Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Silos zbożowy w gospodarstwie rolnym

galeria
Silos
matisz    16

Ja mam zrobiony w stodole ok 8 ton. 2,4m srednicy, 2,5m wysokosci ale w przyszłym roku podniose go na 3,5 albo 4 metry. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Ambitny657    7
Napisano (edytowany)

panowie owies 37,5 stopania w silosie, dmuchać powietrze ? 

wczoraj było koszone. w cieniu było gdzieś tak ze 36 stopni. 

Edytowano przez Ambitny657

polk81    0

Mam pytanie do wybieraka stosowanego w Bin 133 tony 

Czy taki wybierak można przekładać z silosu do silosu czy w każdym musi być oddzielny i zasypany od góry 

tomek73    189

Można przekładać, pod warunkiem że jest pusty. Chociaż jakby sie cześć zboża wybrało to można przełożyć.

vicia1223    10

Witam.Chciałbym postawić na wiosnę silosy i pytanie jakie . Zastanawiam się na d firmą winkler , medele to dwa lejowe po 32 tony plus jeden 135 płaskodenny i ewentualnie jeszcze jeden płaski ok 100 t  . Ogólnie rozmawiając z firmami to twierdzą że płaskodenne już nie modne , pracochłonne itd , Jakie macie u siebie i jakie opinie możecie napisać ??

Ogólnie to chciałbym postawić je tj za stodołą  od razu wszystkie w lini po długości budynku i w miarę możliwości pobierać ssawką i śrutować .

Silos 135 t płaski koszt ok 21 tys brutto

96 koszt 15 tys

lejowy 32 12tys

lejowy 105  t 31 tyś

Jaką opcje polecacie tak żeby zmiescić 150 t pszenzyta , 30 żyta , 70 mieszanki jarej

image.thumb.png.f0ce44702e1dd2750f15badeb8f177cb.pngimage.thumb.png.3ace254cc662b68a5d69874e99364e8e.png

miwigos    84

Jeśli ciągniesz dmuchawą soco -tłoczocą to po co przepłacać za lejowy

miwigos    84
Dnia 16.08.2017 o 18:08, polk81 napisał:

Mam pytanie do wybieraka stosowanego w Bin 133 tony 

Czy taki wybierak można przekładać z silosu do silosu czy w każdym musi być oddzielny i zasypany od góry 

A jak TY to chcesz przenieś 

sobek112    5

Co sądzicie o nowych silosach z firmy Unia Grudziądz Farma? Chyba nowość, zauważyłem że mają ciekawe rozwiązania bo np. łatwo można przewietrzyć zboże w silosie lejowym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.
    • Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.