przemekrobak

JD 583 Problem z Poziomowaniem

Polecane posty

Witam!

 

Posiadam ładowacz czołowy JD 583, który współpracuje z jd 5090R.

 

Nie wiem dokładnie czy zadaniem poziomowania jest utrzymywanie pionowo lub w tym samym miejscu np. łyżki podczas podnoszenia i opuszczania ładowacza, ale jeżeli tak to w moim ładowaczu to nie działa co może być przyczyną?

Dodam, że po zapoznaniu się z instrukcją wiele nie zrozumiałem.

 

Proszę o pomoc najlepiej użytkowników ładowaczy jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

zadaniem poziomowania jest utrzymywania np łyżki w tej samej pozycji czyli jak ustawisz łyżkę na dole to w takiej samej pozycji musi dojść do samej góry i odwrotnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

no tak powinno być jak mówi poprzednik ale w wielu ładowaczach nie jest to zrabione tak jak należy i często łyzka zmienia kąt nachylanie do podloża po podniesienu jej do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a u mnie to nie działa... jak mam łyżkę na ziemi równo postawioną to jak biorę ją do góry to przekrzywia się tak jak do wysypu... A może da się wyłączyć i włączyć te poziomowanie?

 

Jeden przycisk od joy-a jest od miosystem (nie wiem czy dobrze napisałem) ale nie wiem dokładnie co robi ten system ale jak go włączam to nic się nie dzieje, dalej nie działa poziomowanie...

Edytowano przez przemekrobak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w samo poziomowaniu mechanicznym nie da się nic zepsuć... może łyżka jest trefna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Samopoziom działa tylko w jednej pozycji tzn. podepnij łapy do palet i jak będziesz podnosił paletę w poziomie to powinno być równiutko ale jeżeli będziesz miał łapy opuszczone do dołu w pion to podczas podnoszenia będą Ci podwijać się w kierunku ciągnika. Ja mam 533 i też się strasznie zdziwiłem że jak biorę belkę od góry to nie podnosi się równo tylko podchodzi pod maskę. Ale zakręciłem mam nadzieje że wiesz o co chodzi. A z amortyzacji zadowolony :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z amortyzacji bardzo zadowolony całkiem inny komfort jazdy :)

 

 

Ale z tym "zakręciłem" to nie wiem o co chodzi... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No to ewidentnie jest zrypane samopoziomowanie. Jeśli masz mechaniczne to najprawdopodobniej niedokładnie zrobione(jakiś element jest za długi lub za krótki), a jak hydrauliczne to coś z hydrauliką. Jak masz gwarancję to zgłaszaj, bo nie po to płacisz za to, żeby nie działało. Dodam, że u mnie też tak jest, tylko, że ja za ładowacz zapłaciłem 12000 a nie 28000.

 

EDIT: właśnie zerknąłem do Twojej galerii i zauważyłem że masz mechaniczne, więc fabryka JD spiepszyła sprawę...;[

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

To nie da się nic z tym zrobić?

A dużo pochyla Ci się ta łyżka podczas podnoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej 45' a jak mam ją opuszczoną do wysypu na samej górze i opuszczam to jak jej nie wyprostuje to się zablokuje, bo przekręca się w kierunku ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak mniej 45' a jak mam ją opuszczoną do wysypu na samej górze i opuszczam to jak jej nie wyprostuje to się zablokuje, bo przekręca się w kierunku ciągnika...

to normalne, wszystko masz w porządku :D niestety poziomowanie mechaniczne tak działa, że nie "działa" w całym zakresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Oczywiście że to jest normalne zachowanie poziomowania mechanicznego. Tylko w jednej pozycji działa prawidłowo. I nic Ci serwis nie pomorze oczywiście spytać możesz. Tylko w czym Ci to przeszkadza? Jeżeli już wiesz jak to działa to skorygujesz trochę w skrajnych położeniach i koniec. Ważne żeby dobrze działało jak podnosisz załadowaną paletę. A próbowałeś podnieść coś na palecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tylko łyżkę, będe dorabiał paleciak i jakieś widły do snopków we własnym zakresie kupie tylko nowy chwytak do bel.

 

Sory za ten temat ale myślałem, że poziomowanie działa troszeczkę inaczej, a nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z poziomowaniem w ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Temat nie jest głupi. Chyba każdy jak mu założyli ładowacz pomyślał że jest coś zrąbane z poziomowaniem. A tu tak ma być czy to ładowacz JD czy polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Zaraz zaraz, mówicie, ze samopoziomowanie działa tylko wtedy gdy np. podnoszę paletę więc widły do palet są równolegle do podłoża? a gdy np. są odchylone o 10' już samopozomowanie nie trzyma tej pozycji? Czy chodzi Wam o to, że samopoziomowanie nie działa w całym zakresie podnoszenia... bo nie rozumiem.

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj