ozon87

AKPIL km180- opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlodzio    0

Masz na myśli taki pług on naprawdę jest bardzo długi , choć waga 2000 kg ,odsunięta pierwsza skiba i duży rozstaw korpusów Pronar 180 km miał problem z stabilnością .

post-16290-0-23908000-1358176984_thumb.jpg

Edytowano przez wlodzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Wtrące swoje 5 groszy. Piszecie, że Akpil jest kopią VN podobnie jak Agromaszu. Ma takie same elementy robocze ale na tym podobieństwo się kończy. Ważne jest ustawienie tego korpusa względem bruzdy i calizny, wszystkie kąty, pochylenia itp a one już takie nie są same jak w VN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Agromasz jest kopią V&N??? Pierwsze słysze i bardzo w to wątpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Tj elementy robocze odkładnie, płozy, lemiesz itp biorą z VN - informacja podana mi przez przedstawiciela firmy na Agro Show bodajże 2010 albo 2011. Chyba, że coś wkręcał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Raczej cię wkręcał.. Z tego co znowu mi wiadomo to ma coś wspólnego z kvernelandem (tj info z allegro) ale też w to wątpię.

 

Co do Akpila to posiadamy od roku km180, zaorał już parenaście hektarów i na razie nie widać zużycia dłut.

Dodam również że na początku mieliśmy go ze samymi ścinaczami (bo przedpłużki jeszcze nie doszły). Zaoraliśmy nim około 5 ha ścierni po pszenicy. Efekt był ładny ale tam gdzie pojawiała wyższa trawa miejscami nie przykrywał wszystkiego, a gdy doszły przedpłużki praca jest efektywniejsza, rzepaczysko wysoko ścięte po kolana przykrył bez problemu to samo z kukurydzą.

 

Na początku nie mogliśmy sobie poradzić z ustawieniem bo ma wiele miejsc regulacji, ale potem opanowaliśmy sytuację i mogę ten pług polecić każdemu.

 

Zdjęcia w mojej galerii.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

u nas koleś przyprowadził ostatnio akpila 180 4+ na resorach dał 40 tys równo :blink: ciąga forterrą 120 z turem bez tura na uwrociach dęba stawał ale ta orka to jedna wielka pomyłka nie mają pojęcia jak go ustawić :P i strasznie forterrę ściąga chyba pierwsza skiba nie docina bo jego przejazd to normalnie S he he przed zakupem mówił ze te pługi same orzą :P a najlepsze jest to ze ten zestaw pracuje na 10 ha GO i nie myśli o powiększeniu w najbliższym czasie kiedy to się spłaci??? chciał zaszpanować we wsi a tymczasem wszyscy z niego mają ostrą polewke... do tego jest jeszcze C360 i staruszek deutz

 

Pługi wyglądają dość nieźle jak na Akpila ale trzeba mieć troche w głowie żeby pracować z resztą po UG 3 skibowym orka u niego nie lepiej wyglądała ale stoi na podwórku Forterra z obrotówką?? STOI! Szpan jest?? JEST!! i to najważniejsze :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Pytanie do właścicieli akpil km 180 czy praktykował ktoś z was jakieś zachodnie markowe lemiesze do tego pługa ,bo te orginały szybko się ścierają zaorałem ok 30ha i do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Co Ty masz za ziemie że po 30 ha lemiesze się skończyły? tyle to nawet wytrzymywały u mnie lemiesze na starych grudziądzkich ,,trójkach" z bazaru po 25 zl sztuka.

A swoim KM180 3+1 zaorałem też około 30ha i nawet na dłutach nie widać jakiegoś wyraźnego zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Apropo lemieszy po 25zł szt to u mnie kończyły się po 4ha ziemie mamy ciężkie i za kamienione a wracając do akpila to dłuta były 4 razy obracane i też ich nie ma zdarły się pod otwór który łączy go z lemieszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roko    0

ja mam KM 80 3+ z zabezpieczeniem śrubowym

że ten pług ma coś vogla przekonałem się gdy chciałem wymienić lemiesze bo rozstaw śrub i wymiary tylko od vogel

pierwsze lemiesze z dłutami pracowały 5 lat rocznie orałem jakieś 50 ha lekkiej ale kamienistej ziemi

obecnie dorobił mi lemiesze kowal,po jednym sezonie zużycie jakieś jedna trzecia (bez dłut) za pół ceny(80 zł szt) zregenerował też stare z dłutem 70 zł

pług chodzi z zetorem 7441 i ma ciężko(3*35) często obroty spadają do max momentu jaśli chodzi o podnośnik to bez problemów na przodzie zaś wożę jakieś 350 kg

co do jakości orki to rewelacja w okolicy mało kto może się poszczycić taką jakością, bez żadnych przedpłużków dobrze kryje nawet żyto do kolan (jako zimowy poplon)

w ubiegłym roku orałem też gorczycę powyżej metra miejscami wystawała ale agregat załatwił resztę

co do regulacji odkąd przeczytałem instrukcję do jakiegoś obracalnego pługa to nie mam z tym problemów wcześniej metodą prób i błędów zajmowało trochę więcej czasu

dla tych którzy zamierzają kupić pług myślę że słusznie ktoś wyliczył że dla pługa obracalnego 30 Km na korpus to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Pług KM80 3+1 posiadam od 3 lat,ciągam go MTZ1025.3(105km),ziemia średnia,ustawienie korpusów 4*40,zabezpieczenia śrubowe,zaorane ok.50ha,7 ściętych śrub,zużycie lemieszy ok.50%,orginalne dłuta zmienione po ok.20 ha,założono dłuta V&N,bdb krycie mimo braku przedpłużków,bdb stan powłoki lakierniczej,dużym plusem są montowane w standarcie kroje talerzowe bdb jakości.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Kpledzy ja mam dylemat czy do Case maxxum 125 kupic pług Akpila KM80 czy KM180 dodam ze opony z tyłu bedą 600 Czy w tym KM80 zmiesci sie taka opona w bruzde bardzo prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Witam. mam pług km 80 i już 2 raz pokrzywiły się śruby służące jako oś talerza tnącego. Pług zaorał ok 50 ha i za drugim razem zareklamowałem - dostałem nowe osie wraz z śrubami. Z pługu jestem bardzo zadowolony po za tym mankamentem - czy miał ktoś z was podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

mam dylemat jaki pług wybrać? AKPIL KM180R 4+1 czy KM180HP 4+1 ma ktoś z was bezpośrednie porównanie tych pługów. na jesieni jak dzwoniłem do handlowca z akpila to w rozmowie zasugerował mi żeby wybrać KM180R że na moje lekkie ziemie lepiej sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Dziś zakupiłem lemiesze od vogla zobaczymy jak z wytrzymałością orginalne po 50ha do wymiany za wogla z dlutem płaciłem 180zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Dłuta płaciłem po 27,50 szt lemiesze 150zł szt dobrane pod numer wybity na drugiej stronie lemiesza nowe wydają się masywniejsze a dłuta są 1cm dłuższe od orginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Te lemiesze i dłuta które kupiłeś to są od korpusów vogla WY 400 czy jakiegoś innego?

I czy nowe dłuto vogla pasuje na stary lemiesz akpila, pytam bo u mnie lemiesze maja sie dobrze tylko dłutka trzeba będzie już po jeśiennych orkach zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Nowe dłuto ma wybity taki numer PK801101A AJ VULCAN i jest o 1cm dłuższe od oryginału pasuje na stary lemiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A nie myślałeś nad takimi dłutami z 3 dziurami tak jak jest np w unii ? Jeśli by rozstaw dziur pasował na stary lemiesz, wtedy gdy są ,, podjechane '' to można wysunąć, a tak to tylko jest opcja obrócić. Tylko czy są takie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Napawałem te lemiesze i dłuta elektrodą 64herce zobaczymy jak to wpłynie na zużycie koszt śmieszny a o efektach napiszę na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dłuta w tamtym roku i dokładnie nie pamiętam ale coś mi się przypomina że od Rabe dłuta z trzema dziurami mają ten sam rozstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Kolega ma Akpil KM180 na ponad 150 ha cięższej ziemi i bardzo sobie chwali. Cena ich też jest bardzo rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj