualnym numerze 7-8 / 2010 RPT (Rolniczy Przegląd Techniczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ok dzieki, sprobuje sie zaopatrzyc w to pismo w najblizszym czasie.

 

amazone mi nie pasuje, to raczej agregat stricte do upraw bezorkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

ok dzieki, sprobuje sie zaopatrzyc w to pismo w najblizszym czasie.

 

amazone mi nie pasuje, to raczej agregat stricte do upraw bezorkowych.

Wydaje mi się, że nie dowiesz się niczego nowego. Po zapoznaniu się z artykułem w RPT wygląda ten test na powtórzenie tego co czytałeś w Profi. Oba wydawnictwa bazują na testach przeprowadzonych przez DLG. Można je przeczytać na stronie tego instytutu w wersji niemieckojęzycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

maszyna wybrana :D

zdecydowalismy sie na popokazowego polzawieszanego 5 metrowego karata w najwyzszej opcji wyposazenia, ciagnik okazal sie wystarczajacy do tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pogratulować i czekamy na relacje z manewrów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

@brzozak2

Na początku pisałeś, że będziesz miał maszynę demonstracyjną Kongskilde do testów. Wypróbowałeś tą markę? Jaki model maszyny i jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mialem polzawieszanego delta flexa 4 metry, z walem pierscieniowym.

 

maszyna glupio skonstruowana, podczas testu wyszlo nie przemyslane rozwiazanie przednich kol podporowych, ktore sie wyginaja przy nawet minimalnym skrecie.

2 sprawa to umieszczenie kol jezdnych na koncu maszyny co powoduje slaba zwrotnosc.

sama uprawa moze byc, chociaz "na oko" lemken miesza lepiej i zostawia rowniejsza powierzchnie, a poprzez unikalny podwojny wal pierscieniowy lepiej rozbija bryly.

claas zdychal z 4 metrowym konskilde bardziej niz z 5 metrowym lemkenem, wiec chyba te zeby nie sa zoptymalizowane.

ponad 40 punktow smarowniczych i utrudnione ustawianie przelaly szale zwyciestwa na korzysc lemkena, pomimo tego, ze nowy lemken jest prawie 2 razy drozszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Mam małe zapytanka odnośnie ZDJĘCIA-->piszesz, że sadzałeś go na głębokośc 30cm - jak się Claas wtedy sprawował i czy w ogóle ujechał z tym agregatem?-Jaką prędkośc osiągnął i jakie było wtedy spalanie na ha?-Rozumiem, że wąskie dłuta to te 8cm? Do uprawy płytkiej i głębokiej masz różne rodzaje dłut?-Jakich dłut używasz do uprawy ścierni? I jeszcze przy uprawie pożniwnej na te 10cm jaką prędkośc i spalanie uzyskałeś?

Pozdrawiam

 

P.S. Planujesz zakładać bliźniaki do Classa przy uprawie na te 30cm czy nie ma takiej potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na 30 cm probowalem, ale nie osiagnalem plynnosci jazdy, wiec splycilem do 25 cm i zdjalem 4 zeby. jechalem od 8 do 10 km/h. zuzycie paliwa caly czas powyzej 40 l/h, na ha przy glebokiej uprawie wychodzilo 16-17 l.

 

dluta waskie to te 8 cm i ich sie powinno uzywac przy pracy na glebokosci powyzej 20 cm, miedzy 10-20 cm powinno sie uzywac dlut 12 cm tylko bez skrzydelek, a do plytkiej uprawy ze skrzydelkami. mam beznarzedziowa zmiane elementow roboczych, wiec wymiana trwa 10 min :)

 

w plytkiej uprawie (cala szerokosc robocza) jechalem 13 km/h przy glebokosci 5 cm i 10-12 km/h przy glebokosci ok. 10 cm.

 

claas bedzie mial blizniaki (przy plytkiej, glebokiej uprawie i siewie), chip tuning i jesli sie uda dodatkowe obciazenie przedniej osi. teraz jezdzilem z cisnieniem 0,8 bara i mialem trudnosci z trakcja przy bardzo dobrych warunkach pogodowych.

 

 

dzisiaj porownywalem efekty pracy z 4 belkowym cultusem i moge smialo powiedziec, ze lemken jest duzo lepszy w plytkiej uprawie, zarowno pod wzgledem wymieszania resztek, wyrownania powierzchni, a pod wzgledem bryl jakie pozostaly za vaderstadem to przepasc miedzy tymi konstrukcjami (za sprawa unikalnego podwojnego walu). do tego jak dodam, ze mam agregat w ktorym glebokosc ustawiana jest hydraulicznie i beznarzedziowy system zmiany narzedzi, to uwazam, ze dokonalem slusznego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jakieś oszczędności podczas upraw już zauważyłeś? To ile jeszcze KM chcesz mu dodać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Yhm/ A w planie całkowita rezygnacja z pługaa czy co jakiś czas będziesz przeorywał? Bo jesli planujesz orkę to nie lepiej spłycić do powiedzmy 15cm tą drugą uprawę? Dużo ha przepracował gruber na tych 25cm?-Jak ze zużywalnością zębów? Dniówka pracy Tigerem na głębokości 30cm i zęby całkowicie starte/

 

P.S. Amazon i Hardi już w drodze :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Yhm/ A w planie całkowita rezygnacja z pługa czy co jakiś czas będziesz przeorywał? Bo jesli planujesz orkę to nie lepiej spłycić do powiedzmy 15cm tą drugą uprawę? Dużo ha przepracował gruber na tych 25cm?-Jak ze zużywalnością zębów? Podobno dniówka pracy Tigerem na głębokości 30cm i zęby całkowicie starte/

nie wiem jak to bedzie z orkami, na razie zauwazylem slabsze wschody rzepaku niz po orce i duzy problem z samosiewami (ale to do ogarniecia, bo praktycznie nie bylo podorywki, jakze waznej przy takiej uprawie).

pod rzepak robilem glebiej, gdyz ta roslina wytwarza dosc dlugie korzenie, a ze przedplonem byla pszenica, wiec wolalem spulchnic glebsza wartswe. chcialem zrobic na 30 cm by na pewno zerwac podeszwe pluzna, ale kon nie dal rady.

nie mam pojecia jak bedzie z orkami, zamierzam powoli wprowadzac bezorkowe uprawy, by sie nie zrazic jak moj ojciec i inni znajomi w naszych stronach.

co do zebow, to po paru godzinach nawet farby dobrze nie zdarlem, plytkie byly uzywane caly sezon na pokazach i jeszcze maja 3 mm, takze nie ma najmniejszego problemu z jakoscia stali w lemkenie, co potwierdzil moj znajomy, ktory ma plug tej firmy (jeden z 5 roznych) i posiada rowniez wspomnianego cultusa :)

Jakieś oszczędności podczas upraw już zauważyłeś? To ile jeszcze KM chcesz mu dodać??

oszczednosci bylyby ogromne, bo zamiast 5-7 zabiegow robie 3, ale jeszcze nic nie liczylem, bo dopiero stawiam pierwsze kroczki bezorkowo.

 

pisze, ze mozna go podkrecic do 270 KM, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To jakieś 50KM czyli prawie 1/4 więcej niż teraz to dobry wynik. To faktycznie będą oszczędności. a wydajność jak wychodzi? pokrywa się z katalogami czy tak nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem jaka jest wydajnosc katalogowa, generalnie 5 m x 10 km/h = 5 ha/h odejmujac 30% na uwrocia zrobie ponad 3 ha/h (byc moze troche wiecej, bo wykorzystywac bede prowadzenie rownolegle).

 

oprocz oszczednosci w paliwie licze takze, na oszczednosci wynikajace z tytulu mniejszego ugniatania, nakladania sie przejazdow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

3,5ha x 14h = 49 ha dziennie. Ciekawe czy 500ha by nim obrobił stosując bezorke :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zeby sie wyrobic w terminach to raczej nie bardzo, przynajmniej na moim terenie gdzie od poczatku zbiorow pszenicy mam przewaznie tydzien (gora 10 dni) do siewu rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3,5ha x 14h = 49 ha dziennie. Ciekawe czy 500ha by nim obrobił stosując bezorke :) .

 

Zależy w jakich warunkach. Jeżeli masz pole długości 1km jak u mnie to zrobisz takim agregatem nawet 4ha/godz. 500ha ale nie koniecznie siew tylko rzepaku albo pszenicy. Jeżeli tylko te dwie rośliny byś siał to 250ha na zasiew poszczególnej. Ja myślę, że jest to realne a nawet wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No rzepak, pszenica i kukurydza. Po rzepaku to nawet nie trzeba by głęboko uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mnie zawsze zastanawia, po co ruszać ziemie w "kolano", a potem wałować "wałkiem do ciasta". :) Z jednej stronty przy uprawie bezorkowej brzęczą na temat ugniata gleby, a z drugiej każą używać agregatów o niebotycznej masie. :) W takim roku, jak ten uprawa agregatami tego typu mija się z celem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

faktycznie lepiej sprawdza sie jak jest sucho, ale te orki w wodzie tez najlepszym wyjsciem nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie są, nie są. :) Ja dziś Paco zrzuciłem, bo nie ugnieciona orka szybciej wysycha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Wyboru rozsiewacza i opryskiwacza już dokonaliście?-Czy może już są w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sa w drodze, opryskiwacz bedzie na agroshow (prosze o nierozkręcanie sprzetu :) ) i to bedzie hardi commander 4400, a rozsiewacz amazone za-m profis hydro.

 

koniec OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj