kotos573

John Deere 5080- 5090R czy Claas Axos320 CL

Polecane posty

jaro    166

Bogdan-co prawda było tu już o tym pisane parę lat temu zdaje się że w temacie "Fendt naj..." ale chyba nawet najwięksi malkontenci przyznali wtedy że rama jest całkiem ok.-niech zaświadczą kierowcy ciężarówek :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bogdan-co prawda było tu już o tym pisane parę lat temu zdaje się że w temacie "Fendt naj..." ale chyba nawet najwięksi malkontenci przyznali wtedy że rama jest całkiem ok.-niech zaświadczą kierowcy ciężarówek :D .

no tak... oni jeżdżą po polu ciągnikami siodłowymi :P

A co na to kierowcy JD 8R?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Już widzę za kilka lat Polską wieś i dialog dwóch rolników- "Patrz Heniek, Stefan kupił sobie tego grata Claasa. Przecież wiadomo że JD jest najlepszy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ilu ich jest -żeby z ich zdaniem się ktoś liczył :D .Nie chodziło mi o jazdę ciągnikiem siodłowym czy ciężarówką po polu tylko o tym że w pojazdach ciężarowych rama przenosi naprawdę solidne obciążenia-i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

Zastanawiam się nad JD 5080R albo M tylko w R odstrasza mnie nieco Common Rail w silniku.....raczej jego żywotność i czułość na paliwo(od razu mówię, że od kilku lat biorę paliwo hurtowo i bez problemu samochody na nim latają). Co powiecie mi o tych silnikach z waszego doświadczenia? Czy lepiej brać 5M z mechanicznym wtryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może lekko używany 5720 ?-masz to co w serii R no i mechaniczny wtrysk ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Ja ci stanowczo polecam JD 5080M Wspaniały Ciągniczek, posiadam go i jeszcze mnie nie zawiódł. Netto kosztuje ok. 130 Tyś, a brutto 180 Tyś. w Comfrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Ja ci stanowczo polecam JD 5080M Wspaniały Ciągniczek, posiadam go i jeszcze mnie nie zawiódł. Netto kosztuje ok. 130 Tyś, a brutto 180 Tyś. w Comfrocie.

 

a ile nim już godzin nakręciłeś że piszesz że jeszcze cię nie zawiódł? masz już ponad 2000 godzin zrobionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A może lekko używany 5720 ?-masz to co w serii R no i mechaniczny wtrysk ;) .

 

@Jaro sprzedajesz swojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja ci stanowczo polecam JD 5080M Wspaniały Ciągniczek, posiadam go i jeszcze mnie nie zawiódł. Netto kosztuje ok. 130 Tyś, a brutto 180 Tyś. w Comfrocie.

To ile ty masz tego Vatu? 38% wychodzi z tego co napisałeś. Za 180 brutto można mieć 5080R Comfort.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-Boże broń mnie abym sprzedawał swojego-po prostu chciałem koledze zasugerować że jak tak się boi CR to powinien zwrócić wzrok w stronę serii 5020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"John Deere 5090M czy Claas Axos 330CX"

Witam. Mam do wyboru te dwa ciągniki. Prosiłbym ,abyście mi doradzili w sprawie zakupu, czyli który mam wybrać i dlaczego.

 

Pozdrawiam.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A może byś podał z jakim wyposażeniem byś sobie życzył, jakie prace by wykonywał, i do jakiej kwoty, czy by pełnił rolę pomocnika czy głównego ciągnika? Łatwiej by nam było ci doradzić mając więcej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie : Mokre sprzęgło , rewers hydrauliczny, klima, pneumatyka, półbiegi elektroniczne.

 

Głównie do prac polowych : orka, belowanie słomy i siana, wywożenie obornika - ciągnik wraz z turem i prace podobne czyli bardziej polowe. Do kwoty ok . 160 tysięcy. Pełniłby on rolę głównego ciągnika.

 

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Mokre sprzęgło, revers elektrohydrauliczny, klima, pneumatyka To john deere też ma . Ale za to w claasie są 2 półbiegi pod obciążeniem a na dodatek EHR więc pod względem cięższych prac polowych to Claas wygrywa. A tak w ogóle to już są chyba ostatnie sztuki tego 5090 m

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociolek    0

Też myślę o podobnej mocy;) Co da claasa to pozytywne wrażenia po przejażdżce na pewno miło w środku ale czytając forum oraz słuchając opinii podobno w kilku modelach siadły silniki i niby jest słaby i brak mu mocy znajomy opowiadał że prywatnie badał moc to 15 kucy mniej niż powinno być i ogólnie nie zadowolony a co do Johna to serii M też za bardzo nie chwalą niby chińczyk podobno lepiej dołożyć do R tylko że w tych pieniądzach można mieć już coś fajniejszego od innego producenta.Więc wybór trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj