Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MarekSI

Pronar 82A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pronar

kamil95    0

Zgadzam sie z Trafikiem, moj ojciec byl po jakas czesc w sklepie to byl koles, ktory ma JD i za rozrusznik musial 10 tys. zl palcic :blink:

Nikita_Bennet    100

.....teraz pomyśl ile by Cię to kosztowało w jakimś zachodnim (wiem wiem zachodnie się nie psują...)

Po kilku godzinach pracy w polu możesz się ostro wqr...iać bo wygody to trzeba przyznać praktycznie nie ma w porównaniu do jakiegoś zachodnniego sprzętu, ale znów jak zobaczysz co potrafi 80 konny pronar to będziesz mile zaskoczony. ........

Wybór należy do Ciebie, teraz kupił bym jakiegoś zagranicznego bo komfort jednak ma znaczenie :)

Podobnie myślę, mam porównanie Z10145(U1014) i MTZ952.3 i muszę przyznać że belarus sporo potrafi (jedynie w orce jednej łąki zastąpił go z zetor). Części ponoć tanie. Ja gdybym sprzedał zetorka z czym się noszę to kupiłbym jednak drugiego belaruska (za gotówkę,bez gwarancji,od jakiegoś handlarza a nie od dealera pronaru, wziąłbym przód nowego typu na szerokich kapciach, bez monoblocku, ze skrzynią 40km/h, silnik Euro1).

michu018    0

Zachodnie ciągniki są na pewno dużo lepsze do szpanu niż Pronar. Ale jeśli przy JD trzeba zrobić remont to nic nie można dorobić bo długo nie wytrzyma, a części nowe kosztują tyle co Ursus 360. Ja mam Pronara 82SA 6 lat i nie narzekam, za te pieniądze to jest idealna maszyna;)

Wiadomość z agroFakt.pl

pronarek82    1

Zastanów się czy za 30tyś więcej opłaca się wziąć pronara w podstawowej wersji z komfortem który oferuje.Belarus wygląda co prawda jak z pod siekiery ale poza tym większej różnicy niema. Ja jak bym miał kupować kolejny ciągnik to bez wahania pronara ale z serii p7 w fulopcj. Bo teraz wiem że liczy się komfort.

walus90    0

A ja w piątek 13-tego kupiłem Pronara 82A;) Dałem za niego 53000zł za 2007 rok. Moim zdaniem tanio. Nie jest idealny. Silnik igiełka;D Zero dymku. Jest na nim troszkę rdzy bo pracował w firmie sprzątającej i od soli to niby. W pipe raczej nie dostawał bo nie widać tego po nim. Jest kilka rzeczy za które trzeba się wziąć, min. ta korozja;/ jest wszędzie! nawet w kabinie ale to nie będzie duzo kosztowało-więcej pracy niż pieniędzy. A poza tym przyjechałem nim 250 km i jakoś mnie nie zawiódł;P (wszyscy mówią że jestem głupi żeby taki kawał samemu traktorem jechać;P) Trwało to niecałe 10 godz. Jechałem bez kierunków, bo gdzieś zwarcie i bezpiecznik się palił;/ Myślę ze będzie mi dobrze służył!

przemoc    0

czy może ktoś wie gdzie można kupić wewnętrzne plastiki do pronara bo mam pękniętą prawą obudowę przy dźwigniach

Edytowano przez przemoc

Marcin1515    10

Ja sam mam pronara i chodzi jak rakieta.. Fakt moze zachodnie sa lepsze ale ich cena jest wysoka.. Każdego stac na co innego :)

lanzer25    2

Ja Posiagam pronara 82 tsa 9 lat u mnie pracuje i nie narzekam na niego.

ktorys kolega pisal ze po 100 motogodzinach trzeba bedzie doktecic kazda srobke - tez sie z tym zgadzam :)

Edytowano przez lanzer25

gaga195    20

Nie wiem, przepraszam ale 3/4 postów to spam gdzie jakieś dzieciaki piszą że to "gówno" a same siedzą i grają w symulatora farmy.

Ja posiadam 82sa czyli wersję "bogatszą" od "A" różni się między innymi skrzynią biegów, bardzo trudno znaleź biegi dla niewprawionego i to jest dosyć niebezpieczne pod góre z przyczepą, dalej, pompa jest chyba ruska o dosć lichym udźwigu bodajże 3T i na 1 siłowniku który lubi się sączyć olejem.

3. włącznik blokady biegów oraz WOM jest mechaniczny co jest dosyć "stare" dla 21 wieku ;), może to zaleta że nie ma się co popsuć ale jednak wolę mojego sa gdzie naciskam przycisk i mam wom i blokadę.

Sumując chciałem kupić sobie "A" ale jednak dopłać te 5 tysięcy czy ile tam i kup sobie SA dużo dużo więcej wygody pracy poprzez synchronizowaną skrzynie wom i blokadę biegów oraz oczywiście lepszy udźwig.

Pozdrawiam GAGA ;)

Marcon    7

Ja na swojego 82SA nie narzekam. 2007 rok i chodzi jak trza tylko paliwo lać. Zgodzę się z panami któży piszą o skrzyni, mógłby mieć jakieś półbiegi czy coś bo czasami brakuje przełożenia albo za szybko albo za wolno. No i mógłby mieć rewers chociaż mechaniczny. Mało pali, siły ma to mi wystarczy. Ale 82A to też dobra alternatywa dla drogich ( choć dobrych ) zachodnich ciągników. Pozdrawiam

Edytowano przez Marcon

Nikita_Bennet    100

ten półbieg mógłby zostać zastąpiony czymś takim jak wzmacniacz w ursusach 1014. Mam zetorka 10145 i fajne to jest do ruszania lub jak ciągnie się przyczepy pod górkę.

tjun    0

Panowie, orientujecie się może jak cenowo stoi Pronar 80A ten bez przedniego napędu z 2005roku?

Edytowano przez tjun

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Cheesburger
      Co ile smarujecie krzyzaki wału przedniego napędu?
      Wystarczy tam wkrecic kalamitke czy cos trzeba jeszcze?

Pytam ponieważ ostatnio po dłuzszym przestoju ten pierwszy od skrzyni biegów zaczął delikatnie piszczec podczas szybkiej jazdy. Polałem go olejem i pomogło ale wole cos bardziej zapobiegawczego zrobic jesli potrzeba.
    • Przez Rolnik551
      Witam wyrzuca mi bieg chodzi o tą dźwignię między nogami tzn. Reduktor 
      Co może być przyczyną jak naprawić? 
    • Przez Piotr0224
      Witam, mam mały problem z Pronarem 1025a otóż w tym roku przy bardzo lekkiej pracy przy przyczepie do małych kostek słomy zauważyłem że ciągnik łyknął dość sporo oleju w ciągu 2-3 dni pracy mógł łyknąć ok 2 litrów oleju, ciągnik pracował często na najniższych możliwie obrotach czyli ok 700/min, z odpowietrznika silnika (nie znam fachowej nazwy wąż wychodzący z nad głowicy silnika schodzący po lewej stronie bloku i kończy się w ramie)  wychodziło dość sporo białego dymu, co ciekawe przy cięższych pracach w uprawie brony, talerzówka gdzie chodzi już na normalnych obrotach i ma czasem ciężko oleju wziął mniejsze ilości przez dłuższy okres pracy, jednak ostatnio pokazuje lekki ciągły ciemny dymek (dawniej pokazywał gdy miał bardzo ciężko). Przy odpalaniu zimnego ciągnika z tłumika wychodzi bardzo duża ilość białego dymu a gdy się go troszkę przegazuje to po chwili ustaje.
      Dodam że temp silnika jest zbyt niska w lekkiej pracy pokazuje ok 60 przy ciężkiej nie dochodzi do 80. Wspomnę też że  z 3 lata temu trochę się grzał z powodu silnie zapchanej chłodnicy wodnej olejem i pyłem ale było pilnowane aby temp nie przekroczyła 100 stopni. Ciągnik ma moc, spalanie w normie, zalewany od nowego Turdusem.
      Co podejrzewacie pierścienie że bierze olej? Czy mają one wpływ na nizszą temp silnika? Biały dym przy odpalaniu (wtryski)? I czy kiedyś spotkaliście się że na niskich obrotach bierze olej a na wysokich mniej (turbina)?
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam od pewnego czasu zastanawiam się co jest z tymi ruskimi silnikami d 243 (Pronar 82 SA) że gówno widzą a kopcą jak głupie . Mój nawet na pusto pod górkę niewielką z turem łc 1650 na pełnej czwórce po asfalcie kopci na czarno , podczas orki pod górę z 10 stopni - góra 13 w pługu 4x40 na 2 polowej z reduktorem puszcza taki dym że aż jest ciemno a w nocy to i widać ogień z tłumika na 5-10 cm , rozumiem że jest dość spore obciążenie i w instrukcji jest napisane 100-120 km ale dajcie spokój prosty ursus c 360-3P w pługu 2 skibowym na 3 szosowej dymka nie puści a nieraz jest tak że aż z obrotów spada . Ostatnio dość sporo jeździłem Pronarem (82 SA) w przyczepie autosance z 7 t jęczmienia i byle jaka górka i do 3 szosowej trzeba było redukować . 
      Dodam że mój egzemplarz ma ok. 3300 mtg .
    • Przez foka71
      Witam.Mam problem z moim Pronarem.Otóż pogasły mi wszystkie wskażniki i niektóre kontrolki na desce rozdzielczej,np. od ładowania.Bezpieczniki sprawdzałem,są o.k.Alternator niedawno mi wymieniał jeden mechanior,więc jakieś ładowanie jest,bo światła górne działają,tylko czasem jakoś przygasają.Czy to może być wina złego podłączenia alternatora,czy coś innego za to odpowiada?Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.