ozon87

AKPIL km180- opinie

Polecane posty

ozon87    29

Witam wszystkich! Zamierzam zakupić pług firmy akpil km180 3*48, odsstęp między korpusami 95cm i pod ramą 82cm, cena jakieś 23000zł. Pług ma ciągać ciągnik o mocy 92km więc chyba spokojnie da sobie rade. Gleby jakie posiadam są sredniej klasy a główną uprawą jest kukurydza na ziarno. Co możecie mi powiedzieć o tym pługu? Czy da sobie rade z kukurydzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Widziałem ten temat ale mnie interesuje po pierwsze obrotowy a po drugie konkretna marka i model. Myśle że znajdzie się osoba który posiada taki pług i powie coś o nim wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Podłącze się. Mam do wydania ok 25 tyś netto i zastanawiam się nad pługiem 4-skibowym obrotowym. Mam do wyboru kuhn 102 i akpil KM 180. Czy jest sens dołożyć do kuhna te 8 tyś czy lepiej wziąć akpila? Dodam, że kuhn ma max szer. 40 cm, a akpil do 48 cm. Rocznie mam do przewrócenia 30ha średniej ziemi ciągnikiem 110 KM.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

ja bym lepiej ci polecil kupic unie w wersji corn po kukurydzy bedzie napewno ladnie oral i bym jednka polecal ci ten na resorach chyba ze masz pole bez kamieni i spotyka je sie sporadycznie. @limousine jezeli bierzesz tylko te 2 marki pod uwage to lepiej dolozyc na kuhna chodz ja wap polecam unie mam go juz 4 sezony sporo nim przeoralem i bez zadnej awari ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Podłącze się. Mam do wydania ok 25 tyś netto i zastanawiam się nad pługiem 4-skibowym obrotowym. Mam do wyboru kuhn 102 i akpil KM 180. Czy jest sens dołożyć do kuhna te 8 tyś czy lepiej wziąć akpila? Dodam, że kuhn ma max szer. 40 cm, a akpil do 48 cm. Rocznie mam do przewrócenia 30ha średniej ziemi ciągnikiem 110 KM.

Ja też właśnie stoję przed takim wyborem , mam tyle hektarów co Ty , tylko ciągnik 105 KM. Ale bardziej myślę o Kuhnie tylko właśnie on ma te 40 cm zawsze można kupić 4+ 1 ale dodatkowe pieniądze i większa waga pługa .Znowu części robocze będą dużo droższe . Ale przy takim areale to na jednych lemieszach to spokojnie będzie orki na 4 lata hehe .

Edytowano przez endrius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Sporo dobrych opini się słyszy o tych pługach ale jak jest na prawde to nie wiem , jeśli by ktoś mógł to niech napisze jaką średnice ma obrotnica w tym km180 i jaki ma przekrój belki ;)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ale kuhn będzie pewnie sporo droższy od akpila. Nie wiem czy to prawda ale kiedyś czytałem że akpil to to samo co vogel&noot. Ja byłbym za akpilem bo widziałem ten pług i wydaje mi się że jest bardzo solidnie wykonany. odkładnie duże i bardzo ładnie wyprofilowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

No pare tysi trzeba dopłacić i nie wiem czy na 30 ha opłaca się brać droższy.

Widziałem KM 180 na żywo i naprawde solidnie wyglądał, żeby tak orał to by było dobrze.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Też mi się wydaje że na 30ha w zupełności wystarczy akpil km180, nawet nie będzie co nim robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

jakie zabezpieczenie was interesuje w akpilach? jak dla mnie akpil jest bardzo ciekawa propozycjia poniewaz jest na czesciach v&n wykonanie nie jest zle, a dzieki mozliwosci zamontowania oryginalow v&n ten plug mi sie bardzo usmiecha, bo posiadajac ibisa co chwila trzeba zmieniac dluta ktore sa smiesznej jakosci.zabezpieczenia non stop z jednej strony podobaja mi sie bo obnizaja mase pluga znaczaco a z drugiej strony martwia poniewaz tylko lemken stosuje podobne jednak w pezypadku sprezyn on ma 4 i chyba zasada dzialania jest odwrotna a w przypadku hydraulicznego to w tej nowej hybrydzie zastosowali silownik poziomy teraz powiedzcie dlaczego, aha i ciekawi mnie jak dziala to hydrauliczne zabezpiecznie bo w akpilu silownik zasysa ciecz a nie tloczy do akumulatora, montuja tam akumulatory odwrotnego dzialania czy moze poprostu wytwarza sie proznia w ukladzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Slawny ale Ty trudne pytania zadajesz :) Mnie interesuje zabezpieczenie śrubowe bo na moje małe gospodarstwo napewno wystarczy. A co do zabezpieczenia hydraulicznego to nie wiem jak ono działa ale wiem że jest dużo droższe. Ale ogólnie pług jest podobno to samo co V&N ale za to spora tańszy i to mi bardzo odpowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

A przy tym KM 180 jak się kupuję 4 skiby też dają ten siłownik ściągający przy obrocie czy tylko do 5 dodają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

http://www.akpil.pl/images/download/3.pdf

w k180 silownik standard jest w standardzie w k80 chyba nawet w opcji niedostepny, zadaje trudne pytania bo takiego sprzetu sie nie kupuje bo ktos "podobno" cos powiedzial... wolalbym wiedziec jak sie sprawuja te zabezpiecznia bo u mnie w ibisie resory potrafia sie odksztalcic od samej ziemi w pewnych warunkach i z glebszej orki nici bo skiba zamiast sie zanurzyc ucieka...

@limousine na 30 ha ja bym kupil akpila, orac bedzie pewnie tak samo jak v%n bo ma taki sam ksztalt odkladni czyli mysle ze calkiem dobrze i mozesz go ustawic troche szerzej niz kuhna jak sie trafia slabsze ziemie, zawsze lepsza szersza skiba niz wieksza ilosc skib i zaoszczedzone pieniadze mzoesz ulokowac w welgerze zamiast kuhnie;), ja bym przynajmniej tak zrobil.

Edytowano przez slawny
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
zaoszczedzone pieniadze mzoesz ulokowac w welgerze zamiast kuhnie;)
Welger robi pługi?????

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Nie, chodzi o prase kuhna bo na nią taż złożyłem wniosek.

a co do pługa to już nie mam co się zastanawiać :D


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

to moze napiszesz co i dlaczego wybrales, tak dla wiadomosci innych. aha i napiszcie jak sie ma cena z katalogu do ceny u dealera.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Co do cen katalogowych a cen u dilera to myśle że pług km180 3*48 bo takim się interesuję będzie kosztował 23-24tys zł. niby sporo ale trzeba pamiętać że akpil jest to samo co v&n który jest o 50% droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Jak w rzeczywistości jest to samo to dlaczego jest aż taka przebitka cenowa . Ja osobiście nie mam nic przeciwko Akpilowi bo nigdy nim nie orałem, a ludzie to ludzie jeden powie prawdę, a drugi jak się sparzył to i tak będzie zachwalał że aby ktoś nie miał lepiej . Sam właśnie stoję przed wyborem tylko myślę KM 80, on jest trochę lżejszy i mniejszą szerokość roboczą, wszystko jest dobrze jak się nic nie psuję i ma się zaoszczędzone pieniądze ale jak jest odwrotnie to zawsze jest takie odczucie cholera trzeba było dopłacić parę groszy więcej i mieć spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

To dla mnie jest zadzwiajace dlaczego ludzie tak wychwalaja swoje maszyny, jak rowniez zanizaja spalanie ciagnikow, przeciez Polak lubi narzekac, wiec postawa rolnika jest dla mnie nie zrozumiala, no chyba ze rolnicy to jedyna w polsce grupa urodzonych optymistow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Co do cen katalogowych a cen u dilera to myśle że pług km180 3*48 bo takim się interesuję będzie kosztował 23-24tys zł. niby sporo ale trzeba pamiętać że akpil jest to samo co v&n który jest o 50% droższy.

Katalogowo 180 hydro 3 skiby jest o 6tys tańszy od odpowiednika Vogel&Noot.Skoro to te same pługi, to skąd ponad 500kg różnicy między nimi?

Podobnie z 4 skibowymi zabezp. śrubowe:

Vogel&Noot M 1000/4 do 48cm na skibę 900kg - ok.36tys

Akpil KM 1803+1 do 48cm na skibę 1280kg - ok.32tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

I to mnie właśnie zastanawia bo tak wszyscy piszą że to kopia Vogel&Noot , a skąd taka różnica w wadzę, może mają od nich tylko odkładnie, a to co najważniejsze rama i wieżyczka robią sami i z gorszej jakości stali i nadrabiają masą . Ja pamiętam jak mieliśmy kiedyś przyczepę ruską z hamulcem najazdowym to trzeba było 2 osoby żeby podnieść zaczep, a teraz wszystko sie robi z innego rodzaju stali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czy ktoś może wkleić mi fotkę cześć roboczych Akpila z wytłoczonym znaczkiem V&N ? Czy też może jest to kolejna bzdura powtarzana przez dilerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

nie wiem dokladnie jak jest ale wydaje mi sie ze czesci robocze sa takie same jak w v&n ale nie przez niego robione czyli przy zuzyciu oryginalu mozna zalozyc elementy v&n bo beda pasowac, a sprzedawcy wiadomo powiedza tak, zeby dla nich bylo korzystnie, a to ze powiedza czesc prawdy a nie cala prawde to co innego, bo przeciez mowiac ze elementy sa takie same jak w v&n nie sklamia bo ksztalt jest taki sam, gorzej z materialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj