yacenty

Wysiew graniczny - wymierne korzyści

Polecane posty

yacenty    3883

Witam,

na dniach będziemy składać zamówienie na rozsiewacz do nawozu.

Analizujemy wszelkie możliwe opcje jakie można wybrać.

Zatrzymaliśmy się na podzespołach do wysiewu granicznego.

Nie mamy pól przy rowach czy zbiornikach wodnych więc nie ma tematu jeśli chodzi o kwestie ochrony wody, pozostaje więc kwestia uzasadnienia ekonomicznego wyboru takiej opcji.

Czy ktoś z was spotkał się z jakimiś pomiarami ile nawozu oszczędzamy sypiąc go tylko w miejscu gdzie dokładnie chcemy przy rozsiewie granicznym?

Zakładam sobie taka sytuacje: mam pole 7.5ha - przejazd do koła pola to 1200m - ile zaoszczędzę włączając wysiew graniczny?

Edytowano przez yacenty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od razu tak duuużo nie zaoszczędzisz... lecz po paru latach może nazbierać się niezła sumka :D

z pomiarami się nie spotkałam...

Edytowano przez klaudia110ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

W moim rozsiewaczu w standardzie był wysiew graniczny. Wysiewane nawozy dolatują do następnego przejazdu, tak więc wysiew się nakłada z każdego przejazdu. Załączenie wysiewu granicznego po prostu zmniejsza ten dystans o połowę.


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

ja kupując mój rozsiewacz miałem możliwość zakupu tarczy do rozsiewu granicznego, jednak zrezygnowałem z tego. Przyczyną była niewspółmierna cena do osiąganego efektu pracy. Widziałem działanie takiego mechanizmu i mimo wszystko nie da się wysiać nawozu do ściśle określonego miejsca, tak aby nie dostawały się jego pewne ilości poza zakładaną szerokość roboczą.

Yacenty wybór należy do Ciebie, a przedstawiona tu opinia jest tylko moim spostrzeżeniem.

Pozdrawiam i udanego zakupu życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dobra, dzięki

jak działa wysiew graniczny to ja wiem, chodzi mi o jakies dane które pozwolą mi policzyć wymierne korzyści


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez mam w swoim rauchu talerz do wysiewu granicznego ale nie chce mi sie zakladac i jezdzic przy miedzy dodatkowo ja sypie i nie patrze ile lesi do sasiadow i na drogi ale jest sporo :lol:

lecz duzo pol mam z kolega ktory tez sypie i nie patrzy wiec razem sobie sypiemy i przy miedzach nie brakuje nawozu .kiedys z ciekawosci sprawdzalem to moj nawoz lezal za miedza na jego scierzce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam pierwsze slusze o takiej opcji moze ktos opisac jak to dziala mam duzo dlugich i waskich dzialek bylo by jak znalaz a co najwazniejsze ile trzeba doplacic z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

 Witam ja ,jak  musze rozsypać nawóz na wazkim polu  to poprostu otwieram jedna komore i sieje z jednego talerza i niewidze potrzeby zbędnego zmieniania tarcz....  posiadam taki oto rozsiewacz http://www.sipma.pl/...ent=maszynaN064 ma pojemnosć 400kg a max ładownośc 450  czy mógłbym minimalnie  go podwyrzszyc i zwiekszyc ladownosc  do  500kg na big baga???????

nobo niema  opcji zwiekszenia ladownosci u producenta akurat w  tym modelu  :blink:

 

na wiosne zakupie tura do mf 255 to bym chciał wlasnie napelniac  go big-bagami....  :D noi niewiem czy smialo mozna  zwiekszyc ladownosc....  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

 Lukaszjarm- a z czego zamierzasz zrobic podwyrzszenie z desek czy może z blachy  bo sie  własnie zastanawiam nadtym jak u siebie mam zrobic...   z  desek  niebendzie  rdzewiec :lol:

 

Oczywiscie  jakbym robił z blachy  to bym pomalował...  :lol:

Edytowano przez edpawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W moim sulky DPX70 nie trzeba było nic domawiać , wysiew graniczny jest w standardzie , żadnych tarcz wystarczy wyjść z ciągnika i od strony miedzy przestawić rynienkę, minuta fatygi i działa .Oszczędności jakieś są, ale głównie sumienie czyste że nawóz nie poleciał w krzaki . Płacenie większych pieniędzy za tarcze lub inne przystawki kończy się tym że bajery leżą w garażu .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Zaczął się Off topic, a to jest złe :). Rozsiewacz bogballe L1, załączamy nasz wysiew graniczny jednym ruchem ręki. Normalnie jak pisałem wyżej, wysiewany nawóz dolatuje do następnego przejazdu, czyli w tym wypadku szerokość wysiewu wynosi 30m. Tak więc wysiew redukujemy do 16m ( nie wszystkie nawozy zatrzymają się przed miedzą mimo nastawienia na 15m, a my jedziemy przecież ścieżką). Czyli tak naprawdę nie ma tu oszczędności nawozów. Po prostu gęściej sieje prawa strona na te planowane 7,5m.


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tu mogę mieć system rozsiewu granicznego włączany przyciskiem w cenie 1.5tony saletry więc chyba się na niego zdecyduję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do nadstawek to nie martwcie się że zeżre je rdza bo to mały koszt dobrze to zabezpieczcie skrzynkę rozsiewacza w miejscu styku nakładek ;)

 

Co do wysiewu granicznego mam raucha i w nim można po prostu nastawiać odpowiednio łopatki tylko to jest męczące wyłaź i je przestawiaj przy każdym objeździe ;[ (nie marudziłbym gdybym miał mniej kawałków albo duuże ;) ) ale jest rada na to specjalna "żaluzja" za dopłatą

 

Ale na wysiew graniczny jest inna rada podobno (robertbara zdajsie ma przy siewniku) przechylanie go by granulki biły w ziemie i daleko nie uciekały.

Dlatego też na allegro występują ciągniki z siłownikiem zamiast wieszaka belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w siewniku Amazone to od miedz i rowów opuszczam go dość nisko i nawóz zostaje u mnie. Mam tarcze ale zakładałem je może z 5 razy, i odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Panowie i Panie, wszystko super, ale nikt nie pisze na temat pytania - jakie są wymierne korzyści.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

yacenty

Jakie marki rozsiewacza do nawozów Cię interesują.Kiedyś pisałeś że będziesz remontował Sulky.Jaką kwote masz do wydania B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co to ma wspólnego z wysiewem granicznym?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wedlug mnie nic sie nie zyskuje na wysiewie granicznym oprucz satysfakcji ze sasiadowi nic nie posypalo sie ale nawozu wychodzi tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

z sąsiadami nie mam problemów oni dobrze nawożą wiec się wymieniamy nie jako nawozem, co powiesz na sytuację że mam kawałek gdzie "miedza" jest długości 2km i miedza jest z polną drogą i torami kolejowymi? po co mam podsypywać nawozem trawkę przy trach czy drodze? czy to nie jest strata nawozu - czytaj kasy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Nie ma . ;) Pytam z ciekawości ponieważ nie ma co porównywać np.rozsiewać z Brzegu(wysiew graniczny) do Amazonki któram ma Limitera(perfekcyjny rozsiew graniczny),albo tarcze Tele Set.Ciężko określić jaka będzie u Ciebie oszczędność ,cena jaką chcesz wydać chyba nie jet wielką tajemnicą .Ale jak tak to nie pisz ,tajemnica handlowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja powiem ze jak sie nie dosieje do miedzy to wieksza strata jest niz to ze sie troche za miedze wysypie .

ja jak mialem amazone to ona siala niby do miedzy ale zawsze pod miedza brakowalo nawozu i plon byl gorszy . teraz mam raucha sypie bardzo szeroko troche nawozu trace na rowy , drogi lasy itp. ale za to przy miedzy mam dobre zboze i wiecej zyskuje niz trace .l chyba ze sie ma siewnik z lancami to wtedy strat nie bedzie

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj