yacenty

Wysiew graniczny - wymierne korzyści

Polecane posty

beekeper    5

Panowie, chciałbym odświeżyć temat. Jak się sprawują limitery wysiewu po tych kilku latach użytkowania? (mam na myśli takie w postaci żaluzji opuszczanie z jednej strony rozsiewacza)  zasnatawiam się czy warto dobpacac, mamy praktycznie same małe, wąskie działki, stąd pomysł na limiter. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak się używa limitera granicznego takiego jak woprolu to trzeba zmniejszać dawkę czy siejemy obie strony tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

w amazonce nie zmniejszam otworu, tylko opuszczam limiter


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie Macie sposoby na wysiew graniczny bez tych drogich dodatkowych gadżetów? (Blacha? Osłona? Na YT pan jakąś pokazywał na wyposażeniu)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Mam na oku Sulky x36 z tribordem 3d. Wiem, że jest tam opcja wysiewu granicznego i na skraju pola. Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób to działa? Głównym moim problemem jest to że na większości pól przy ścieżkach 24m przy ostatnim przejeździe jeden talerz powinien siać jakieś 6m zamiast 12m. Da się to jakoś ogarnąć przy użyciu tego triborda albo czy da się jakoś ustawić w komputerze, żeby szerokość jednej strony była inna i powiedzmy zmniejszyć wysiew tej strony ? Rozsiewacz na wyposażeniu ma komputer, wagę i tego triborda 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Nie znam rozwiązań Sulky, ale tam gdzie mi zostaje 6-9m to zamykam jedeną stronę i bardzo mocno zwalniam obroty wom, redukuję też dawke wysiewu. Wydaje się ze to w miarę działa. Ale u mnie takie paski zawsze zostają w środku, bo robie ścieżki dookoła pola a dopiero później wypełniam pole.

W moim rozsiewaczu jest jeden komplet talerz / łopatki i może rozsiewać 12-42m - szerokość się zmienia tylko poprzez zmianę prędkości talerzy -> zmianę prędkości wom, lub przekładni.

Jak masz sciezki na 24m a potrzebujesz posiać 6 - zamknij pół rozsiweacza, zwolnij obroty wom, zredukuj dawkę nawozu - będzie przyzwoicie. Wiadomo to nie taki sposób jak GPS i kontrola sekcji, ale lepsze to niż nie robić nic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś w 100%, albo ja ciebie nie zrozumiałem. Chodzi mi głównie o to, że jedna strona byłaby bez zmiany czyli te 12m a druga te 6m, bo tylko z jednej strony jest zwężenie, stąd moje pytanie czy jest jakaś możliwość to obejść na przykład tym tribordem bo nie uśmiecha mi się na każdym polu mieć te 6m nakładek a w takim wypadku zmniejszenie obrotów wom nic za bardzo nie da bo z tej drugiej strony w konsekwencji nawóz nie doleci. Wiem tylko że jest możliwość zmiany dawki na jeden talerz, ale nie wiem co z szerokością.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
1 godzinę temu, Audi213 napisał:

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś w 100%, albo ja ciebie nie zrozumiałem. Chodzi mi głównie o to, że jedna strona byłaby bez zmiany czyli te 12m a druga te 6m, bo tylko z jednej strony jest zwężenie, stąd moje pytanie czy jest jakaś możliwość to obejść na przykład tym tribordem bo nie uśmiecha mi się na każdym polu mieć te 6m nakładek a w takim wypadku zmniejszenie obrotów wom nic za bardzo nie da bo z tej drugiej strony w konsekwencji nawóz nie doleci. Wiem tylko że jest możliwość zmiany dawki na jeden talerz, ale nie wiem co z szerokośćią.

nie zrozumiałem cie, myslałem ze chodzi o ostatnie 6m.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Mam lekko ponad 20 hektarów i kupowanie rozsiewacza z GPS jest dla mnie bardzo kosztowne i wydaje mi się że ekonomicznie się to nie ima dlatego staram się dowiedzieć czy da się to jakoś inaczej wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ale czekaj jesli masz 24m sciezki i ostatni przejazd wychodzi tylko 18m, to ujmij lekko dawkę i tyle :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Tribord to właśnie wysiew graniczny. Na kompie wciskasz przycisk i tyle. Prawa strona sieje do miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Dwa razy przejechać tą ścieżkę. Raz siejesz z jednej strony 12 metrów. Wracasz i robisz wedłu @yacenty czy druga strona na zmniejszonych obrotach ze zmniejszoną dawką. Inaczej chyba bez GPS i kontroli nie da rady

Edytowano przez edi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

I to będzie chyba najlepsza opcja. Jadę w jedną stronę z wysiewem 24m z jedną otworzoną stroną i wracam z ustawieniem 12m w drugą stronę też z jedną otworzoną.

14 minut temu, jacek1296 napisał:

Tribord to właśnie wysiew graniczny. Na kompie wciskasz przycisk i tyle. Prawa strona sieje do miedzy.

Ale chodzi mi o wysiew na skraju, do jakiej on szerokości skraca wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

To zależy od ustawionej szerokości roboczej. Jak masz np. 18m to tribord sieje prawą stroną rozsiewacza na ok.9m. Oczywiście kilka procent nawozu leci dalej.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Nie wiem czy mówimy o tym samym. Chodzi mi o 3 opcję w Tribordzie 3d, czyli wysiew na skraju pola. O tym chciałbym się dowiedzieć, powiedzmy jadąc 24m  ile skróci mi ten wysiew z tej strony.

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Powinno, słowo klucz POWINNO do połowy, czyli do 12m.
Ten tryb jest zalecany przy zbiornikach wodnych, rowach itp, gdzie nie wolno sypać nawozu.

Tryb 2 przy miedzy, gdzie jak przerzucisz do sąsiada kilka % nawozu to nic się nie dzieje.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Czyli jeśli wysiew mam 24m i z jednej strony jest tribord na wysiew na skraju to POWINNO być z jednej strony 12 a z drugiej 6, czyli mój problem POWINIEN zostać w ten sposób rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

tak, pod warunkiem ze tym skrajnym bedziesz jechał po skraju. Wszystkie rozsiewacze sypią praktycznie 2x tyle szeroko co mówi instrukcja, po to że jak drugi raz przejeżdżasz obok to sie nakłada z drugiego przejazdu i dopiero wtedy jest pokrycie 100%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
42 minuty temu, Audi213 napisał:

Czyli jeśli wysiew mam 24m i z jednej strony jest tribord na wysiew na skraju to POWINNO być z jednej strony 12 a z drugiej 6, czyli mój problem POWINIEN zostać w ten sposób rozwiązany.

Jak masz 24m i jedziesz w ścieżce to masz wysiew graniczny i z lewej masz 12m a z prawej 6m(tak około). Wysiew na skraju jest wtedy gdy nie jedziesz w ścieżce tylko bliżej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Odkopuje temat. Mam Raucha MDS i małe działki. Nurtuje mnie myśl: czy wysiew nawozu byłby równomierny gdyby całe pola siać przy ustawieniu obydwu tarcz na wysiew graniczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jak małe działki? 10-15m szerokości?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

45m, a ścieżki 15m. Trzy przejazdy i nie mi się wychodzić i zmieniać ustawienie łopatki. Na granicznym chyba z tyłu będzie więcej nawozu rozsiane 🤔 niż na skraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dookoła na granicznym, środek normalnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez Majores
      Witam potrzebuje tabele wysiewu nawozu do rozsiewacza RNP 1500kg
      Może ma ktoś i mógł by podesłać zdjęcie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj