Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tiger3952

W którym roku na wszym polu odbyły sie pierwsze żniwa kombajnem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
tiger3952    6

Witam! W jakich latach, a jak dokładnie wiecie to w którym roku u was na polu odbyły się pierwsze kombajnem? Jakiej był marki? Był to wasz kombajn czy z usługodawcy? Ile mieliście wtedy ha a ile teraz? Piszcie jak pamiętacie. Jeśli nie ten dział to przenieście.

Edytowano przez tiger3952

damianbizon    37

Na pewno był to Bizon zo-56. Kosił u nas żyto, a w którym roku to dziadek nie pamięta

Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Wiadomość z agroFakt.pl

mario3004    0

Skąd mam to wiedzieć???

Jak nie wiesz to po co się wypowiadasz?

Edytowano przez milanreal1

bamse    2

Na pewno Bizon, jaki konkretnie nie wiem. '76 rok jak dobrze liczę.

No i kabriolet , się wie B)

Lukaszjarm    4

u nas z rsp kosily bizony ale w 91 roku ojciec kupil bizona ZO50 mielismy wtedy 7 ha teraz mam 47 tego bizona i claasa 105

samex69    31

Dokładnie nie pamiętam ale był to koniec lat 70 i kombajn to była VISTULA , pamiętam też że nie miała ona zbiornika tylko było urządzenie do workowania.Ta VISTULA była z Kółka Rolniczego.

hubertuss    512

Nie wiem po co takie dziwne tematy zakładać. Nawet jak ktoś dziadkowi zada takie głupie pytanie to ten zaskoczony na odczepnego powie że np w 78. A tak dokładnie to sam nie będzie pamietał czy to było w 77 a może w 79.

Ursus11    20

U mnie też napewno Bizon z pobliskiego SKR który istnieje do dzisiaj i bizony też jeszcze koszą. O rok sie dziadka spytam

MECHANIZATOR    156

Nie wiem po co takie dziwne tematy zakładać. Nawet jak ktoś dziadkowi zada takie głupie pytanie to ten zaskoczony na odczepnego powie że np w 78. A tak dokładnie to sam nie będzie pamietał czy to było w 77 a może w 79.

wiesz nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

adam2939    1

pierwsze żniwa kombajnem były w 1971 roku jak kółko rolnicze w naszej wiosce dostało 1 kombajn bizona ZO-40 . a mój dziadek był jego pierwszym operatorem a własny przybył w 1980roku

lukaasz    2

Pierwsze żniwa swoim kombajnem były w 1984r , bo bizon został kupiony w 1983r. Wtedy się miało około 8 ha, ale za to ile ludzi chciało aby im kosić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez aezakmi666
      Witam ! Czy posiadacie pola na których zapada się ziemia i odkrywa się odwiert ? Ja mam w okolicy kilka takich z tego co wiem z opowieści to w latach 70-80 potężne samochody wiercili szukając tam gazu albo innych surowców ale za bardzo już nie mam kogo zapytać pytam czy może wie ktoś czym to wiercili i jak walczycie z tymi otworami . U mnie na szczęscie kilka lat już sie nie zapada ziemia ale bywały lata że uprawialiśmy na jare zboże było ok ale w żniwa chodziło się w to miejsce a dziura się oberwała że można było przednie koło w ciągniku urwać ale jakoś się zarównało a znam miejsca gdzie już prawie lasek jest to nieciekawie tam blisko chodzić bo dziura że człowiek mógł by wpaść strach podchodzić