Polecane posty

tomek73    579

Sprzedałem ją z 6 lat temu. Była 16 metrowa, wydajność miała z  16-18 ton przy 14 metrach pod kontem 45"

Miała niskie obroty robocze.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zniwiarz70    0

Ja kupiłem 2 silosy 75t z AGOSu , oni mają najtańsze z załadunkiem i rozładunkiem w komplecie . Żmijkę do jednego i drugiego masz za ok 4 tys. zł , całą kompletną . Fajne jest to , że mają na stałe taką rurę w środku silosu do której podłączysz sobie żmijkę i nie musisz manewrować z 12 m żmijką, tylko z kawałkiem rury i żmijką z koszem. 

 

 

Tu masz filmik jak robić fundament

 

Edytowano przez zniwiarz70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ile taki 75 t kosztuję ?

Myślę teraz stawiać bina 200 i chyba zamówię od razu wybierak. Ma ktoś taki wybierak, jak się to sprawuje?

Do 200 myślę kupić a  do 130 potem zrobić samemu.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam ponawiam pytanie jakie kolega wczesniej zadał co sądzicie o silosach winkler, ostatnio na polagrze go oglądałem i mam zamiar postawic takiego 40 ton cenowo to dosc dobrze wychodzi czy ma ktoś taki silos ?


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121
Napisano (edytowany)

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł wiec prosze o weryfikacje, ewentualne za i przeciw. Mam okazje kupic 9 arkuszy blachy ocynkowanej 1,25 mm 1,25mx2,5m w dobrych pieniadzach no i wpadłem na pomysł zeby skrecic z nich silos w stodole bo do tej pory zboze lezało na posadzce a tak zajmowało by o wiele mniej miejsca, wymiary jakie by wyszły to srednica ok 2,30m, wysokosc 3,5m no i tu moje pytanie czy ta blacha 1,25mm wytrzyma tzn czy go nie rozerwie jak go zasype całego??

 

Na podłodze rozłozył bym wąż drenarski 100 ułozony w spirale do przedmuchiwania, zdało by to egzamin??

 

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spokojnie wytrzyma. 130 t ma 2 pasy na dole 1,5 mm a reszta do góry 6 pasów 1 mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

no to mnie uspokoiłes, dzieki ;) w takim razie kupie wiecej tych arkuszy i dam prawie pod sam dach, pojemnosci nigdy za wiele :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Taka blacha nowa w centrostalu jakieś 94 zł arkusz.

Też teraz zastanawiałem się podnosić 130 i takie wstawić 1,5 mm ale będę brał silos 200 t bez kombinacji.

 

Czy ktoś ma wybieraki w środku w binie.

 

Potrzebuję informacji jak one są montowane, Chodzi mi na jakiej zasadzie posuwają się przy ścianie, czy mają jakąłś przekładnie na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@zniwiarz

 

czy AGOS ma jakoś rozwiązane przewietrzanie silosu ze zbożem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Tomek73, tam jest na końcu kółko lane , żadnej wyrafinowanej techniki ,"jedzie "(boksuje) po torze z gładkiej blachy .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mam pytanie, czy orientuje się ktoś ile kosztuje zrobienie płyty pod silos BIN 60 ( płyta 5x5 grubość 30 cm) ? Ile biorą średnio za m3 betonu z gruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie czym wybieracie zboze z binow 70 ton lub jak zeby bylo s
zybko jesli zmijka to jaka srednica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie czy jak chce postawic silos w stodole to musze miec jakies zezwolenia? Dodam ze bedzie to silos wewnetrzny tzn taki otwarty bez zadaszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

a skad ktos obcy bedzie wiedział ze masz w stodole silos??? w istniejacym budynku wewnatrz mozesz stawiac co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

koledzy , chcę postawić silos płaskodenny 130 t z firmy bin , mam problem bo to w tym miejscu będzie stał tylko 1 silos i żmijką może być problem załadować bo nie wyrobię się ze spadami bo chcę zrobić jeszcze jakiś kosz zasypowy także żmijki są zbyt krótkie . a z kolei podajnik jest sporo droższy ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Żmijkę (pionowa ?) zamów w innej firmie , bardziej elastycznej wobec klienta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@waldek zrób żmijkę pionową + poziomą na dachu silosu wtedy nie będziesz musiał podnosić żmijki co najmniej o te ok 3m ponad dach silosu. Tylko policzyć to wszystko to nie wiem czy nie lepiej kubełek postawić. Jestem bardziej przekonany za kubełkiem. Miałem ten sam dylemat co Ty. A zsyp jaki masz w planach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

Po paru oględzinach u znajomych doszliśmy do wniosku że kubełkowy będzie najlepszym rozwiązaniem , pionowa żmijka nie uzyska takiej wydajności , zasyp planowałem zrobić wymurować w ziemi ale problem jest taki że pewnie problemem byłaby woda i tak wpadłem na pomysł żeby podajnika nie zagłębiać tylko postawić go w poziomie z silosem a zasyp zrobić z blachy albo kupić kosz przyjęciowy i z tego kosza żmijką podawać do kubełkowego , wydaje mi się to dosyć sensowne bo nie wchodziłbym zbyt głęboko w ziemię to może nie miałbym problemu z wodą .. a wy jakie macie rozwiązania zasypów dodam że u mnie w grę nie wchodzi zadaszenia była by jedynie jakaś klapa żeby deszczu nie napadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jak w drugą stronę ? Z silosu do kubełka jak podasz ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradd    0

Witam, chciałbym postawić silos Petkus 150 http://www.iagro.pl/...s,at-63148.html blisko budynku gospodarczego, potrzebuję firmę która pomaga w uzyskaniu pozwolenia. Proszę o namiary do firm, które służą pomocą w takich sprawach oraz namiary na firmy montujące. Lokalizacja okolice Warszawy, Radomia, Kielce, Sandomierz. Dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

Jak w drugą stronę ? Z silosu do kubełka jak podasz z

Zrobię wyższe fundamenty tak żeby wsyp dpo podajnika był na równi z binem i wtedy żmijką poziomą z bina będe wybierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj