brzozak2

Trójbelkowy agregat podorywkowy

Polecane posty

KorkFarmer    0

Witam

Zna ktoś może orientacyjne ceny w/w agregatów?-Wersje półzawieszane!

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi maszynami? Użytkowanie, efekt pracy?

Jaką szerokośc wybrać-4 czy 5m do traktora 225KM-do 5m pewnie trzeba by było zakładać dodatkowe koła w traktorze z racji uciągu czy to w ogole przesada taki szeroki agregat? Oczywiście maszyna ma pracować w podorywce i uprawach przedsiewnych na większych głębokościach i trochę górek też jest. Areał to ok 150ha. karat to bardzo rozbudowana maszyna ale ma fajny podwójny wał natomiast za Terrano przemawia prostota.


Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

kolego do tych koni to max 4m, najlepiej weż 3,5m, ja na wiosnę pożyczyłem karata 3m i po burakach na głębokości 15-20cm, 170km miało co robić, nie daleko mnie holender ma topdauna 3,5m i ciąga go 250km Mc na bliżniakach


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do Topdauny mają cholerne zapotrzebowanie na moc :lol:

Jak już to Top Down'a ;) a szerokości to 3, 4,6 oraz chyba 7 i 9m :)

Dla 4m na płytko to od 140KM powinno iść ale na głęboko to min 200.

 

8000 to heavy duty więc wystarczy dobre dociążenie i bez bliźniaków się obejdzie.

225KM 5m to jakieś 12,5-14KM na łapę, więc i na 25cm powinno iść :)

Masz zamiar stosować bezorkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorkFarmer    0

Poniżej 4m to chyba nie ma takiej potrzeby. Właśnie czy te 13KM na łapę wystarczy-niektóre górki mają nachylenie lekko 30%.

Pługa jeszcze się nie pozbyliśmy ale mamy zamiar przejść w 100% na uprawę bezpłużną-celowo traktor został zmieniony na mocniejszy z 7820 na 8130 i mamy także siewnik Rapid.

Edytowano przez KorkFarmer

Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba stopni, 30% to byś miał problem, żeby tam wejść :lol:

Tutaj jest 18% ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorkFarmer    0

Oczywiście * i się zgadza.

Edytowano przez KorkFarmer

Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u mnie 5 metrow karat ciaga 220 KM, plytko smiga 11 km/h gleboko 6-8 zalezy jaka glebokosc. ciagnik bedzie mial robiony chip tuning na ten sezon, wiec jesli chcesz pozostac przy mocy 220 KM to lepiej 4m.

o uciag przez silownik zwiekszajacy trakcje w przypadku karata nie musisz sie martwic, natomiast stosowanie blizniakow zawse jest korzystne.

 

polaczylem twoj temat z moim, poczytaj bo wiele juz zostalo napisane.

 

 

w tescie trojblekowcow (lemken karat, vogel&noot, horsch terrano) lemken byl zdecydowanie najlepszy zarowno pod wzgledem wymieszania szczatkow, wyrownania powierzchni, zapotrzebowania mocy itp.

tym sie kierowalem tez wybierajac agregat, mialem przyjemnosc potestowac badz zobaczyc w pracy inne maszyny i na razie jestem zadowolony :) .

 

jesli bedziesz bral jakakolwiek maszyne, to warto doplacic za hydrauliczna regulacje glebokosci pracy, bardzo uciazliwa jest reczna zmiana, tymbardziej, ze zanim dojdziesz do wprawy to pare razy sie zmienia glebokosc. w ten sposob w ciagu godziny mozesz sobie idealnie wyregulowac prace maszyny, a jak dojdziesz do wprawy to zajmuje tylko kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba stopni, 30% to byś miał problem, żeby tam wejść :lol:

30o =58%

16,7o =30%

Łatwiej wejść na stok o nachyleniu 30% niż 30o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kockerling dodal filmu ladnie zmontowane w wysokiej rozdzielczosci, tutaj bardzo przyjemny uniwersalny trojbelkowy vector :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Fajną robotę robi. Xerion miał lekki poślizg, a Case Steiger chyba go ciągał na 40cm :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

On ma 4 belki. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a tam 3 czy 4, kiedy ilosc lap przypadajacych na metr bardzo przyblizona jest do wczesniej wymienianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Vario to jest dopiero zawodnik klasy profi. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy ktoś używa Kongskilde Delta Flex 4m? Jakie są Wasze opinie o tym kultywatorze. Warto zakupić, czy też za te pieniądze (80tys netto) szukać coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To zapytam inaczej:

Kto może się wypowiedziec na temat zalet i wad trójbelkowego i czwórbelkowego agrgatu. Np. wspomniany Delta Flex i Quadro Klockerlinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poczytajcie ten temat, mialem kongskilde na testach, ogolnie nie wypadly pomyslnie :lol: .

 

kockerling podobnie zbudowany do mojego karata, takze to co pasuje mozna tez mu przypiac.

 

zeby pisac o zaletach czy wadach to musisz najpierw powiedziec wzgledem czego? bo jest delikatna roznica porownujac go z plugiem, 8 belkowym agregatem, talerzowka z gleboszem, 4 belkowym agregatem gdzie 2 belki zajmuje kompaktowa brona talerzowa, brona lopatkowa, itd. :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Kongskilde miałem w sumie 2 dni na podwórku. 4m. Jednak robiłem nim płytko, 15cm po wcześniej talerzownym ściernisku. Jakie wrażenia? Hmm fajna maszyna, tyle tylko, że warto byłoby sprawdzić jak to wygłądałoby na większej głębokości. Na tych 15 cm pracowałem ciągnikiem 130 KM z prędkością 8 km/h. Na lekkiej ziemi szło.

Jednakże rozmawiałem ostatnio z dealerem Horscha (na razie telefonicznie) i stwierdził, że do ciągnika 200KM to raczej 3m, bo 4m przy głębokiej uprawie na ciężkiej ziemi z odpowiednią prędkością nie pójdzie. Proponował Tigera 3m.

No i jest jeszcze różnica w cenie: Delta Flex 4m 80tys zł, Kockerling Quadro 33tys euro, Horsch Tiger 3m 24 tys euro. Wszystkie ceny netto.

Pytania mam jeszcze takie:

Czy takim agregatem pojadę po kukurydzy na ziarno (przystawka z podcinaczem, jednak trochę łodyg jest po dzikach)?

J.w., tyle tylko, że po gorczycy sianej jako poplon (uprawa pod zasiewy zimowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Hmmm, myślę nad maszyną uniwersalną. Na razie po qq talerzówka bez wału i agregat siewny z broną wirnikową. Nieźle, ale płytko...

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pod zboża rzeczywiście nie ma potrzeby robić głęboko. Ostatnio orałem trochę ziemi, która ciągle była uprawiana właśnie takimi kultywatorami. Szło dużo lżej niz na porównywanych ziemiach na moich kawałkach, które takie kultywatora nie widziały.

Kultywator ma być alternatywą dla pługa, ale też ma być przewidziany do głębszej uprawy. Plan jest taki: w jednym roku kultywator, w drugim pług i na zmianę. Po qq pod pszenicę racej dalej talerzówka, bo klutywator pewnie będzie się zapychał, ale napewno spóbuję.

Na placu boju pozostał Horsch Terrano 4FXi wspomniane wcześniej Kongskilde. Cena się robi porównywalna. Wiem, że do głębokiej uprawy to z Horscha raczej Tiger, ale mi zależy bardziej na 4m. Ciągnik do tego 200KM na oponach 710 z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Prosiłbym jeszcze o informacje na ile ha starczają elementy robocze w Kongskilde, Horsch i ewentualnie w innych kultywatorach tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Terano FX ma takie same zęby jak Tiger - tylko jedną belkię mniej także zarówno to i to masz do głębokiej uprawy! - FG to tylko do max 20cm można posadzić/ Planujesz wersję zawieszaną czy ciągnioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj