muzyka1234

Nowa seria Valtry a (73,83,93)

Polecane posty

muzyka1234    0

Witam wszystkich uczestników forum. Dotarły do mnie informacje na temat wejścia w styczniu 2011 roku nowej serii A, ale tylko się na tym skończyło i poza tym to nic kompletnie o tej serii nie wiem, ponoć ma to być maszyna coś ala Hi Tech serii N ale nie dam ręki uciąć. W grudniu 2010 pytałem zaprzyjaźnionego kolegę z oddziału w Paczkowie o to i on obiecał coś mi wysłać jak tylko sami będą mieli jakieś znaczącze info o tym. Może ktoś z forumowiczów ma już informacje na temat najnowszej Aśki jęśli tak to będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

<link>

 

Z okazji 60lecia ciągniki Valtra są dostępne w kolorze brązowy metalic.

 

Nowa seria A [*3]:

A83- 88KM

A93- 101KM

Silnik Agco Sisu Power o poj. 3,3l z wentylatorem wisko i comon-railem.

Skrzynia wyposażona w rewers elektrohydrauliczny z funkcją "Parking" znany z dotychczasowej serii N

Wałek WOM włączany elektrohydraulicznie

Pedały sprzęgła i gazu podwieszane i sterowane elektronicznie

Szersze wejście do kabiny

Bardziej wyciszona kabina

 

Nowa seria T [**3]:

Direct:

T183 138 kW/188 KM (do 148 kW/202 KM)

T203 150 kW/204 KM (do 158 kW/215 KM)

Versu:

T183 138 kW/188 KM (do 148 kW/202 KM)

T213 158 kW/215 KM (do 166 kW/225 KM)

 

Silniki wyposażone w SCR

Podłokietnik z kolorowym wyświetlaczem

Więcej możliwości ustawiania tempomatu

Nowe funkcje joysticka w podłokietniku

 

 

<link> informacje o nowej Valtrze A na stronie Valtra.pl

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Hmm... 3,3L to ten sam silnik który ma A72?

 

Czyli obok Fendta 211Vario stanie kolejny 100konny ciągnik z 3cyl. silnikiem :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no trochę malutki tem silniczek tak sobie myślę że to z tego powodu żebu nie powiększać wymiarów ciągnika z tą skrzynią bo ten element delta power trochę miejscz zajmuje co by wyjaśniało krótszy silnik dłuższa skrzynia biegów możliwość powiększenia wejścia do kabiny no może akurat wyjdzie im dobry ciągnik pomocniczy do tura rozsiewania nawozu czy nawet do lekkiego agregatu uprawowosiewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Znając życie to pewnie będzie niewiele tańsza od serii N :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście pierdółek dookoła silnika full-tak się czasami zastanawiam czemu sobie tak ludzie życie komplikują :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no wiesz znam ludzi co jeszcze używają takiej fajnej komórki jak Siemens ME 45 i znam takich co potrzebują najnowszego gadżetu tak samo jest ze sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Nowa Valtra dostępna będzie od około połowy roku, cena uśredniona między tradycyjną Aśką a małą N-ką :) ciekawe informacje na Valtra na podlasiu

11703.jpg

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no tylko szkoda bo myślałem że też będą biegi przełączane pod obciążeniem a te skromne 12 mechanicznych no do czołowego i opryskiwacz czy siewnika lekki ciągnik może być myślałem że ten ciągnik nijako zastapi dawną serię C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Też myślałem że będzie skrzynia z PowerShiftem ale może z biegem czasu dożucą to wyposażenie jako opcje ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

Też myślałem że będzie skrzynia z PowerShiftem ale może z biegem czasu dożucą to wyposażenie jako opcje ;)

 

Gdyby miała wszystko, to kto by kupował serię N i T :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Przecież to wogóle innej klasy ciągniki :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może lekko odświeże ten temat...

 

Orientuje się ktoś czy te nowości są już w sprzedaży?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to albo w 3 kwartale będą, albo na jesień, gdzieś w prasie to wychwyciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek913    0

Z tego co wiem to albo w 3 kwartale będą, albo na jesień, gdzieś w prasie to wychwyciłem.

 

Nowa aśka bedzie dostępna w sprzedaży podobno w sierpniu wiem to od dilera bo kupuje taki egzemplaż.

obecnie posiadam Valtre n101 i naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dzis byl u mnie diler i mowil ze owszem nowa aska jest jak najbardziej dostepna na pazdziernik np wersja A93 hitech jest dostepna za 152 tys netto mysle ze warto sie zastanowic nad taka oferta

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak byłem u dealera to już stały tam nowe Aśki, jak ktoś chciał to mógł już brać. :P Ogólnie to ten silnik chodzi jak w 3512, dźwignia od grup niewygodnie wchodzi, moim zdaniem to lepiej do Natalii dołożyć te 20tys. Ciągniki zupełnie inne, na osłodę w A*3 pozostaje rewers Eh. z funkcją Parking.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Skąd wytrzasłeś te 20tys :huh:

Za A93 wstępnie chcą 151 000zł netto (~186 000zł brutto) za N92 jak sam pisałeś 230 000zł brutto czyli różnica 44 000zł ;)

Są różne bo mają rózne przeznaczenie seria A to typowe lekkie ciągniki pomocnicze seria N natomiast jest bardziej uniwesalna :D

W sumie jak ciągnik ma ganiac tylko z jakimiś maszynami typu rozsiewacz, opryskiwacz, zgabiarka, przetsząsacz itp. to chyba lepszym rozwiązaniem jest seria A która zapewne będzie miała niższe spalanie w tych pracach od N-ki :)

Ogóle to w serii A kabina jest trochę ciasna jeśli się nieodpowiednio chwyci za gałkę od zmiany grup biegów to podczas włącznia któregoś z zakresów można można udeżyc o uchwyt do zamykania drzwi (przynajmniej w A92) <_<

Ale w stosu do klasycznej "DżoAnny" poprawili sposób regulacji położenia kierownicy, zamontowali "normalny" włącznik kierunkowskazów itp, oraz zmienili przełączniki na "lepsze" :D

no i jeszcze załącznie WOM EH i opodwieszane pedały :lol:

 

Na osłodę to raczej CR i oddzielny obieg hydrauliki bo tego mała N nie posiada :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta cena to bez żadnej negocjacji, dealer mówił, że różnica to jakieś 20tys netto. Obawiam się, że z zawieszanymi na TUZ maszynami mniejsza Aśka będzie miała większe problemy. :) A tak zapytam jakie to super-możliwości daje CR?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ale ile wyciągniesz 15 000zł(czy więcej :P ).

Masz rację dla niej ciężkie maszyny uprawowe pisane nie są ale z lekkimi nie powinno byc raczej problemu co najwyżej klocka na przdni TUZ zawiesic ;)

 

 

Ponoc oszczędnośc i lepsze spalanie paliwa (ale ile w tym prawdy to niewiem) :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

witam tak a93 hitech 151 netto mamy zamir kupowac w tym tygodniu. lub nastepny zobaczymy co za wynalazek. Mamy Emke i nie narzekamy(traktor 1 klasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi913    0

Valtra A83 cena 178tys brutto tyle nam powiedzieli ciagnik lekki ale do lzejszych prac super sprawa.bardzo zwrotny i szybki.To ze biegi ciezko chodza to normalne u Valtry tak samo mielismy w N101 ale teraz perfekcja:) Troche drogi jak na te gabaryty ale z powodu ze N jest swietna zdecydowalismy sie w kwietniu odbior:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

a czy ta valtra a93 poradziła by sobie jako głowny na 43h z czego 6 ha to łąki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj