BartekJD2130

JD 2130 -Gdzie są filtry ??

Polecane posty

Gdzie w ciągniku john deere 2130 znajdują sie filtry olejowe. Wiem że są w okolicach skrzyni biegów . Proszę o odpowiedź w miarę dokładną :P Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ciągniku john deere 2130 znajdują sie filtry olejowe. Wiem że są w okolicach skrzyni biegów . Proszę o odpowiedź w miarę dokładną :P Pozdrawiam :D

 

wklad filtra hydrauliki jest po prawej stronie ciagnika od spodu w takim kielichu przykrecanym na 19 klucz. nie musisz spuszczac oleju zeby go wymienic,wyleje ci sie tylko z tego kielicha. UWAGA wazny jest jeszcze smok oleju hydraulicznego ktory umieszczony jest w poprzek skrzyni tuz za laczeniem korpusow w strone tylu miedzy takimi dwoma duzymi korkami. Zeby go wyjac odkrec ten prawy korek bo przez lewy nie wyjdzie.

 

Jakbys mial jakis problem to pisz moze jakos go rozwiazemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze inny problem z JD 3130 gdyż nie działa mi wspomaganie w lewą stronę. Do tego jeszcze pompa wydaje dziwne dźwięki taki jakby ,,rekot" . Podnośnik działa bez problemowo wałek również. Filtry wymienione. Gdy kręcę w prawo lub podnoszę podnośnik pompa przestaje rekotać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze inny problem z JD 3130 gdyż nie działa mi wspomaganie w lewą stronę. Do tego jeszcze pompa wydaje dziwne dźwięki taki jakby ,,rekot" . Podnośnik działa bez problemowo wałek również. Filtry wymienione. Gdy kręcę w prawo lub podnoszę podnośnik pompa przestaje rekotać.

Te dziwne odglosy w pompie to zapewne zawor cisnieniowy (w pompie).Jak nie ma odbiornika oleju np. podnosnika to zawor w pompie jest otwarty ale ze wzgledu na falowanie strumienia oleju spowodowane tym ze ktoras sekcja nie tloczy badz tloczy slabo slychac rechot zaworu. napisz czy czasem ni drzy podnosnik. A odnosnie wspomagania to masz do naprawy kolumne kierownicza gdzie do wymiany sa napewno nieszczelne zuzyte oringi ktore jest przerabane wymienic i ktorych raczej nie dopasujesz tylko kupujesz z calym zestawem uszczelnien kolumny. P.s. jakbys sie wzial za ta kolumne to wal z pytaniami. Jak chcesz moge ci podac nr katalogowy tego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dziwne odglosy w pompie to zapewne zawor cisnieniowy (w pompie).Jak nie ma odbiornika oleju np. podnosnika to zawor w pompie jest otwarty ale ze wzgledu na falowanie strumienia oleju spowodowane tym ze ktoras sekcja nie tloczy badz tloczy slabo slychac rechot zaworu. napisz czy czasem ni drzy podnosnik. A odnosnie wspomagania to masz do naprawy kolumne kierownicza gdzie do wymiany sa napewno nieszczelne zuzyte oringi ktore jest przerabane wymienic i ktorych raczej nie dopasujesz tylko kupujesz z calym zestawem uszczelnien kolumny. P.s. jakbys sie wzial za ta kolumne to wal z pytaniami. Jak chcesz moge ci podac nr katalogowy tego zestawu.

Podnośnik chodzi bez zarzutu. A jak wymienić te uszczelniacze w kolmnie?? Jak coś to możesz odpisać na gg 6466628.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Koledzy przylacze sie do tematu mam JD3350 tez mi troche jak goracy ciezko podosi teraz bede zmienial olej bo mam tez malo . Kolego deerepiotrek ten smok jest zaraz za tym filtrem ssacym bo ja mam z jednej strony na imbus 17 to z lewej strony a z prawej na klucz chyba 32 jak sie nie myle i tam jeszcze jakies rurki przychodza to tan jest ten ssak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik chodzi bez zarzutu. A jak wymienić te uszczelniacze w kolmnie?? Jak coś to możesz odpisać na gg 6466628.

[/qu

Najlepiej bedzie jak napiszesz mi na meila, dam ci swoj nr i wytlumacze ci to podczas demontazu kolumny bo to dluga historia. deerepiotrek@o2.pl

 

Koledzy przylacze sie do tematu mam JD3350 tez mi troche jak goracy ciezko podosi teraz bede zmienial olej bo mam tez malo . Kolego deerepiotrek ten smok jest zaraz za tym filtrem ssacym bo ja mam z jednej strony na imbus 17 to z lewej strony a z prawej na klucz chyba 32 jak sie nie myle i tam jeszcze jakies rurki przychodza to tan jest ten ssak ?

Odkrec ten korek z prawej strony na 36 lub 38 tam co dochodzi ta mala rurka i tamtedy wyjmiesz smok bo na lewa strone ci nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aras21    0

Koledzy mam jd 2130 i mam problem z hydrauliko pomiewasz jak ciągnik popracuje 2 minuty to podnośnik, spomaganie i tur zaczyna drżec. Myślałem że jest zurzyta jest pompa w skrzyni wiec wymieniłem ale nadal jest to samo, wymieniłem też olej, filtr i pompe przednia i nadal to samo się dzieje wiec koledzy pomóżcie mi jak możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jd 2130 i mam problem z hydrauliko pomiewasz jak ciągnik popracuje 2 minuty to podnośnik, spomaganie i tur zaczyna drżec. Myślałem że jest zurzyta jest pompa w skrzyni wiec wymieniłem ale nadal jest to samo, wymieniłem też olej, filtr i pompe przednia i nadal to samo się dzieje wiec koledzy pomóżcie mi jak możecie.

 

sprobuj zaslepic doplyw oleju do kolumny kierowniczej i zobacz czy jest roznica bo moze byc ze kolumna kradnie olej bo np. wylecial brok z kanalu olejowego w kolumnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aras21    0

sprobuj zaslepic doplyw oleju do kolumny kierowniczej i zobacz czy jest roznica bo moze byc ze kolumna kradnie olej bo np. wylecial brok z kanalu olejowego w kolumnie

 

a gdzie moge znaleśc ten dopływ oleju do kolumny żeby go zaślepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge znaleśc ten dopływ oleju do kolumny żeby go zaślepic

Po prawej stronie u podstawy kolumny dokrecana jest rurka. Zaslep ja na dole przy trujniku np mala moneta badz nitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aras21    0

Kumplu a jaka jest przyczyna że wałek WOM po wymianie pompy w środku cały czas pracuje nawet jak jest wyłączony i pompa z przodu klekocze myślałem że jest już zużyta i wymieniłem ja na druga i dalej druga pompa klekocze. Po zaślepieniu kolumny dalej jest to samo co się działo wiec nie wiem co się dzieje pomóż mi jak masz jakiś pomysł na ten problem. Mam jeszcze pytanie gdzie powinien byc podłączony powrót od rozdzielacza TURa bo u mnie jest podłączony do filtra olejowego (wymiennego) czy to może byc przyczyną tego że nie działa hydraulika poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aras21    0

Kolego odłączyłem zasilanie kolumny i jest lepiej wiec co trzeba zrobic żeby kolumna nie kradła oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos    0

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy morze ktoś mi pomuc jak wymienić uszczelnienia w podnośniku w 3130 jak go zdemontować i jak zakładać problem tkwi w tym jest cięgno skierowane do dołu mostu podniosłem na 10 cm i boje się aby nieurwać czegoś 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wklad filtra hydrauliki jest po prawej stronie ciagnika od spodu w takim kielichu przykrecanym na 19 klucz. nie musisz spuszczac oleju zeby go wymienic,wyleje ci sie tylko z tego kielicha. UWAGA wazny jest jeszcze smok oleju hydraulicznego ktory umieszczony jest w poprzek skrzyni tuz za laczeniem korpusow w strone tylu miedzy takimi dwoma duzymi korkami. Zeby go wyjac odkrec ten prawy korek bo przez lewy nie wyjdzie.

 

Jakbys mial jakis problem to pisz moze jakos go rozwiazemy

witam tam zauwazylem na dole po jednej i drugiej stronie tylko 2 sroby na imbys. czu to nimi trzeba oczuscic smoka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj