Polecane posty

mariuszSie    1

witam

bylem u dealera df poniewaz interesuje sie zakupem traktora jednak na placu stal jedynie agrofarm ktory nawet najmniejszy jest chyba za duzy jak na moje gospodarstwo... mysle nad agroplusem 310 o mocy 70km ktory bylby chyba odpowiedni dla mnie jako glowny traktor w 11 ha gospodarstwie .interesuje mnie wasze opinie na temat tych traktorkow... czy silniki sdf montowane w agroplusach sa o wiele gorsze od silnikow deutza montowanych w agrofarmach. traktor bralbym z turem jako glowny do gospodarstwa... pracowalby z plugiem 3-skibowym, prasa rolujaca , wozem asenizacyjnym o pojemnosci 3000m3 oraz agregatem. mysle zeby napisac wniosek na prow o ten traktor .... jesli znacie jego aktualna cene rowniez bede wdzieczny i porownam z cenna zaoferowana mi przez dealera ktora jest dosc wysoka...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

jest taki model agroplusa ?? bo nie umiem znaleźć


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

w deutzach zmienili teraz nazwy i wprowadzają inne (moim zdaniem te stare były lepsze, ale to subiektywna opinia)... pisałem już chyba na innym temacie że cena tego modelu to około 120 tys. netto.... zależnie od wyposażenia może być wyższa cena.... jeżeli doliczysz ładowacz ( zależy od marki) od 30 do nawet 55 tys. netto za stolla z wypasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Jego odpowiednikiem jest SAME Dorado 66, który własnie zamieżam kupić, on kosztuje 120 000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

a co sprawilo ze zdecydowales sie na same a nie na deutza... ten same tez jest 3 cylindrowy i ma silnik sdf? bierzesz go z turem czy bez ... bo ja do agroplusa bralbym jeszcze tura a to z 30 tysiecy wiec razem kolo 150000 by wyszlo... napisz cos wiecej o wyposazenie tego same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

dealer w okolicy handluje akurat SAME, pozatym chyba nie ma za dużej (albo i wcale) różnicy. Silnik taki sam, 3 cylindry. Wyposazenia standardowe plus skrętne błotniki - biore tez z turem, przydatne, rama tura o nie nie zawadza, haki CBM i siedzenie pasazera, reszta standard. Obecna cena to 119 tys brutto, moze cos jeszcze utarguje. Tak jak liczysz z turem bedzie 146 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

lutek bierzesz go na prow czy w calosci za swoja kase? ma to byc pomocniczy traktor czy główny.. bo ja bralbym go jako glowny bo mam male gospodarstwo i wystarczy mi ciagnik co 3 obrotowe pociagnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Biore na PROW, też będzie to głowny ciągnik, mam 15 ha, prawie same trawy, mysle ze da rade. Jedyne minusy to mały prześwit - 43 cm, nie wiem jak się będzie zachowywał przy prasie(tez mam zamiar kupić) czy się zmieści nagrabiony wałek no i niezbyt mocno wyglądająca przednia oś (to sam dealer mówił)- to minus przy ładowaczu, lepiej nie brać za dużego maks 800 kg myśle. Jeszcze sie pozastanawiam z tydzień, ciągnik tak czy siak zamówiony przez dealera więc jak się rozmyśle będzie do wzięcia. Ma byc na koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bierz tego 4 cyl bez turbo, droższy chyba tylko 4-5 tyś a masz dłuższy ciągnik o około 20 cm a więc stabilniejszy do tura no i lepsza harakterystyka i całe 74km :P

ps. co to znaczy za duży ciągnik (agrofarm :P )!!!! ja rozumiem agrotrona ale agrofarm? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Agroplus 310- 3 cyl turbo 3000cm3 moc 62,5 kM- cena 120-150tys. + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczu    15

Witam.

@lutek Agro-Rolnik Śniadowo handluje całą rodziną sdf nie tylko Samem ale i Deutz-em i Lamborghini :P

 

Pozdrawiam


"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dealer w okolicy handluje akurat SAME, pozatym chyba nie ma za dużej (albo i wcale) różnicy. Silnik taki sam, 3 cylindry. Wyposazenia standardowe plus skrętne błotniki - biore tez z turem, przydatne, rama tura o nie nie zawadza, haki CBM i siedzenie pasazera, reszta standard. Obecna cena to 119 tys brutto, moze cos jeszcze utarguje.

 

 

A brałeś do niego obciążniki na przód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Na 11ha to ciągnik 70KM zupełnie wystarczy. Z beczką 3000l bedzie śmigał że aż miło U mnie z 4000 dawał sobie radę C-360-3P, tylko jak jest mokro miała problemy, a r2 wcale jej nie czuje. Pług 3 skibowy zagonowy będzie szedł bez problemu, ale obracalny to będzie dla niego za ciężki(przejżyj forum gdzieś był taki wątek). Co do prasy belującej to powiem Ci z doświadczenia, że znajomy zrobił zestawem C-360-3P + Sokółka ponad 500 belot i w słomie szło bardzo gładko, a w sianokiszonce to nieraz miał problemy, Ale to jest tylko 47KM czyli minimum jakie przewiduje producent prasy.

Temat ładowacza czołowego to temat rzeka u mnie na R2 (74KM) zamontowany jest Tur4 na tylnych kołach zamontowane mam po 3 obciążniki, a gdy pracuję przy belotach czy przy załadunku obornika zaczepiam dodatkowo obciążnik na podnośnik od Tura1. Ten zestaw przy belotach śmiga, że aż miło.

Jeśli chodzi o ciągnik Df, Same czy Lamborghini to według mnie to to samo. Df jest zawsze droższy bo ma lepszą renomę Same jest tańszy od Df ale droższy od Lamborghini oczywiście przy takim samym wyposażeniu. Wybież ten którego diler da Ci lepsze warunki i cenę.

Jeszcze jedna rada pojedż do dilera NewHoland i spytaj o ciągnik T4020 lub T4030 bardzo ciekawy i główna zaleta wysokość poniżej 2,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

Chciałbyś się coś dowiedzieć o tym ciągniku jakie ma spalanie, czy nie jest za mały do tura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Kumpel ma rocznego agroplusa i parę godzin na nim pracowałem. Bardzo zwinny ciągnik w tunelach foliowych chodzi jak torpeda. W lato założył mu tura sztola(nie wiem jak to się piszę) Wygląda ten ładowacz jak by był ze dwa rozmiary za duży. Strasznie mu d*pę podrywa.Ogólnie ciągnik jest strasznie nie stabilny. Niema takiej możliwości żeby pracować bez czegoś na tyle. Co do spalania to kumpel narzeka i tłumaczy że jego stary ciągnik dużo mniej pali. Ale co tu porównywać do MF235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13

Pewnie dla tego mu go zwiada bo ma za duży tur , gdyby miał może mniejszy to by go nie zwiadało . Służy jako ciągnik główny czy pomocniczy ?

A tak na marginesie to się pisze stol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

takie drobne pytanie. co znaczy "zwiadało"? To jakieś regionalne słowo?

A przy nazwie jedną elkę sjadłeś bo jest jf-stoll

Sąsiad ma wersję 67

zgrabny mały ciągniczek, ogólnie nie ma zastrzeżeń poza kilkoma problemami ze skrzynią.

Jest ciągnikiem pomocniczym. Opryskiwacz 800l tył i zaczepiony zbiornik 400l przód, rozsiewacz nawozów 850l, kosiarka do trawy 2 bębny, zgrabiarka, przetrząsarka, beczka 4000l, rozrzutnik 2,5t

ładowacza nie ma

spalanie jak to w DF wink.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ładowacz wcale nie jest duży to ciągnik jest za mały. Mniejszego ładowacza niema sensu zakładać. U kumpla pracuje jako główny tylko że on ma ok 3 ha pod folią. Gdybym chciał wiedzieć jak to się pisze to bym się zapytał wujka googla :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj