muzyka1234

Nowa seria Valtry a (73,83,93)

Polecane posty

janczar810    302

odgrzewam starego kotleta :)

A wiec prosze o opinie uzytkowników Aśki 83 jak dla mnie fajny ciagnik. zwrotny stosunkowo krótki ogumnienie w standardzie jak dla mnie odpowiedniej szerokości. tylko martwi mnie jedna rzecz SILNIK czy te 88km na 3cyl czy to czasami nie za duzo i ten dzwiek silnika nie mogłem sobie przypomniec gdzie słyszałem podobny dzwiek ale Kolega powyżej trafnie zauważył 255 i 3512 praktycznie ten sam DŹwiek :( i w tym widze najwieksza wade. wstępnie diler zaspiewał mi 140netto i jeszcze do utargowania

A83 z 4cyl i to co ma wowczas ciagnik idealny dla małych i średnich gospodarstw.

A wiec ile ten ciagnik pali w lekkiej pracy jak i z TURem i przy cieższych, i z ewentualnymi awariami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Włączam się do dyskusji. Załączam poniżej link do strony gdzie znajduje sie wykres charakterystyki silnika ciągnika A92.

 

Wynika z niego, że spalanie jest na niskim poziomie, wykres przebiegu momentu obrotowego jest dość płaski oraz moc wzrasta wprost proporcjonalnie do obrotów silnika. Taka charakterystyka silnika mnie osobiście się podoba ponieważ jest zbliżona do charakterystyki silników KUBOTA, gdzie użytkownicy chwalą je za niskie spalanie paliwa.

Wadą zapewne będzie odgłos tego silnika.

Co do ciągnika ze względu na charakterystykę silnika będzie się nadawał do prac lekkich oraz średnich (do tego jest stworzony) W ciężkiej pracy podobnie jak Kubota na wysokich obrotach pow 2000 będzie złopał paliwo.

Moim zdaniem 12 biegów do uniwersalnego czy do prac lekkich to troszeczkę za mało - przydałby się jakiś wzmacniacz momentu obrotowego - ilość biegów by się podwoiła.

 

A mam pytanie do - czy wie ktoś z której strony jest mechaniczny rewers w nowej Valtrze A?

 

 

 

http://www.valtra.pl...ractors/124.asp

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

3cia generacja Valtry A występuje tylko w HiTech, nie ma już mechanicznej przekładni.

Generalnie to Valtra wycofuje się już z serii A Classic, najmniejszym modelem będzie właśnie A83 HiTech z rewersem elektrohydraulicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

krowka62 Nic straconego kup sobie ursusa serii H i masz Valtrę A a z mechaniczną skrzynią i silnikiem 4 cylindrowym perkinsa o wiele taniej i wygląd moim zdaniem o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

odgrzewam starego kotleta :)

A wiec prosze o opinie uzytkowników Aśki 83 jak dla mnie fajny ciagnik. zwrotny stosunkowo krótki ogumnienie w standardzie jak dla mnie odpowiedniej szerokości. tylko martwi mnie jedna rzecz SILNIK czy te 88km na 3cyl czy to czasami nie za duzo i ten dzwiek silnika nie mogłem sobie przypomniec gdzie słyszałem podobny dzwiek ale Kolega powyżej trafnie zauważył 255 i 3512 praktycznie ten sam DŹwiek :( i w tym widze najwieksza wade. wstępnie diler zaspiewał mi 140netto i jeszcze do utargowania

A83 z 4cyl i to co ma wowczas ciagnik idealny dla małych i średnich gospodarstw.

A wiec ile ten ciagnik pali w lekkiej pracy jak i z TURem i przy cieższych, i z ewentualnymi awariami.

Ja osobiście chwalę sobie te silniki elastycznością nie odbiegają od 4 cylindrowych a spalanie jest bardzo niskie ok2.3l na mh dzwięk podobny do perkinsa ale ten ma turbo i intelkuler,kabina wyciszona i chałas nie dokucza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem skrzynia jest nadal mechaniczna 12x12 z tym że dołożony jest rewers elektrohydrauliczny, a mam pytanie do doświadczonych posiadaczy już tych A-siek 83, co powiecie o silniku, jak ze spalaniem i elastycznością, kosztami serwisowania. Jaka jest widoczność na tura bo niestety brakuje przeszklonego dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czy to jest ta stara skrzynia biegów taka jak z polmota H to on ma tylko trzy biegi do pracy w polu w przedziale 4-12km/h to jest stanowczo za mało. Żeby miał niewiadomo jaki silnik dobry to jak nie ma przełożeń np.na drugim biegu w orce będzie za wolno a na trzecim za szybko i nie będzie dał rady z pługiem. Poprostu ta moc (silnik) nie będzie wykorzystana i spalanie będzie większe, ja tak mam w NH td5050 tylko że on ma 6biegów w przedziale 4-12km/h a jednak do pługa brakuje pośredniego biegu pomiędzy 2 a 3 biegiem. 101km a podnośnik 3,3t stanowczo za mało NH td 5050 ma 3,6t i jest słaby. jedyny plus cena NH. Valtra stanowczo za drogo lepiej Zetora. Nie patrzcie że jak weźmiecie Valtrę to będzie prestiż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak tylko A93 która ma moc 101 km, jest porównywalna do NH T5.95 który ma 99 km, podstawowa skrzynia w nh to tak samo 12x12 i ma udźwigu 2900 kg a A93 ma 3360 kg...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

A czy ktoś próbował obniżyć Aśkę do wysokości 2,55 m.

W standardzie ma 2,705 m a w moim gosp. występują pomieszczenia do których wjazdy są niskie 2,55 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

2,7m w wersji z obniżonym dachem? Jeżeli nie to można taki dach zamówić, do tego dopytaj się czy jest możliwość kupienia ciągnika na kołach 20" i 30". Wtedy może zmieści się w 2,55m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj