Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nitram92

Klopot z szostką

Polecane posty

Nitram92    1

Niedawno nasze gospodarstwo stalo sie posiadaczem ursusa 1201 maszynke odrematowalismu [malowanie i pierdolki bo silnik jest igla] i ciagnik pracowal ...troche z transportem i dosc duzo z prasa nic sie nie dzialo. wczoraj wyjechalem na caly dzien kosic [pierwsza ciezsza jego praca] i ciagnik gdy przejezdzalem na kolejna lake zapowietrzyl sie ...odkrecilem pompke zasilajaca [jest zatarta] po jej wyjeciu za chwile do tego gwintu doszlo paliwo wkrecilem pomke i ciagnik szedl dalej ...koszac lake 3ha 3 razy musialem tak zrobic bo zdychal ....ciagnik chodzil caly czas na 2000obr co ciekawe w drodze powrotnej kiedy obroty byly rozne nie zapowietrzyl sie mimo iz ''wg czasu'' powinien. Spalil po 7 motogodzinach pracy z kosiarka od c360 42l ropy.....mozecie mi cos poradzic?? filtry nowe i odstojnik wyczyszczony.

zts    1
Niedawno nasze gospodarstwo stalo sie posiadaczem ursusa 1201 maszynke odrematowalismu[malowanie i pierdolki bo silnik jest igla] i ciagnik pracowal ...troche z transportem i dosc duzo z prasa nic sie nie dzialo .wczoraj wyjechalem na caly dzien kosic[pierwsza ciezsza jego praca] i ciagnik gdy przejezdzalem na kolejna lake zapowietrzyl sie ...odkrecilem pompke zasilajaca [jest zatarta] po jej wyjeciu za chwile do tego gwintu doszlo paliwo wkrecilem pomke i ciagnik szedl dalej ...koszac lake 3ha 3 razy musialem tak zrobic bo zdychal ....ciagnik chodzil caly czas na 2000obr co ciekawe w drodze powrotnej kiedy obroty byly rozne nie zapowietrzyl sie mimo iz ''wg czasu'' powinien. Spalil po 7 motogodzinach pracy z kosiarka od c360 42l ropy.....mozecie mi cos poradzic?? filtry nowe i odstojni wyczyszczony.

tyle to 912 spali :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

katator    115

spróbuj wyczyścić zbiornik paliwa. ja kiedyś tak miałem jak kupiłem używaną 914, że się nieraz lubił zapowietrzyć. na dnie zbiornika było sporo śmieci i jak zaciągnęło to się odrazu zapowietrzał. po wypłukaniu zbiornika problem zniknał.

wojtus    1

Tak,tak ja ostatnio też tak miałem.Się zapowietrzał,wyczyściłem zbiornik i spokój. :rolleyes:

Tadeusz1212    2

Ja miałem identyczną sytuacje w mojej C-360, to wyczyściłem kranik który doprowadza paliwo do pompy paliwowej i teraz mam spokuj.

Nitram92    1

dzisiaj jechal dokanczac koszenie[2ha] i sie ani razu nie zapowietrzyl tkach ...Czyszczenia zbiornika mu nieodpuszcze pewnie sie syf nazbieral ...kupilem pompke zasilajaca [dala mi jakas bosha] i wszystko ladnie pieknie tyle ze ona ma za duzy gwint...@ZTS czyli malo spalil ....[mowilem silnik ma dopiero nakrecone 3tys moto/h bo to juz drugi na tym ciagniku taki kupilem] Jakie macie sposoby na wyczyszczenie zbiornika? daloby sie obejsc bez demontazu?

wojtus    1

Bez demontażu to raczej nie da rady. Musisz wymontować ja to zwyczajnie wlałem troche ropy zakręciłem wlew i kranik,zamieszałem zbiornikiem i spowrotem wylałem wlewem.Następnie wlałem benzyny ekstrakcyjnej i tak samo do skutku,aż będziesz widział czy jest czysty w środku. :rolleyes:

katator    115

ja przy swoim musiałem zbiornik zdemontować. reszta czynności jakie wykonałem była bardzo podobna do tych jakie opisał @wojtus

zts    1

@Nitram92 trochę dziwiłem się że przy obrotach 2000 tyle połknie, z reguły przy około 1500 w lekkich pracach 12stka spala około 6-7 l/mth. Tzn dla serii 1222/1224 tak wychodziło u mnie i znajomych. Przy pompie wtryskowej z centralnym smarowaniem powinna ta pompa zasilająca boscha pasować :rolleyes:

Nitram92    1

Moja nie pasuje i kicha ale ta stara to zupelnie nie wyglada na bosha to stary ciagnik i domyslam sie ze pompa jest ta co byla a silnik tylko wymienili dzisiaj mierzylem w litrach dokladnie spalil rowne 40 l ja wiem czy 2 z kosiarka o szer robo 1,70 i rura to lekka praca nie rzadko kretowiny i place po dzikach czy woda? Narazie czyszczenie zbiornika zostalo odlozone do odwolania [dzisiaj jeszcze jechal kosic trawe z siewu i sie ani razu nie zapowietrzyl ...narazie tylko jak sie przez noc ustoi to delikatnie rurka z dna baku pociagne i zobacze co poleci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować