szczepo14

Valtra T121-Opinie i informacje

Polecane posty

szczepo14    9

Czy może ktoś z was ma valtrę T121. Prosiłbym o opinię. Doświadczenia, spalanie, czy łatwo dostać części do valtry, czy są drogie, spalanie i wszystko co wiecie o tej valtrze i pokrewnych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

witam posiadam valtrę t131 już pracuje u mnie ponad rok jest zrobione około 450mth i nie było większych problemów i awarii. Myślę ze spalanie jest umiarkowane i zależy od wykonywanej pracy. W orce pali to zależy od głębokości oraz zwiezłości gleby średnio 15/h . Ogólnie jestem zadowolony z wyboru i polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie odnośnie skrzyni 36+36 jaki ona ma układ? wiem że są 3 biegi pod obciążeniem jak z zakresami?

4 zakresy i 3 biegowy reduktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Valtra produkuje dośc solidne traktory ,chyba najmniej awaryjne w całej rodzinie ciągników :) Moj znajomy ma Valtre T151e z systemem EcoPower ,spisuje sie bardzo dobrze ma już 2 lata i jak dotychczas 0 awari miała i oby tak dalej .Seria T jest troche za lekka jak na swoją moc ale kąplet bciązników na koła i jakiś balast na przod i jest ok :) Skrzynia przekładniowa w wersji wyposażeniowej HiTech ma właśnie tą skrzynie 36+36R tak jak wyżej było mówione, troche mniej wydajna hydraulika niż w wersji Advace ,8 złącz ale jak kupujemy ciągnik z tuzem pozostają nam tylko 4 i może to okazać sie troche za mało dla niektórych maszyn ,wygodna kabina przestronna z dobrym wyposażeniem ,dotychczasowo była lepsza wersja Advace z podłokietnikiem wielofunkcyjnym ARM i skrzynią 36+36R ale niestety została wycofana z produkcji z tego co mi jest wiadomo. Wersja Advace jest tylko dostępna w seri N . Nowymi warjantami są takie skrzynie jak Versu- typowy PowerShift i Direct- bezstopniówka. Nie miałem jeszcze doczynienia z tymi skrzyniami więc nie potrafie o nich nic powiedzieć :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

w serii N tez nie ma juz advence, valtra moze i jest lekka szczegolnie w koncowce serii ale przez ciekawie rozlozona mase wymaga troche mniej kg aby mmiec dobry uciag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Nie ma już N111 advance?

Advance nie produkują bo zastąpiły je wersje versu i direct które maja te samo wyposażenie plus nowsze skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

tak ale stara skrzynia Adwence miała swoje plusy była szybsza w przełączaniu grup niż Versu i ta jedna dzwignia aż tak bardzo nie przeszkadzała w kabinie fakt trzy półbiegi to nie pięć ale w wiekszości prac wystarczają i zestopniowanie tej starej skrzyni jest bardziej zagęszczone poprostu lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Musze przyznać że nie wyszła nas nie najdrożej. Nie bede pisał na forum :P napisz na priva

Edytowano przez patryk141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam mam niezla cene za zakup Valtry T121 HiTech. Do tej pory myslalem nad JD 6630 comfort, Co byscie wybrali? Jakie są opinie o valtrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

jaka cena za valtre i za jd? jakie wyposazenie chcesz?do czego ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Tylko musicie pamiętac że valtra(zresztą inne maki też podają w różnych dziwnych normach ) podaje moc w "iso" czyli trzeba odiąć 10km w poruwnaniu z najbardziej żeczewistą normą jaka jest norma ECE-R 24.

ps.sam się zatanawiam nad valtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

John deere 250tys netto, a valtra 260tys netto ale ona jest z tamtego rocznika i stoi na placu, a jakbym teraz zamawial to juz 290tys netto bo jest z adblue. Wyposazenie to zaczep hitcz, Przedni tuz. wiekszy zbiornik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Jakie ma wyposażenie ta valtra? Bo jak na golasa to strasznie drogo sie wydaje... Znajomy brał valtrę T151 hitech w czerwcu 2008 zanim ruszyła realizacja pierwszego naboru to dał 204tys netto po kursie 3.5 EURO

Ceny maszyn przez te 3,5 roku ładnie podskoczyły. Trzeba było zamiast rolnikiem zostać dilerem maszyn rolniczych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotrass, Ale ta Valtra z adblue to w Versu chyba?? Wypisz już całe wyposarzenie, bo te "itp." może być warte 5tys. albo 50tys.

Ja miałem taki sam dylemat i wybrałem Valtre!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

@Piotrass, Ale ta Valtra z adblue to w Versu chyba?? Wypisz już całe wyposarzenie, bo te "itp." może być warte 5tys. albo 50tys.

Ja miałem taki sam dylemat i wybrałem Valtre!!!

 

 

a adblu nie jest tylko w nowej seri Nn czyli N113-N163?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

odwrotnie 3 zakresy i 4 biegi;)

Czyli jest tak jakby 9 biegów(3 szosowe, 3polwe, 3pełzajace) i na kazdym po 4 półbiegi? I jak jest z ich z miana czy musze zywac sprzegło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie ma 4 biegi główne w 3 zakresach położeniach reduktora oznaczonych literami H, M i LL

na każdym z 4 biegów masz 3 półbiegi :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

A ta funkcja AutoTraction dziłae w ten sposób że te 3 półbiegi przełanczaja sie automatycznie pod obciazeniem albo odworotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ta funkcja rozłącza napęd skrzyni kiedy obroty silnika spadną poniżej 1100obr/min lub jak wciśnie się pedał hamulca [poniżej 10km/h]. Przeznaczone głównie do ładowacza.

Automatyczna zmiana półbiegów też jest, nawet z możliwością programowania zmiany wg własnych upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj