Zaloguj się, aby obserwować  
MarekSI

Pronar 82A

Polecane posty

MarekSI    0

Witam mam na oku ten model ale nie wiem czy to dobry wybór gdyż widze na allegro że ludzie sprzedają je chociaż są one z 2003-2005 rok. Czytałem na forum że niektórzy userzy twierdzą że strasznie cieknie mu podnośnik ogólnie że nie chcieli by go za darmo. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś na jego temat patrzyłem równierz belarusa 952 no ale jak nie patrzeć to pronar wizualnie lepiej wygląda. Wiem że podzespoły są te same ale mówiono mi że ta wersja jest nie udana. Jak wasze odczucia na jego temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak znam życie to połowa tych pronarów kupiona była albo na spo albo na prow i przez pięć lat nie można sprzedać traktorka.

Teraz je sprzedają i dostają tyle ile one ich kosztowały a kupią sobie nowe zabawki.

 

Ot takie moje zdanie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekSI    0
KUP FENDA STARSZEGO TO STARSZEGO ALE BĘDZIESZ Z NIEGO BARDZIEJ ZADOWOLONY

 

Może i masz racje ale wole jednak nowy sprzęt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

kub Zetorka ;) o niebo lepszy niż te wszystkie ruskie...jedyne co ruskie dobre to cukierki :rolleyes:

 

ale każdy robi jak uważa...Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekSI    0
Pronar = złom

może jakieś uzasadnienie ?

 

a co do zetora to troszkę przy drogi <_<

Edytowano przez MarekSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

no droższy jest...będziesz go rok dłużej spłacał ale już konkretniejszy sprzęt niż belarus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek820    0

eee kolego nie mów że tylko dobre ruskie są cukierki ;) ja bym powiedział jeszcze że wódka i Tania lub Sasza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Nikita_Bennet napisałeś całą prawde sam mam taki zamiar :P kupić ale zachodniego

@MarekSI a ile wołają za takiego pronara? Nawet sprawdż na allegro ile tego jest do sprzedania ciągniki 3-6 letnie- kto by sprzedał nowy ciągnik gdyby się dobrze sprawował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@Nikita_Bennet napisałeś całą prawde sam mam taki zamiar :P kupić ale zachodniego

@MarekSI a ile wołają za takiego pronara? Nawet sprawdż na allegro ile tego jest do sprzedania ciągniki 3-6 letnie- kto by sprzedał nowy ciągnik gdyby się dobrze sprawował ?

a dlaczego ja wziąłem nowego?

Za 5-7 lat sprzedam za tyle za ile go kupiłem ;)

No chyba że naprawdę będzie niezawodny i bezawaryjny wtedy sprzedam zetorka 10145 a kupię drugiego Belaruska ale 80KM, most nowego typu, skrzynie bez synchro (aby leciał 40km/h) i podnośnik starego typu ale tak aby miał hitcha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Za 5 lat /wymóg PROW/ będziesz mógł wybierać w sprzęcie markowym i nie, z krajowej drugiej ręki, jak w ulęgałkach. Wielu będzie wolało sprzedać, i złożyć nowy wniosek/o ile będzie taka możliwość/, niż bawić się w remonty.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

U mnie w okolicy tylko ja mam pronara co prawda SA na krzyżaku ale pronara.

Są zetory o podobnej mocy i z rozmów z użytkownikami jak i z własnych obserwacji widzę że mtz-tem zrobię co najmniej tyle samo jak nie więcej niż np proximą a zaoszczędzę na paliwie bo ruskie silniki jak każdy wie są bardzo ekonomiczne i mają opinie niezniszczalnych (oczywiście w normalnych rękach). A zetor . Z zetorem jest tak że kto miał starego zetora z lat 80 i zamienił go ostatnio na nowego to mówi że to już nie ta marka. Ogólnie zetor nie trzyma równowagi między ceną a jakością.

Wiecie jak było z mercedesem, model W123 jest niemal legendarny pod względem swojej wytrzymałości a zaprzestano produkcji ze względu na to że Mercedes by zbankrutował. Ta zasada obowiązuje i w tych czasach.

Silnik MMZ wykorzystywany w ciągnikach Pronar i Belarus nie zmienił się niemal nic mimo tylu lat od wyprodukowania pierwszego egzemplarzu co świadczy o jego dobrej konstrukcji (niekoniecznie dla środowiska :P ).

Uważam że pronar czy belarus to dobre wyjście dla tych którzy chcą ciągnika dobrego, ekonomicznego, prostego i przede wszystkim TANIEGO jak na swoją "jakość"

Mtz-tom trzeba wybaczyć ich niedociągnięcia za swoją cenę ale Zetorowi bym już nie wybaczył tego jak by coś cię działo.

PS: Takich wypowiedzi jak Pronar (czy inna marka)= złom radzę nie brać pod uwagę bo nie są one niczym udowodnione.

I powtórzę to co zawsze o MTZ-tach najwięcej mają do powiedzenia ci którzy go nie mają i czują urazę do radzieckich technologi, jak i ci którzy mają JD i Fendt-y i chcą się po prostu popisać przed innymi. Ale Weźcie pod uwagę to że nie każdego stać na taki ciągnik lub na koszty jego eksploatacji. To że ciągnik jest droższy lub zachodni to nie znaczy że jest lepszy. Na pewno lepszy szpan jest :P Ale o tym jest w innych moich postach

Pozdrowienia :)

Edytowano przez dzigit

POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja mam dwa ruski pracują na 80ha i idą jak żylety no ale jak miał bym kupowac coś nowego to raczej pronara bym nie wziął wolał bym cos lepszego chyba że nie masz dość kasy ale zamiast pronara zastanów się nad Belarusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Nowy pronar, lub belarus to w nich po 100 mtg podokręcać wszystkie śruby i nie ma mowy że gdzieś będzie ciekło. Wszystko musi się ułożyć. W t25 nawet tak napisane podokręcać. Ja mam t25 31 lat i nie ma punktu zapoconego a już prawie 6500mtg bez remontu i awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

do dokłądnie mocno skręcić dobre uszczelki podawać i nic nie bedzie ciekło :) Jak widze tych "znawców" co piszą "Pronar to szajs albo coś podobnego" to mnie aż czyści nie znają się nigdy tego ciągnika na oczy nie widzieli a wypowiadają się ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

U nas na wiosce gość mtz kupę lat w lesie ciąga dłużycy z drzewem i nie zajeździ, a te fendy i te poniemieckie dawno by padły pod sosną w takim zapierdzielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mój Pronar 1025 skończył 5 lat(PROW) i zostaje w gospodarstwie .Nie miałem z nim problemów.Skusiło mnie te 105km, ale z perspektywy 1100mtg i obserwacji innych ciągników myślę że 82A lub podobny Belarus to optymalne rozwiązanie .Przy średnim areale jest uniwersalny ,przy większym do orki, transportu trzeba i tak jakiejś szóstki.Jedno jest pewne po gwarancji ewentualne koszty napraw nie zniszczą rolnika , a do sprzętu zachodniego to strach pytać o cenę części.Dodam, że na Pronara przesiadłem się z ursusa 1014 i odczułem różnicę na plus .Jest problem w transporcie ze skrzynią 16x8, ale 82A ma inną.Pozdrawiam!

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Zgadza się dla gościa w deutz skrzynia nawaliła to za trybek wielkości zębatki rowerowej zabulił 6000pln i 3 tygodnie czekał na niego w samo jak wiosenne prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

fezoi napisałeś 4x2x2 to tak jak byś maił 4 do przodu, 2 do tyłu, i 2 w obu kierunkach naraz :P . Ja wiem o co chodzi ale możesz trochę inaczej napisać żeby później nie było niepotrzebnego O-T

 

Swoją drogą ja w SA też mam niedoskonałą skrzynie do transportu. Między 3 a 4 brakuje biegu bo to za duża różnica prędkości.

2 też jest dość szybka i żeby z niej ruszyć z obciążeniem to trzeba troszkę na sprzęgle przyduśić.

Więc rusza się przeważnie z 2 szosowej ale zredukowanej (ten sposób i sposób przyduszenia preferuje ojciec :D )

Ja natomiast ruszam przeważnie z 3 szosowej zredukowanej gdyż jest szybsza od 2 szosowej zredukowanej a wolniejsza od 2 normalnej do i po ruszeniu wystarczy wyłączyć redukcje na normalną 3 i już traktor ma siłę się rozpędzić i jest mniej wajchowania :) . Oczywiście na polu to wygląda inaczej tam ruszamy z 2-R.

Ja już doszedłem do wprawy w ruskich biegach ale ojciec jeszcze nie do końca bo za długo jeździł 7211 :P


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

w 1025 jest 4 biegi, 2 grupy na reduktorze i 2 zakresy, tak to na chłopski rozum wygląda czyli w sumie 16 biegów do przodu.

W 82TSA rusza się spokojnie tak: 2 na reduktorze, później 3, później reduktor na zająca i 4 chyba, ew 4 z reduktorem i już można spokojnie jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Zobacz jak chodzi 105 konny Pronar z Kvernelandem

Ciągnik z filmu jest użytkowsnika @DawidM

 

 

 

Nie na mawiam Cię do Pronara ale odradzam Zetora za taką kase dołuż kilka groszy i weź NH.

 

Ja mam 82a od 2006r i ma +\- 2 000mth i głównie chodzi przy turze

Awarie:

-Wymiana pompy wodnej

-Wymiana sprzęgła 2009r

-wymiana rozdzielacza

-wymiana czujniku od ciśnienia oleju

-kilka przetartych kabli które idą do rozdzielacza

koszt napraw +\- 1 500zł teraz pomyśl ile by Cię to kosztowało w jakimś zachodnim (wiem wiem zachodnie się nie psują...)

 

Po kilku godzinach pracy w polu możesz się ostro wqr...iać bo wygody to trzeba przyznać praktycznie nie ma w porównaniu do jakiegoś zachodnniego sprzętu, ale znów jak zobaczysz co potrafi 80 konny pronar to będziesz mile zaskoczony. Czepiasz mu T-088 z zakładkami i wozisz qq tylko dym idzie.

Tu kilka fotek mojego pronarka, lekko to on nie ma :D

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/143885-pronar-82a-przyczepy/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/143886-pronar-82a-przyczepy/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/130888-pronar-82a/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/130889-pronar-82a/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/250292-pronar-82a-deutz-fahr/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/143508-pronar-82a-pottinger/

Wybór należy do Ciebie, teraz kupił bym jakiegoś zagranicznego bo komfort jednak ma znaczenie :)

Edytowano przez Trafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No nie powiem twój pronarek ładnie daje sobie rade :) jakie masz tam klasy ziemi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj