piotrbajka

Jaki ciągnik o mocy do 115 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrbajka    0

witam. planuje zakup nowego ciągnika do mojego gospodarstwa o mocy od 100 do 115 km. rozważałem takie marki jak kubota m108s new holland t6020 massey ferguson 5455 ale takze chcialbym obejrzec cos z casa lub dutza. co sadzicie o tych traktorach? jakie inne marki byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie john deera kup. Premium jest klasą samą w sobie. Ewentualnie case maxxum 115 pro, bardzo fajny ciągnik.

Wspomniałeś o case. W sąsiedniej wsi jest 2 rolników, jeden rzucił się na john deere a drugi na case. John jak mówiłem klasa sama w sobie, a jeśli chodzi o case to ten facet ma dwa. Jednego z uboższym wyposażeniem i ten jest składany w turcji, a 2 podobnej mocy ale w full wypasie prosto z Austrii. Wg niego ten oryginalny z Austrii jest mocniejszy, mniej pali i wygodniejszy ( ma więcej bajerów m.in. komputer i wszystko na ,,dżojstiku" . Także polecam Cie te 2 marki , john i case gdyż moge Cie zapewnić , że dobrze sie spisują.

Tak jak napisał zetorek, wszystkie są bardzo dobre, każdy ma w sobie coś unikalnego. Np massey jest najcichszy ale nie podoba mi sie jego maska. John to siła i moc a case ,,komfortowy rumak". Wg mnie najpiekniejszy ciągnik.

Edytowano przez AllesKamilKlar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

A może coś ze stajni Valtry ? Np. N101

Edytowano przez szark93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Dziwi mnie fakt ze jak ktos zachwala johna to tak naprawde nie ma konkretnych argumentow tylko to ze to klasa i ze ladny, Piotr a na ile ha on bedzie bo wtedy bedzie wiadomo w jakim stopniu go wykorzytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLaczego Ci sugeruje johna. Otóż mój kuzyn na john deera 6230 premium. miałem przyjemność pracować tym ciągnikiem w transporcie podczas wożenia QQ, orce ( orałem kuzynowi w polu gdy on był na szkoleniu). Ciągnik ma olbrzymią moc, bardzo dobry moment obrotowy, przy obrotach silnika 1800 i pługu kverneland 4x40 można orać bez problemu i szybko, skrzynia power Quad plus chodzi rewelacynie. Sam złożyłem na johna wniosek dlatego Ci polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

John deera 6230 premium rzeczywiście ma ogromną moc całe 100-110KM hehe

Ogromną to ma cene i koszt serwisu :P A co to za pług zagonowy??? a jak obracany to i tak w sam raz do tej mocy. Sam ciągnik napewno jest dobry w to nie wątpie ale bez przesady. A co autora to podaj pare szczegółów max cene, ile ha posiadasz i jaka produkcje prowadzisz bo bez tego ten temat nie ma sensu. Taki zgaduj zgadula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrbajka    0

to ma byc ciągnik do wszystkiego w sumie jak to w gospodarstwie mleczarskim i do uprawy pola i do belarki kosiarki rozrzutnika ma odciazyc starsze ciagniki ktore posiadam. mam w tej chwili 40ha pola i 20 laki ale z czasem areal sie powiekszy.

 

kolega ma johna i narzeka ze duzo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KARGO mówiąc o mocy nie miałem na myśli, że ma 300 koni pod maską , ale to że on ma te 100 koni... Dlaczego o tym mówie- otóż byliśmy nim na hamowni to wskazało 104 konie, a był też same iron stu konny i tak na prawdę miał 90 koników. O pługu wspomniałem żeby wiedział , ze spokojnie ciągnik tej mocy da sobie rade w 4 obrotowej, przyrównując przy tym do starego ursusa 1014 który orał obok 3 obrotową i stękał, a Ty mnie troszkę zjechałeś, że przesadzam. Jeśli moja wypowiedź rzeczywiście wyglądała wyolbrzymiająco to przepraszam.

Co do autora, jeśli chodzi o spalanie to powiem Ci tyle , że Comfort więcej spali od premiuma np. Jeśli chcesz ciągnik oszczędny to weź sobie Fendta ( ale on znowu drogi) lub cos ze stajni SAME-DEUTZ FAHR czy LAMBORGHINI. A może coś z niższej półki np. zetor, pronar czy new holland .

 

No PIOTRBAJKA widze ,że nasze gospodarstwa idą w tym samym kierunku ( mleko), nawet podobny areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro tak to może pomyśl nad jakąś Valtrą np. N101 zgrabny, zwinny, dobra skrzynia, fajna kabinka, siły tez mu nie brak i dość masywny. Sąsiad ma i nie naprzeka na spalanie i napewno tanszy niz fendt czy JD premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę serwis. Jaki serwis jest blisko Ciebie. Koło mnie jest jest john i case dlatego wybierałem między tymi dwiema markami. Mowa o Valtrze, była w planach, ale nie ma nigdzie w okolicy przedstawiciela :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja się przymierzałem do DF Agrofarm 430 Profiline ale jak wsiadłem w Case Maxxum 110 Multikontroler to się w nim zakochałem ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luasbrek    0

ja myślę ze na Twoje gospodarstwo idealny byłby DF agrotron K610 w 119 KM na CR nie dużo spali i bedzie szedl jak przecinak i ewentualnie w wersji peofiline troszkę droższy ale nie bedzie sie chciało wysiadać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrbajka    0

a co byście bardziej polecali valtre n101 czy df agrotron k420 bo k610 to 6 garków troche szkoda takiego duzego w kosiarce czy belarce ganiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

piotrbajka Trudny wybór, oba traktory warte swoich pieniędzy, ale według mnie to weź 6 bo z biegiem czasu okaże się że przydał by się większy pług, agregat a do takich prac lepsza będzie 6


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jeszcze raz podkreslam, zastanow sie nad mocna 4, odsylam do tematu fendt 414 vs JD 6430, tam padlo bardzo duzo argumentow. NIe masz 200 ha zeby kupowac 6 i podejrzewam ze masz hodowle wiec 4 bedzie bardziej uniwersalna


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj