Zaloguj się, aby obserwować  
MarekSI

Pronar 82A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil95    0

Zgadzam sie z Trafikiem, moj ojciec byl po jakas czesc w sklepie to byl koles, ktory ma JD i za rozrusznik musial 10 tys. zl palcic :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

.....teraz pomyśl ile by Cię to kosztowało w jakimś zachodnim (wiem wiem zachodnie się nie psują...)

 

Po kilku godzinach pracy w polu możesz się ostro wqr...iać bo wygody to trzeba przyznać praktycznie nie ma w porównaniu do jakiegoś zachodnniego sprzętu, ale znów jak zobaczysz co potrafi 80 konny pronar to będziesz mile zaskoczony. ........

Wybór należy do Ciebie, teraz kupił bym jakiegoś zagranicznego bo komfort jednak ma znaczenie :)

Podobnie myślę, mam porównanie Z10145(U1014) i MTZ952.3 i muszę przyznać że belarus sporo potrafi (jedynie w orce jednej łąki zastąpił go z zetor). Części ponoć tanie. Ja gdybym sprzedał zetorka z czym się noszę to kupiłbym jednak drugiego belaruska (za gotówkę,bez gwarancji,od jakiegoś handlarza a nie od dealera pronaru, wziąłbym przód nowego typu na szerokich kapciach, bez monoblocku, ze skrzynią 40km/h, silnik Euro1).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu018    0

Zachodnie ciągniki są na pewno dużo lepsze do szpanu niż Pronar. Ale jeśli przy JD trzeba zrobić remont to nic nie można dorobić bo długo nie wytrzyma, a części nowe kosztują tyle co Ursus 360. Ja mam Pronara 82SA 6 lat i nie narzekam, za te pieniądze to jest idealna maszyna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Zastanów się czy za 30tyś więcej opłaca się wziąć pronara w podstawowej wersji z komfortem który oferuje.Belarus wygląda co prawda jak z pod siekiery ale poza tym większej różnicy niema. Ja jak bym miał kupować kolejny ciągnik to bez wahania pronara ale z serii p7 w fulopcj. Bo teraz wiem że liczy się komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walus90    0

A ja w piątek 13-tego kupiłem Pronara 82A;) Dałem za niego 53000zł za 2007 rok. Moim zdaniem tanio. Nie jest idealny. Silnik igiełka;D Zero dymku. Jest na nim troszkę rdzy bo pracował w firmie sprzątającej i od soli to niby. W pipe raczej nie dostawał bo nie widać tego po nim. Jest kilka rzeczy za które trzeba się wziąć, min. ta korozja;/ jest wszędzie! nawet w kabinie ale to nie będzie duzo kosztowało-więcej pracy niż pieniędzy. A poza tym przyjechałem nim 250 km i jakoś mnie nie zawiódł;P (wszyscy mówią że jestem głupi żeby taki kawał samemu traktorem jechać;P) Trwało to niecałe 10 godz. Jechałem bez kierunków, bo gdzieś zwarcie i bezpiecznik się palił;/ Myślę ze będzie mi dobrze służył!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoc    0

czy może ktoś wie gdzie można kupić wewnętrzne plastiki do pronara bo mam pękniętą prawą obudowę przy dźwigniach

Edytowano przez przemoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Ja sam mam pronara i chodzi jak rakieta.. Fakt moze zachodnie sa lepsze ale ich cena jest wysoka.. Każdego stac na co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Ja Posiagam pronara 82 tsa 9 lat u mnie pracuje i nie narzekam na niego.

ktorys kolega pisal ze po 100 motogodzinach trzeba bedzie doktecic kazda srobke - tez sie z tym zgadzam :)

Edytowano przez lanzer25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Nie wiem, przepraszam ale 3/4 postów to spam gdzie jakieś dzieciaki piszą że to "gówno" a same siedzą i grają w symulatora farmy.

Ja posiadam 82sa czyli wersję "bogatszą" od "A" różni się między innymi skrzynią biegów, bardzo trudno znaleź biegi dla niewprawionego i to jest dosyć niebezpieczne pod góre z przyczepą, dalej, pompa jest chyba ruska o dosć lichym udźwigu bodajże 3T i na 1 siłowniku który lubi się sączyć olejem.

3. włącznik blokady biegów oraz WOM jest mechaniczny co jest dosyć "stare" dla 21 wieku ;), może to zaleta że nie ma się co popsuć ale jednak wolę mojego sa gdzie naciskam przycisk i mam wom i blokadę.

Sumując chciałem kupić sobie "A" ale jednak dopłać te 5 tysięcy czy ile tam i kup sobie SA dużo dużo więcej wygody pracy poprzez synchronizowaną skrzynie wom i blokadę biegów oraz oczywiście lepszy udźwig.

Pozdrawiam GAGA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Ja na swojego 82SA nie narzekam. 2007 rok i chodzi jak trza tylko paliwo lać. Zgodzę się z panami któży piszą o skrzyni, mógłby mieć jakieś półbiegi czy coś bo czasami brakuje przełożenia albo za szybko albo za wolno. No i mógłby mieć rewers chociaż mechaniczny. Mało pali, siły ma to mi wystarczy. Ale 82A to też dobra alternatywa dla drogich ( choć dobrych ) zachodnich ciągników. Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Marcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ten półbieg mógłby zostać zastąpiony czymś takim jak wzmacniacz w ursusach 1014. Mam zetorka 10145 i fajne to jest do ruszania lub jak ciągnie się przyczepy pod górkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Panowie, orientujecie się może jak cenowo stoi Pronar 80A ten bez przedniego napędu z 2005roku?

Edytowano przez tjun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj