adamek19888

John Deere 2058

Polecane posty

adamek19888    0

Mam problem! Kupiłem teraz john deere 2058 ale jest problem z włączeniem hederu i młocarni, nieraz wszystko chodzi ok a nieraz jezeli właczam to nie działa, raz heder podnosi sie i opuszcza a raz sie zatnie i też nic nie działa! nie wiem co moze byc przyczyna! Jeśli moze ktoś mi pomóc to prosze o podpowiedz! z góry Dzięki!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj adamek ;) też jestem zainteresowany kupnem tegoż kombajnu, więc bede uważnie śledził to co piszą u Ciebie o nim użytkownicy. Mam nadzieje, że Twój problem to nic poważnego, ponieważ nie chce się zniechęcić. Gdzie go kupiłeś, w Polsce czy za granicą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Witaj kolego! kupiłem ten kombajn w Łasku niedaleko Łodzi, ale był ściągnięty z Francji.Ogólnie jest w super stanie jeśli chodzi o zuzycie materiałów i elementów.Moim zdaniem był garażowany bo farba aż się błyszczy.Z tego co wiem to ta seria była bardzo udana i ma napęd 4x4.No ten problem może bedzie rozwiązany w sobote poniewaz ma przyjechać znajomy z john deera i go zrobić, miałbyc w sobote ale zamowilem stacyjke do niego i we wtorek odbieram bo się zacinała!Więc jeśli bede wiedzial co było przyczyną to napewno napisze na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Szukałem za granica takiego kombajnu bo chcialem john deere z serii 20 albo claas mega204 no to chodziły powyzej 200000zl netto. A za tego gościu chciał 155000zł netto ale dogadaliśmy się inaczej no i właśnie że raz dzialaly mlocarnia i heder a raz nie to poszlismy na układ i za 150000zł brutto go kupiłem i doszedl tylko koszt transportu 2700zł.No i teraz zobaczymy jaki koszt tej naprawy bo kolega powiedzial ze nie bedzie to drogo :rolleyes: . Zobaczymy jak się naprawi:) hehe :D

Szukaj w Polsce.Znalazłem takiego na Agriaffaires w pomorskim ale nie dzwonilem tam i nie byłem. Wejdz sobie na tą strone i zobacz jak chcesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam takiego właśnie na agriaffairs o której wspomniałeś oraz na machinery zone. Wiesz, ja jednak bym wolał kupić kombajn w niemczech niż w Polsce, wydaje mi się,że można kupić bardziej zadbanego a co najważniejsze z pierwszej ręki. A w Polsce z tego co zauważyłem, to ktoś sprowadził z Niemiec, wykorzystywal go ileś tam sezonów i sprzedaje, no chyba,że nie spotkałem sie jeszcze z nikim kto zakupił model 20xx w Polsce od nowości.

 

Czy możesz mi powiedzieć , czy koszty remontu tego kombajnu są drogie?? Np załóżmy, że trzeba wymienić pasy na wariatorze, jaki to koszt ??

Edytowano przez AllesKamilKlar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

No napewno jeśli masz taką możliwość sciągniecia z niemiec to pewnie ze lepiej, moj akurat byl sciagniety i nie był uzywany w Polsce!A jeśli chodzi o ceny to jeszcze nie wiem! Zamówilem stacyjke to oryginalna jelonka kosztuje 180zl brutto. Więc nie bede kupowal podrabianej ktorej koszt wynosi 135zl.Oleje john deere stosuje "mobila" wiec nie bede bral od nich tylko kupie w hurtowni(inna cena :rolleyes: )! Dzisiaj bede w po stacyjke wiec sie zapytam ile kosztuja pasy!I pewnie wieczorem napisze! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Witak kolego! Byłem dzisiaj u mojego deelera john deer bo stacyjka wczoraj nie doszla! pytalem się u nich o pasy isą rózne rodzaje, np; do mojego, pas od napedu hederu kosztuje 600złbrutto.A o innych nie rozmawialismy poniewaz trzeba znac nr katalogowy.I dla tego nie dopytywalem sie!Mysle ze to nie jest az tak duza cena jak za pas bo do bizonaZO56 na młocarnie czy pas jezdny dobrej firmy to kosztują niewiele mniej!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Jeśli chodzi o problemy to juz sprawa rozwiązana:)! Wszystko pracuje jak nalezy! Problemem byly zasniedziale styki w kostkach:)Nie trzeba było fachowca do tego:).Wszystkie kostki spryskalem spirytusem i odrdzewiaczem i wszystko DZIAŁA! :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to sie bardzo ciesze :) kilka dni temu wróciłem z Niemieć, oglądaliśmy kombajny i ciągniki . Jaśki są bardzo fajne ;) widzieliśmy john deere 2054 za 260 000 brutto . Plany są takie, że prawdopodobnie go kupimy za rok, może 2 jak przepiszą mi pole i wezmę młodego rolnika, tak więc po żniwach 2011 licze na szczegółowy raport z pracy tym kombajnem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

@AllesKamilKlar I widziałeś jeszcze tam jakieś ciekawe kombajny takie w granicach do 150 tys? Bo chyba takiego Johna o symbolu 20 to cieżko kupić za 150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi CI o cenę brutto to nie spotkałem ;) za 150 tys brutto to są ale modele 11** np 1177 czy 1188 ;] kombajny z serii 20xx to najczęściej cena od 250 000 wzwyż brutto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk8R    0

mój kolega kupił z niemiec 2064 za nie całe 200 000 i mowił że jest w super stanie razem ze stołem do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0

Mam pytanie na temat kombajnu john deere 2058 bo zamierzamy kupić taki kombajn lup serie 20.. lup class lexiona 405 ,420 ,430 czy ktoś wie jak sie sprawuje ta maszyny na filmach i na zbiciach ładnie wyglądają namierzyłem

 

http://otomoto.pl/john-deere-2058-A118616.html ładnie wgląda czy ktoś ma dane techniczne tej wersji lup wersji 20..

serdecznie czekam na odpowiedzi i dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
http://www.konedata.net/jdZ2000.htm Teściu kupił w tym roku 2066 i bardzo zadowolony.Dał 130 na umowę z stołem do rzepaku 96 rok. Tylko nic nie mówi ile dołożył i o spalaniu, więc chyba małe nie jest. Kolega kiedyś powiedział że pali mu 25 litrów na 1 hektar. Myślę że przesadził, ale tak mówił? Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0
Napisano (edytowany)

Chyba ze spalaniem przesadza sporo mój ciągnik kirowiec K700A produkcr przy talerzówce 6.30 spalił 40 l./ha ale zrobił 4 hektary i mówią że ruskie dużo palą wiadomo każda maszyna pali na wodzie JD2066 nie pojedzie moim zdaniem może spalać około 18 - 20 l/h nie chcę nikogo w błąd dokładnie nie wiem.

Edytowano przez Rrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

TOMEK73,spalanie jest 25-28litrow ale na godzine,zalezy to od tago ile sypie zboze,przy czym kombajn ma wydajnosc 2,5 do3,5 hektara na godzine.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega mówił że pali mu na hektar a nie na godzinę. Bizon pali 12-15 na hektar wiec więc JD może i faktycznie spali 25.Kolega ma JD W550.

Na forum nie raz czytałem że NH 5070 pali 14-18 na hektar a koszą 2 hektary na godzinę.więc myślę że te 25 jest jednak możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

mój 1188 SII spala około 24-28 litrów na godzinę ale połykam nim w ciągu tych dwóch godzin od 1,5 do 2,5 ha. wszystko zależy od tego jaka masa idzie na kombajn. Porównywanie spalania na hektar nie ma najmniejszego sensu bo jeden hektar może oddać ci 8 ton pszenicy a inny tylko 3 tony więc co to za porównywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

Kolega mówił że pali mu na hektar a nie na godzinę. Bizon pali 12-15 na hektar wiec więc JD może i faktycznie spali 25.Kolega ma JD W550.

Na forum nie raz czytałem że NH 5070 pali 14-18 na hektar a koszą 2 hektary na godzinę.więc myślę że te 25 jest jednak możliwe.

jest mozliwe,25 na godzine,a nie na hektar....

Edytowano przez john81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek19888    0

Jeśli chodzi o spalanie to przy zbożu(żyto) o wydajności ok 7-8t spala 19l/ha. Przy pszenicy  i przenżycie  o wydajności 6-7t spalanie jest na poziomie 18l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj