brunet1

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać?

Polecane posty

brunet1    0

Chciałbym zapytać Który ciągnik wybrać? Case czy SDF?

Pracował by na 30 ha z ładowaczem czołowym (produkcja mleka)

Główny ciągnik w gospodarstwie (2 gospodarstwa oddalone od siebie o 6 km. 15ha przy domu ,15 te 6 dalej)

do 210tyś brutto w ramach PROW

Proszę o radę tylko nie jakieś tam weź JD czy Zetora czy Valtrę. interesują mnie te dwie firmy ciągników do 100 KM.

I Które lepsze finansowanie fabryczne ? Jakie rzeczywiste %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ten Case z ładowaczem w porównaniu do Agrofarma, to jak słoń w składzie porcelany. Ja wybrałbym DF-a w wersji PL, wtedy skrzynia niewiele ustępowała by tej z Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja mam agrofarma co prawda bez ładowacza ale jest bardzo zwinny mysle że by był dobry, do transportu w miare natomiast do roboty w polu wolał bym chyba case poniewaz

1 agrofarm jest za maniejszy i lżejszy od case wiec i uciąg ma mniejszy

2 case sporo jezdzilem przy QQ komfort ma sporo lepszy

3 case jest oszczedniejszy

nie wiem jaka jest roznica w cenie ale chyba bym zamienil mojego deutza na case a jaka moc masz na mysli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Maxxum do agrofarma to tak jak by porównać 7211 do c360 :) Maxxum sporo lepszy komfort (ciszej, lepsza skrzynia, EHR), a agrofarm jeśli nie jest profiline to niestety kiepsko wypada przy case ;) Case na bank jest bardziej paliwożerny (słowa servicemanów z case poparta opiniami użytkowników), a w agrofarmie siedzi silnik deutza który za dużo nie łyknie w lekkich i średnich pracach. Jeżeli masz bydło mleczne to jednak najlepszą opcją był by (tak jak napisał @b0gdan) agrofarm profiline, to taki kompromis pomiędzy tymi dwoma ciągnikami, zachowane były by zwrotność i spalanie, a komfort podniósł by się i cena niestety też, nie wiem czy za 210tys. brutto dostanie teraz agrofarma profiline :(

Edytowano przez Hubert8245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dziś widziałem ofertę na Agrofarma 100 profiline za 218 tyś brutto... oferta była do ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

nigdy bym nie dal tyle za agrofarma nie jest warty tej ceny a profiline to tylko kupa dodatkowego wyposarzenia a ciagnik sam wsobie pozostaje taki sam

Hubert8245 a co do spalania to nie wiem jakie ma Maxxum ale agrofarm jak poczuje robote to tez sobie nie szczedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

oferta di ARiMR jest zawsze zawyżona. PL to zupełnie inna skrzynia biegów, niż w wersji GS.

Tak jak juz pisałem do ładowacza to tylko DF z tych dwóch, a z racji, że gospodarstwo nie jest duże, zapewne spora łąk, to moim wyborem jest DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

do krupekf16

tak jak pisałem 100 KM.

Łaki są ale też 10 ha jest pszenicy i rzepaku

Edytowano przez brunet1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Moim zdaniem jak na gospodarstwo nastawione na mleko to bierz Deutza najlepiej w wersji PL. Zgadzam się z @ b0gdan ten Case troszkę za duże gabarety. Bardziej bym porównywał Case JXU z Agrofarmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

tylko że cena maxxuma 100KM z ładowaczem czołowym był w cenie właśnie DF PL tez z ład.czołowym .Przy czym w case dużo rzeczy było w standardzie a do DF trzeba było dopłacić. A i jeszcze jedno to Case ma kredyd na 2% a DF nie wiem ale chyba ponad 4%? więc nie wiem jeszcze na co się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja wziąłem ofertę na DF Agrofarma 430 PL napisali mi 180k netto z przednim tuz i wom, wracając od df przez przypadek wjechałem do Case i zostanie już (oby) Case Maxxum 110 Multikontroler też z przednim tuz i wom to ok 213k netto, ładowacze czołowe w podobnej cenie mi zaoferowano, przy df stolla a w case oryginalny case lrz120, co do finansowania to chyba tez podobnie df jak case, tyle że w case 2% ale na 2 lata a na 7 lat ok4, w df chyba na dzień dobry 4-5%, ale dokładnie jaki procent to się zobaczy.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

No ja mam zamiar wziąć też Case Maxxuma tylko że 100 koników z przednim TUZ a nad WOM się zastanawiam i szukam na forum porad bo się zastanawiam też na DF PL. U mnie jest lekko ponad 30 ha i jest pól na pół produkcja roślinna i produkcja mleczna.

Vrykoulakas a ciebie co przekonuje do CASE????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

dużo elektroniki ;) dlatego multicontroler ;) a tak na poważnie kumpel ma Maxxum 115 i bardzo zadowolony, firma znana, z doświadczeniem w produkcji traktorów a tak osobiście to mi się ciągnik musi podobać, przestronna kabina w wersji multikontroler bardzo ciekawie rozwiązana bez tradycyjnych liczników wszystko na prawym słupku, fotel obracany o ok 30-35 stopni w prawo ułatwiający spoglądanie w tył, dużo w standardzie, , porównywałem do DF 430 PL i tam maciupko było miejsca.

Edytowano przez Vrykoulakas

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Posiadacze Maxxuma czy to prawda ze te traktory mają słabe przednie mosty. Bo pare osób mi odradziło wziąć maxxuma do produkcji mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj