Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1994szymon    15

@Jarek38 Ale czemu? To są spece i dobrze wiedzą jak montować takie silosy, a poza tym musiałbyś wynająć jakiś dzwig i w ogóle. Wedle mnie warto dać te 861zł za montaż i miec święty spokój. Jak coś spier***ą to oni za to będą odpowiadać i oni bedą musieli to naprawić. Jeżeli Ci naprawde zależy na tym by samemu w to się bawic to zrób tak jak mówi tomek73: zadzwoń do nich się spytaj czy jest taka możliwość :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja mam ten silos, kupiłem go na wiosnę, mam w nim trochę inaczej zamontowaną rurę załadowczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ja mam ten silos, kupiłem go na wiosnę, mam w nim trochę inaczej zamontowaną rurę załadowczą.

To jeszcze nic w nie niema? Jak podloga i jak zmontowali bez zagięc.Bo gdzies widzialem zdjęcie to był pozaginany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

No niema nic w nim jeszcze myślę za 2-3 tyg będzie zapełniony. Podłoga dobrze zamontowana. Ja nie widziałem zdjęcia żeby był pozaginany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agremo.pl/silosy_zl.html

Miał ktoś do czynienia z tą firmą bo mam do niej bardzo blisko 5km ale w mojej okolicy jeszcze nie widziałem ich produktów .Jakość wykonania jak byłem ostatnio u nich jest chyba trochę gorsza jak Bina .Sam juz nie wiem <_<

 

Widziałem silosy i całą instalację. Na tle firm Adnar, Michał oraz Zumec, firma z Brzegu wypada gorzej. Jakość wykonania gorsza, materiały delikatne. Połączenia technologiczne pozostawiają sporo do życzenia. Jednak na średniej wielkości obiekcie cena jest niższa nawet o 80 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

witam

mam pytanie czy przenosnik kubelkowy do 2x bin 100t wymaga pozwolenia,zgloszenia ????

w prospekcie od wiezy z bina niby jest wymagany.......... jezeli to prawda to troche sraka......

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Witam!

Mam zamiar kupić na wiosnę BIN 57ton (na 99%)

Wyczytałem, iż trzeba mieć pozwolenie, Ile trwa załatwienie tego?

Do jakiej wilgotności można wsypać do silosu zboże by później poszło go dosuszyć dmuchawą z nagrzewnicą?

Czy przy zboże nieprzyklejana (przyrasta) do ścianek na skutek zmiany temperatur?

W zimę do bina nienawiewana śnieg?

Jaką dmuchawę polecacie do napełniania? Dodam że najlepiej używana bo tania.

Jakie opcje dodatkowe najlepiej dobrać?

 

Sorki za tyle pytań ale mieniałem jeszcze styczności z silosami zbożowymi.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

nie powiem ile czasu trwa załatwienie dokumentacji bo nie pamiętam jak to było u mnie...zboże najlepiej przechowuje się w silosie jak mam max 13-14 %

zboże się nie przykleja ani przyrasta na skutek zmian temperatur oraz sniegu nie nawiewa...

dmuchawy to ja nie polecam chyba że takiej ale ta jest droga http://www.fotosik.p...d96115cf16.html

polecił bym żmijke i tylko żmikę lub używaną wieżę...koniecznie właz jako opcję oraz czytnik temperutury ziarna...zależy jak go będziesz opróżniał...czy ssawką bo jeżeli tak to kanał awaryjny jeszcze...jak zamówisz i za płacisz do końca marca za blachę to będziesz miał 10% rabatu to właz będziesz miał za darmo...na stronie bina masz cennik co ile kosztuję...a płyta wyniesie Cię około 2500tyś.

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Bina raczej będę opróżniał żmijką, do napełnienia żmijka nie wchodzi w grę, mam gospodarstwo położone na nierównym terenie, a taka żmijka to z 12m.

Jeszcze chciałbym wiedzieć ile zboża zostaje to podrzucenia przy opróżnianiu?

Przy pełnym zasypaniu Do jakiej wilgotności może być zboże bym dał radę je wysuszyć załóżmy wentylatorem z nagrzewnicą z firmy BIN

Co do dmuchawy to myślę że kupię używaną podobnego typu :

http://otomoto.pl/himel-dmuchawa-do-zboza-A10195.html

http://allegro.pl/dmuchawa-zboza-promocja-okazja-i2101239669.html

http://otomoto.pl/szm-kozmin-dmuchawa-przenosnik-nowy-dwor-gd-A109176.html

 

 

Zastanawiam się czy czasem by zainwestować w Bina Lejowego -Co o tym myślicie?

Co do lejowego wiecie może czy jest możliwość dosuszana ziarna?

 

Do budowy trzeba mieć pozwolenie na budowę czy tylko w gminie powiadomić iż takie cudo się stawia, bo już mi się poplątało

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

trzeba też pozwolenie...masz numer na stronie bina to możesz zadzwonić i się wypytać...jak kosisz zbożę to suchę bo po co suszyć? a taką dmuchawą po woli będzie szło...ale jak uważasz...koło 10 ton do podrzucenia

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

do takiego silosu jest potrzebne pozwolenie na budowę .Całość paperówa Kosztuje mnie w tej chwili 2200zł.Formalności trwały od 15 grudnia,a wtym tygodniu jadę po uprawomocnienie pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Poje..... ich jak tu rolnictwo ma się rozwijać jak na głupie postawienie BIN'ów trzeba 3 miechy czekać na kawałek papierka.

 

 

trzeba też pozwolenie...masz numer na stronie bina to możesz zadzwonić i się wypytać...jak kosisz zboże to suche bo po co suszyć? a taką dmuchawą po woli będzie szło...ale jak uważasz...koło 10 ton do podrzucenia

 

Sporo jak 10 ton, ile to tak mniej więcej czasu zajmuje?

Zobaczę może zastanowię się na silosem z lejem wewnętrznym, ponoć tańsze niż te z zewnętrznym. Może ma ktoś takiego typu, lub chociaż cennik ?

Pozdr.

 

P.S. Co do tego dosuszania to w roku 2011 dziwnie mi zboże dojrzewało ogólnie było suche a w ścieżkach praktycznie jeszcze mleko w kłosach i jak zboże się zmieszało to trochę za wilgotne wychodziło.

Edytowano przez Gospodarz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Poje..... ich jak tu rolnictwo ma się rozwijać jak na głupie postawienie BIN'ów trzeba 3 miechy czekać na kawałek papierka.

Od 15 grudnia do 15 lutego(u kolegi forumowicza), jest 60 dni, a to chyba 2 m-ce. Papierologia obowiązuje i nawet słusznie, tylko trochę za długo. Bez tego z rana mogłoby się okazać że pod moim oknem sąsiad postawił silos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Z tego co wiem biny lejowe ( z firmy BIN) są małych pojemności. 100 t i więcej nie mają .

Tak jak wspominałem w poprzednich tematach polecam chyba najtańsze silosy na rynku firmy Michał lejowe oczywiście.

 

100 t kosztuje ok 22 tys netto i jest możliwość dosuszania normalna dmuchawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Z tego co wiem biny lejowe ( z firmy BIN) są małych pojemności. 100 t i więcej nie mają .

Tak jak wspominałem w poprzednich tematach polecam chyba najtańsze silosy na rynku firmy Michał lejowe oczywiście.

 

100 t kosztuje ok 22 tys netto i jest możliwość dosuszania normalna dmuchawą.

Mnie interesuje poj. do 68 ton.

Masz może cennik firmy Michał?

Na jakiej zasadzie jest podłączony wentylator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Michał 45 ton lej zewnętrzny - 21tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

ja ma mdo sprzedania silos marki BIN 250ton

Nie dzięki, dla mnie to dużo za duży :)

 

ja ma mdo sprzedania silos marki BIN 250ton

Nie dzięki, dla mnie to dużo za duży :)

 

Michał 45 ton lej zewnętrzny - 21tys netto

Trochę za drogi, Moim zdaniem firma BIN jest najtańsza. Myślę że chyba opłacalne było by kupić z lejem wewnętrznym. Orientuje się może ktoś czy ta firma posiada takowe w ofercie, gdzyż na stronce nie mają ich wystawionych.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@Gospodarz12 Obawiam się że nie. Ma z lejem zewn, chociaż je dopiero niedawno wprowadzili do swojej oferty. Myśle że niedługo będzie też oferować z lejem wewn, ale teraz raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Zobaczymy na wiosnę, Bina kupuje się raz na kilka - kilkadziesiąt lat, więc pytanie czy różnica 10tys zł przy 57ton. między płaskodennym a lejowym jest warta świeczki?

W lejowym chyba zlatuje wszystko co do ziarenka, a w płaskim trochę trzeba się na machać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę kupić teraz silos zobożowy z lejem wewnętrznym Michał 84 tony :D Jakby ktoś chciał to mam cennik z promocją do końca marca 2012 :D


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj