piotr301976

MF 698t czy Zetor 7245,7745

Polecane posty

piotr301976    1

Witam!

 

Przymierzam się do kupna traktora i mam dylemat MF 698T czy zetor , maszyny będą do traktora kompletowane ziemi jest ok 15 ha ,zapas gotówki ok 35000, ogladałem ferdka i niczego sobie ale chciałbym poznać opinie posiadaczy lub jakieś sugestie będę wdzięczny


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja bym ci polecił zetora. Są to dobre i mocne ciągniki w razie awarii z częściami nie ma problemu, a z tym MF może być różnie. Mieliśmy 5211 był to ciągnik nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

ja takze polecil bym ci zetora.posiadam 7011 jest to maszynka nie do zajechania, mocny silnik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten mf jest lepszy i dużo mocniejszy, silnik perkins (spalanie małe) i konstrukcja ciągnika podobna do tej w naszych 5314. częsci coraz bardziej dostępne na polskiem rynku do tych ciągników. A zetor hmm sam mam 7745 i naprawde mocna maszyna ale swoje lubi spalić niestety taka prawda. Ja osobiście teraz wybrał bym tego mf.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

własnie to jest minus zetora -spalanie ,marcinie powiedz z jakim pługiem pracujesz bo ja myślałem o 4x40 lub trójce obrotowej i nie wiem czy zetor da radę i jeszcze jedno pytanie czy komfort pracy będzie porównywalny bo słyszałem ze MF ma wzmacniacz i synchronizowane wszystkie biegi a nie wiem jak zetor


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Nie ma to jak Perkins.To jest silnik nie do zajechania,a przy tym ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz690    0

Również jestem za MF...chyba że jak masz włsny CPN i chcesz mieć wir w baku to se kup zetora...Model MF 698T napewno spali mnie niż 7245!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Również jestem za MF...chyba że jak masz włsny CPN i chcesz mieć wir w baku to se kup zetora...Model MF 698T napewno spali mnie niż 7245!

 

Ale pamiętaj, Że w MF wydasz jescze raz tyle na naprawe jak ci coś siądzie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To za zaoszczędzone pieniądze na paliwie kupi części. Po kilku latach to i nawet remont zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Tak przemrolnik tylko jak pisałem kiedyś w starych tematach to nie było żadnej odpowiedzi, poza tym wszystko się zmienia i mógł ktoś kupić taki sprzęt lub zapisać się na forum i może mi pomóc za co jestem wszystkim bardzo wdzięczny , bo gdzie można uzyskać obiektywną opinie jak nie tutaj. Mam u siebie w miejscowości właściciela zetora 7211 ale jego zdaniem nie ma lepszego ciągnika i w ogóle nie psuje się wcale a pali mniej niż c 360 więc o czym tu dyskutować.co raz bardziej skłaniam się do MF.


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim Zetorem 7745 ciągam pług Kvernelanda 3*35 i na moich górach i wmiare ciężkich ziemiach to max. Znajmomy na równych polach ciąga 4*30 i też daje rade. Mi spalanie wyszło w okolicach 14-15 litrów na hektar na tych równiejszych polach(na górach bałem się mierzyć) Mf jestb w tej rywalizacji lepszy i do tego w nim masz 90 koni a zetor niecałe 70 i nawet przy tej różnicy mf spali mnie taka prawda.

Edytowano przez marcin z małopolski

Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Już nie przesadzajcie z tym spalaniem zetorów, owszem najoszczędniejsze nie są tylko muszą robić z konkretną maszyną a nie latać po pusto.

Ja bym był za zetorem, części na pewno tańsze niż do mf a maszyny są naprawdę twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Ja mam Zetora 7245 i nie nażekam na spalanie. Robi to pali oczywiste. Ale co z tego ja Ursusem C-360 spalisz ( nie wiem 6-8 l ) w orce a Zetorem 10 ? Ale o ile szybciej wykonasz pracę :D I komfort lepszy. Jeżeli chodzi o Zetora to części są dostępne dosłownie wszędzie, a do MF to już nie bardzo.

Edytowano przez lukasz150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

ja mam zetora 7711 i na wykonanie taj samej pracy spali tyle co c360 a o szybkości wkonanej pracy i komforcie nie wspomnę więc nie wciskajcie kitu że zetor jest paliwożerny

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

A ja bym polecił Niebieskiego masseya co nazywa się landini i nie różni się niczym oprócz koloru od mf-a i światłami na masce:)

Jeśli ktoś nie wierzy temat na forum:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32893-massey-ferguson-czy-landini-okolo-90r/page__p__599304#entry599304

Za tą kase kupisz ciągnik z 90 - lat

Polecę ci model Landini 8880 lub 9880 pierwszy ma 80km drugi turbo i 92km

Tu masz pełne dane techniczne tych modeli:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/33581-landini-seria-xx80-6880-7880-8880-9880/page__p__613230#entry613230

 

Dodam że ciągniki nie mają żadnej elektroniki wszystko na wajchy:)

 

Sam posiadam model troszkę mniejszy 6880 62km - fotki na galerii są. Mam jeszcze zetorka 5245 i z czystym sumieniem ten 3-cyl model 4x4 mogę polecić 4-cylindrowe piją znacznie więcej, swego czau posiadałem 5340 i 6245 ale jak jest odpowiednia maszyna to i to co wypiją oddadzą w polu:)Ale cena części to już inna bajka, jak w mf rypnie coś poważniejszego w skrzyni pożegnaj się z oszczędnościami z paliwa.

 

Landini 9880 1995r 39.500zł:

http://otomoto.pl/mf-landini-9880-A31757.html

Landini 7880 1994r 34,900zł:

http://allegro.pl/ciagnik-landini-odpowiednik-massey-ferguson-3070-i1399376180.html

Landini 8880 1994r 32,000zł:

http://otomoto.pl/landini-8880-A1421.html

Edytowano przez Szczur

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Możecie pisać co chcecie ale Zetor pali mało, części kosztują mało, komfort jest dobry, na trwałość też nie można nażekać. Jestem posiadaczem Zetora 7211 i polecam Zetora.

 

 

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Nie porównujmy c-360 do zetora 4x4 który ma inne przeniesienie uciągu - 4x2 spali zawsze więcej w robocie od 4x4.

Czy zdecydowanie cięższego 7711 od ursusa c-360.

Edytowano przez Szczur

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zetor pali mało? To mój 100 konny MF z pługiem obrotowym Kverneland L1 4x44cm pali średnio ok. 16 litrów na hektar. Niedługo okaże się że Zetory mają mniejsze spalanie niż C-330.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Stasiu, ja ci powiem więcej, mój zetor 7211 na kawałku 3 klasy gdzie nie gdzie glina o pow. 2ha mniej spala niż kiedyś c-360-3P (perkins).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale z jakim pługiem? Bo jeśli z takim samym jak przy C-360 to się nie dziwię że mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Najczęściej z tym samym bo większego jeszcze nie zakupiłem ;)

Z większym zetor raczej jeszcze mniej by spalił, tutaj chodzę na 3 (przy ogumieniu 13,6/36)

 

Kolego przy tym kawałku c-330 to smok, dziadek jak kiedyś ciapem orał to 5godz hektar a pług był ustawiony na 1,5 skiby, na innym polu 1ha orał coś koło 2 godz przy normalnie ustawionym pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To jak doczepię do swojego MF małe trójki to i ja będę miał mniejsze spalanie. Doczep do niego 4x30 lub 4x35 i pochwal się spalaniem. To będzie wtedy miarodajny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj