Polecane posty

dawidg2    31

Na szrocie samochodowym kupiłem je za kilka złotych. Mam 2 podobne w domu ale nic nie pisze na nich. Jutro będąc w firmie sprawdze, bo mam luźny jeden w ładowarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Nie mówię, że takie przełączniki są niedobre, wręcz przeciwnie nadają się bardzo dobrze

Ale w większości ludzie nie mają pojęcia nawet o tym jak policzyć natężenie prądu płynącego w obwodzie i podłączają reflektory lub inne odbiorniki poprzez przełączniki i przewody jakie akurat są pod ręką. Dlatego lepiej jeśli ktoś się nie zna podłączy to poprzez przekaźnik i wtedy może stosować dowolny przełacznik, bez obawy o bezpieczeństwo.

Jeśli ktoś się zna i podłączy odbiornik poprzez odpowiednio dobrany przełacznik wcale nie trzeba stosować przekaźnika i tak też jest poprawnie.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Potwierdzam twoją wypowiedź wierzba1272.

A światła robocze najlepiej jest podłączyć do styku15 lub 54 na stacyjce wtedy będziemy mogli zapalić światła robocze dopiero wtedy gdy wsadzimy kluczyk do stacyjki.

Edytowano przez mati4116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

To moim zdaniem jeszcze lepiej, jak chcecie zeby bylo po stacyjce, byloby zrobic tak:

-osobny bezpiecznik dla swojej instalacji swiatel

-wystarczajaco grube kable (moze druty zamiast linki?)

-zalaczanie swiatel poprzez przekazniki

-przekazniki zalaczane przez wlaczniki

-wlaczniki pobieraja prad do zalaczenia przekaznikow ze stacyjki

Czyli: w razie 'w' nie spali sie instalacja oryginalna tylko nasz bezpiecznik, mozemy zastosowac dowolnie mocne lampy (zaleznie oczywiscie od uzytych kabli, przekaznikow i bezpiecznika), dzialaja tylko z kluczykiem :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Potwierdzam twoją wypowiedź wierzba1272.

A światła robocze najlepiej jest podłączyć do styku15 lub 54 na stacyjce wtedy będziemy mogli zapalić światła robocze dopiero wtedy gdy wsadzimy kluczyk do stacyjki.

A dlaczego tak jest lepiej,uczyli was tego w 2 klasie technikum elektrycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Nie no co ty,ja?

Tak tylko zapytałem z ciekawości czego teraz uczą w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej opisał to @maks. Światła gasną po wyjęciu kluczyka, a prąd przez nie pobierany nie obciąża stacyjki. To jest najbardziej optymalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Ja też o tym od początku pisałem.

 

 

 

Proponuję zakończyć pisanie nie na temat, bo następne takie posty polecą w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja mam zamiar założyć bez przekaźnika tylko jakiś przełącznik muszę stary znaleść przez który więcej amper może płynąć. Chcę się tylko upewnić co do bezpiecznika jak będą 2 lampy po 55W to bezpiecznik 10A chyba powinien być dobry?

A co do nauki to chodzę do 4 klasy na elektronika i tak naprawdę to tam sama teoria jak coś by dali w praktyce to większość rozkłada ręce taka to nauka w technikum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Lepiej jak dasz bezpiecznik 15A bo przy włączaniu halogenów bezpiecznik 10A może się przepalać.

A co do nauki to ja w technikum mam warsztaty więc mam i teorię i praktykę.

Edytowano przez mati4116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja miałem praktykę i chyba najwięcej godzin spędziłem sprzątając sale bo żadnej roboty nie było. Kiedyś nawet uczyli nas ciąć brzeszczotem bo zajęcia innego nie było takie oto praktyki były :lol: . A co do tych 15A to spowodowane jest może tym że podczas zapalenia płynie duży prąd dopóki się halogen nie nagrzeje?

Bo oglądałem kiedyś program o żarówkach energooszczędnych i mówili że dopóki się nie nagrzeje to pobiera wcale nie mniej prądu jak zwykła dopiero później spada pobór mocy.

 

Rzeczywiście w czasie włączenia żarówka pobiera większy prąd. Ale trwa to bardzo krótko. Żarówki energooszczędne są zupełnie inaczej skonstruowane i nie mają nic wspólnego z żarówkami halogenowymi.

Dlatego nie wprowadzaj użytkowników w błąd.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Jakiś horror to chyba był,bo ja jeszcze nie widziałem żarówek energoszczędnych do lamp roboczych do traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Witam.

....-wystarczajaco grube kable (moze druty zamiast linki?)...

A widziałeś kiedykolwiek instalację samochodową z drutu?.

Instalacja w pojazdach powinna być elastyczna, szczególnie w ciągnikach gdzie występują spore drgania.

Pozdrawiam Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Czy aby nie popadamy w skrajność, 3 strony o podłączeniu lampy roboczej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

Powie mi ktoś dokładnie co to jest ten przekażnik i do czego służy-czy nie da się bez niego podłączyć?

Temat wielokrotnie omawiany na forum. Tutaj jest wszystko.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj