ozon87

AKPIL km180- opinie

Polecane posty

endrius    9

Dokładnie trochę kitu wciskają tak jak ja dzwoniłem do dealera to mi mówi ,, Panie to jest kopia Vogel&Noota jak bym postawił te dwa pługi koło siebie to by Pan wogóle nie odróżnił ,, ale jak to się mówi dobry bajer to połowa sukcesu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

to niejest tak do konca z tym v&n z tego co oglodalem program w tv i bylo o firmie akpil oni wspolpracuja z insytutem w poznaniu wzoruja sie na innych markach ale stale sa polskie i projektowane wpoznaniu po jakis tam testach wiec dokladnie ciezko stwierdzic co to za stal tam jest.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kiedys kolega miał pług Sukov zapewniono go, ze na pozespołach Kvernelanda a ciezszy prawie o połowe okazało sie, ze tylko korpusy były ze znaczkiem Kvernelanda. Wiec mysle ze z Akpilem bedzie tak samo :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

jaq slyszałem z nowu ze 4akpil inaczej pracuje jak 3 z 3 niby sa bardzo duze problemy z ustawieniem a zamierzam kupic agro-factory firmy i co myslic jak widziałem to solibnie zrobiony koles zaorał 100ha i dal sobie rade za miesiac ma byc tak ze nie wiem ale chyba kupimy agrofactory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie sądze żeby była jakaś różnica w ustawieniu między 3skibowym i 4skibowym. Przecięż to są te same pługi i ustawienia tylko o jeden więcej korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

czy ktoś może wkleić mi fotkę cześć roboczych Akpila z wytłoczonym znaczkiem V&N ? Czy też może jest to kolejna bzdura powtarzana przez dilerów...

Masz racje to jest bzdura powtarzana przez dilerów że Akpil to to samo co V&N , w najlepszym wypadku to akpil robi pługi na licencji V&N i nic więcej.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, zamierzam zamówić pług tej firmy. KM 180. Jak narazie słyszałem dobre słowa o tej marce. Czy ma ktoś takie pługi w posiadaniu? Do ciągnika 140KM to wybrać 4 czy 4+1? Chyba też jest kilka rodzaji kół podporowych i które by były najlepsze? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

witam koledzy.kupilem pług akpila km80 i mam takie pytanie:bezpieczniki to maja nacięcia czy sa to normalne śruby M16*80 10.9?z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Witam, zamierzam zamówić pług tej firmy. KM 180. Jak narazie słyszałem dobre słowa o tej marce. Czy ma ktoś takie pługi w posiadaniu? Do ciągnika 140KM to wybrać 4 czy 4+1? Chyba też jest kilka rodzaji kół podporowych i które by były najlepsze? Pozdrawiam.

Kolego jak go zamówisz to powiedz jaką cene udało Ci się wynegocjować bo ja też będe go kupował jak rozpatrzą mój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

A jeśli mielibyście wybrać między unia a akpilem to która według was jest lepszą firma. Ma bardziej trwalsze wykonanie materiał i farbe i dlaczego.



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli moge dorzucic swoje 5gr.

w tym roku stanolem przed dylematem kupna pluga. nowy czy uzywany polski czy zagraniczny...posprawdzeniu wielu ogloszen i obdzwonieniu dilerow celem zorientowania sie w kosztach jakie nalezy poniesc w przyszlosci na naprawy i czesci zdecydowalem sie na plug akpil km 180. przed ta decyzja odwiedzilem czloiweka ktory takowy plug uzytkuje 2sezon zaoral nim ok 100ha. jedynie dluta nalezalo by wymienic. korpusy sa voogel noota przez co plug ladnie kryje. podobny tylko voogel noota jest ok 20 tys wiecej a skoro jie widac roznicy to poco przeplacac. ja do 150 konnego ciagnika wziolem 4skibowy ale jesli bedzie mial za lekko dokupue piata skibe.

unii nie polecam...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego a mogę wiedzieć ile zapłaciłeś? Ja też będę kupował km180 na kołku tylko że 3skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego za 4+ zaplacilem 32300 czas realizacji od 4 do 6 tygodni...ale nie wiem jak sprawa stoji z 3 skibowymi. ja kupilem w Kutnie.dokupienie 5 skiby to koszt ok 5 tys zlotych i tyle samo gdybym chcial kolo transportowe.w tej samej cenie mozesz kupic voogel noota 3+1 tyle ze na mniejszej ramie i tam ta moc ciagnikzalecana jest chyba do 110 koni. mozesz zadzwonic bezposrednio do przedstawiciela voogel noota . wpisz sobie voogel noot pl i wejdz w zakladke promocje...

mam juz jedna maszyne z akpila brone talezowa V4 3,15 m i z niej tez jestem zadowolony. moze jak ktos ma z 200 hektarow albo wiecej to moze szukac plugow po 100 tys ale na moje 20 to sprzet na lata. gdy bede o niego dbal i kupowa oryginalne czesci tzn dluta z voogel noota a nie jakies podrobki...

czlowiek z ktorym rozmawialem powiedzial ze pierwszymi dlutami zaoral 50 ha a gdy kupil podrbki to juz tylko 20.

kontaktowalem sie z voogel nootem w polsce i nie ma zadnego probkemu zeby bezposrednio u nich zamawiac czesci. sa wstanie wyslac kurierem wiec jest ta pewnosc ze nie beda jakies hand made.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Widzę że kolega z moich stron. Gdzie kupowałeś w agrohandlu czy w agromie? To myślałem że troche tańsze są... A brałeś coś dodatkowego do tego pługa np. przedpuszki lub kroje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrohandel. nie potrzeba nic dokupowac masz takie przedpluzki od razu. w plugu tylko odpowiednionio wyregulowac. cena moze wysoka moze niska to zalezy jak patrzec... wiesz za podobnego voogel noota to musisz dodac 20 tys wiec stad moja decyzja. maja na miejscu jedne i drugie wiec mozesz podjechac i zobaczyc te odkladnice... czy sprawuje sie dobrze podziele sie po pierwszym uzyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek    0

Kolego i jak odczucia po pierwszym użyciu? Bo sądzę ze już w polu porobione, a zastanawiam się nad kupnem takowego pługa :)

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja w tym roku kupiłem akpila km180 i mogo go śmiało każdemu polecić bo bardzo ładnie orze i jest w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a można wiedzieć do jakiego ciągnika bo tak się zastanawiam czy zetor 12145 dałby radę z 4 skibowym biorąc pod uwagę twoje odczucia i nie chodzi mi tutaj o uciąg tylko o jego stabilność z podniesionym pługiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie wiem czy Twój zetor da rade podnieść 4skibowy ale myśle że chyba tak. Ja mam 3skibowy i waży 1080kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

talerzówkę z grudziądza CUT2,8 z wałem podnosił bez problemu i ze stabilnością też nie było problemu z agregatem upr-siew jest podobnie więc może i tu nie byłoby problemu nikt tu w okolicy takiego nie ma więc nie ma jak wykonać próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

kolega ma ursus 1614 i nie dał rady podnieść a w ciągniku wszystko sprawne podnośnik wszystko był sprawdzony ciśnienie ma ale waga pługa ma 1880kg i pług jest za długi i strasznie ciężki jak odkrecił to całe kolo podporowe to podniósł już i teraz orze na trzy skiby bo cztery nie da rady podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na stronie producenta piszą że ma 1280kg więc ten kolega co ma tego ususa 1614 chyba ci bajek naopowiadał kolego macko25 i jaki tam dłigi jak zabezpieczenia na kołkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Jasiek 5620 podnosi 4 skibowy, ciężko ma ale daje radę, w orce na ciężkich ziemiach(odkręcona 4 skiba) prędkość max. 6-7km/h na lekkich dochodziło do 9 km/h. Jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy to wina ustawienia pługa czy jakości materiału ale dłuta po 30ha strasznie się wytarły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

on ma na zabezpieczeniu hydraulicznym i naprawde waży 1880 kg sam to widziałem i sam mu przywiozłem moim mf

 

on ma na zabezpieczeniu hydraulicznym i naprawde waży 1880 kg sam to widziałem i sam mu przywiozłem moim mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj