danielek24

Zapychajacy sie mieszalnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielek24    30

Witam. Posiadam od roku mieszalnik 1,5t i śrutownik11kw firmy dozamech i mam z nim następujący problem - gdy narobię nawet polowe mieszalnika to nie mogę wysypać śruty bo zawiesza sie tak w połowie mieszalnika. Pszenica i pszenżyto jeszcze jakoś idzie ale jak jest więcej owsa to już bida :D zawiesza się na wprost tego wlotu paszy na wysokości połowy i ostatnio przestał pobierać też z tego kosza na dodatki. Dodam ze jest sucy i wyczyszczony w środku. Miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

A jak śrutujesz to powinieneś mieć go włączonego wtedy sam sobie układa w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Miałem podobny problem myślę ze mogę ci pomóc a mianowicie moje pytanie jakie masz sita w tym śrutowniku? Oczka czy szczelinowe umnie po założeniu szczelinowych problem się rozwiązał ponieważ śruta się tak nie grzeje i się nie zawiesza jak co pisz na pv


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

1.chyba nic nie pomoże jak będzie włączony bo przecież pobiera z samego spodu a u mnie do spodu nie dolatuje tylko zbija się w połowie

2.sita nie wiem jutro sprawdzę. A drogie one są w razie wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Pomorze po prostu jak mielisz to się ubija śruta a jeśli podczas mielenia jest włączony to pasza jest cały czas w ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada taka że jak robisz śrutę to z owsa rób zawsze na końcu nigdy nie na pusty mieszalnik u mnie to się sprawdza w mrolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja mam podobny problem, jeśli śrutuję więcej niż połowę owsa wtedy też się zawiesza, a sita mam szczelinowe, jednak włączenie mieszalnika podczas śrutowania trochę pomaga B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Zawiesza się pasza bo wewnątrz mieszalnika jest jeszcze nie wytarta farba.

Spuść wszystko śrutę wsyp kilka worków niezmielonego żyta i niech się miesza dopóki się w środku nie "wytrze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Witam. Kopiłem mieszalnik pasz z M-rola Odolanów i mam problem z śruta ponieważ nie opada i problem z jej wybraniem. Producent powiedział żeby wyczyścić i tak zrobiłem nie wiem w czym problem. Śrutuje owies sitem 1,8mm może temu?? Czekam na opinie na ten temat. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian88    0

Zgadzam się z rafalkom555. Jeżeli w mieszalniku znajdzie się za dużo łusek, plew, to zacznie ci się pasza zawieszać w nim. Tak ci się będzie działo w każdym mieszalniku. Mi się też tak dzieje ale jak połowę już wysypie to zostawię i się miesza może z 5-10 minut o opadnie. Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam.

"te typy już tak chyba mają" ;) u mnie też pojawia się ten problem jeśli w paszy znajduje się zbyt duża ilość owsa. Przeczytaj ten temat , tutaj też jest opisany ten sam problem.

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

A jak uwazacie odnośnie sita?? Bo mam szczelinowe i 1,8mm gr srutuje dla bydla to moze trzeba inne np 2,2mm kupic i bedzie mniejszy problem wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

witam.

Przeczytaj ten temat , tutaj też jest opisany ten sam problem.

Pozdrawiam :D

Połączone ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Mieszalnik jest pewnie tłusty od środka... wsyp do mieszalnika ze 100kg przenżyta i włącz mieszalnik niech po chodzi z pół godz...i tak co kilka ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Witam,myślałem że tylko ja mam taki problem :rolleyes: ,mam mieszalnik z "igamet",też sie

zawiesza owies,w środku czysty.Robie tak że najpierw śrótuje przenżyto a potem

włanczam mieszanie i miele owies z włączonym mieszaniem.śita mam oczkowe

chyba 4mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Z owsem tak jest, jakiś czas temu w szkole na praktykach robiliśmy osypkę(sam owies praktycznie) i się zawieszał(nie chciał wylatywać) kierownik przyszedł(nauczyciel, uczony) i nie wiedział czego owies się zawiesza :D Dopiero mu powiedziałem jak to z tym jest a on no faktycznie wcześniej było inne zboże domieszane i się nie zawieszało B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to u nas wystąpił ten sam problem,a użytkujemy śrutownik i mieszalnik z odolanowa (stary czerwony, ponad 15 lat ma), i od jakiś 2-3 śrutowań, słabo się miesza, i nie chce śrut wylatywać i praktycznie to pierwszy raz takie coś się dzieje. Robiąc mieszankę sypiemy wszystkiego (pszenżyto, jęczmień owies, żyto, łubin, pszenicę) także zboża są wymieszane, w poniedziałek zajrzę do niego, może to problem wynikający np: przy zmiennej pogodzie skropliła się para na blachę i się przykleił na ściany śrut.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

tez mam mieszalnik z MROL 1,5tony i srutuje owies i jecznien i ciagle mi sie zawiesza nie ma na to sposobu tylko kij i sami wiecie wyleci wszystko mam go juz 5 lat a śrutownik 15 kw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj robiliśmy śrut, i włączone mieszanie ok 1,5q przed końcem śrutowania i jest ok, a zawieszanie następowało gdy robiliśmy śrut np: rano przy obrządku, a kończyliśmy wieczorem, albo odwrotnie.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj