Zaloguj się, aby obserwować  
darko38

Ładowacz czołowy teleskopowy do 60 tki

Polecane posty

darko38    1

witam wszystkich zastanawiam się nad zakupem takiego właśnie sprzętu co myślicie?? czy warto producent zapewnia ze udźwig to 700 kg:D i można spokojnie załadować "wanne"

http://www.youtube.com/user/emplex2002#p/a/u/0/2Awo4Z6TCVE

lub tez większej wersji o udźwigu 2,75t z tym ze chyba nie dam rady gdyż ciągnik jest jeszcze na gwarancji i jak wiadomo tylko firmowy osprzęt co mija sie z celem.. czekam na opinie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

c360 jest za lekka do takiego ładowacza, na równym i tak powoli kręci...a 500kg na pełnym wysunięciu? dołek pod koło albo podciąć przód i...bum...niestabilne takie połączenie

 

Słowem- szkoda ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jakie w obecnej chwili mają ceny na te ładowacze?? Osobiście radziłbym ci jednak zakładac ładowacz do ciągnika z przednim napędem, no i oczywiście ten o większym udźwigu. Zawsze masz wtedy łatwiej w ciężkich warunkach no i przy ładowczu o udźwigu 2,75 tony i wysokości podnoszenia jaką podaje producent możesz praktycznie wszystko. Taka ładowarka teleskpopwa z traktora...... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

z tego co pamiętam z agro show bo tam sie wystawiali pierwszy rok to cena w podstwie ok 8500zł mowa tu o tym na c 360 tsk dla jasności.

a teraz dopiero zdaje sobie sprawę ze jednak przydało by się to :P tylko duży ciągnik odpada przez najbliższe dwa lata i zostaje mała biedronka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Cikawe ile taki kosztuje do ciągnika z przedziału 80-110 KM ;) ciągnik masywniejszy, 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

ja tam do nich się chyba wybiorę i zobaczę co mi powiedzą, a numer do firmy widnieje w komentarzach pod którymś filmem.

oo i nawet stronke znalazłem :D co prawda nie za bogata ale jest http://www.emplex.pl

Edytowano przez darko38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Z ładowaczem do C-360 za bardzo nie poszalejesz. 700kg może być momentami niebezpieczne podczas normalnego użytkowania, chyba że byś co zawiesił na tylnym Tuzie, ale to i tak szkoda 60 na takie katowanie.

 

Spokojnie pasuje i bardzo dobrze się użytkuje np. TUR 2 z Pomarolu cena : ok. 7800 brutto na standardowym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

a Turem 2 załaduje auto cezarowe?? bo nie wydaje mi się z tego co widziałem u znajomych żaden nie podniesie, a jak poniesie to z łyżki wysypać się nie da....także to mija się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak Ci jest Tur potrzebny tylko do tego to lepiej kup Cyklopa nowego albo używanego przyda się nie tylko do tego.

Mam takiego na podwórku i może być stosowany do wielu innych prac niż tylko załadunek ciężarówki.

Wiadomo, że praca wyglądała inaczej ale też zostanie zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Turem 2 na wanne nie sięgniesz na pewno,a taki tur jak na filmiku do 60 to dla mnie też przegięcie pały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

jak musisz załadować na równym terenie to bierz nawet, na nierownym przecież napoczątku na krótkim wysięgu byś jeździł a przy tirze byś podniósł


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

sory wine-tu ale jakoś nie widzę jak to robię cyklopem. ale zawsze to jakieś rozwiązanie. kiedys widziałem jak znajomy z jakim magikiem przerobili cyklopa dłuższe ramie i inny siłownik i ładowali tira ale musieli na jakimś podwyższeniu stanąć także to chyba nie dla mnie takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Do 60tki haha :rolleyes: powodzenia przyda się do zwalania gniazd jaskółek.Jak już to do mocniejszego ciągnika najlepiej 4X4 np: zetora 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

darko38 cyklop ma wysokość podnoszenia 4m, tira opuszcza się na poduszkach i na styk idzie załadować

kiedyś też widziałem jakiegoś magika ale miał większe koła wyglądały jak R22.5 i też jakoś szło

 

na jakiej wysokości przy okazji kończy się "łódka" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Indiana jak nie ma nic to dobry i cyklop do ładowania, ale już np. przeładunek z przyczepy na ciężarówkę turem będzie bardziej skomplikowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Powtórzę słowa któregoś użytkownika AF "nie róbcie z ciągnika ładowarki" zgodzę się że 60 jest uniwersalna ale ni aż tak. Na równym terenie pojedziesz trochę błotka, spadek i koniec z takim wysięgnikiem. I to takiego czegoś pompa i zawór od Zetora nie wystarczy. Już trzeba myśleć o przekładni od Trolla i sporym zbiorniku na olej jak ma to obsłużyć 3-4sekcjie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

moze to nie szybko 25t 700 udźwigu to daje 36 łyżek to mało czy czy tez nie ale ładujesz jak auto masz podstawione a nie czekasz az ktos przyjedzie bo po drodze zaliczy jeszcze kilka fuch :P a postojowe kazdy sobie liczy ...

wszystko zależny komu i do czego to jest potrzebne..

Edytowano przez darko38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Pierwszy raz takiego tura widze. Bez przoda to nie robota takie mam zdanie. Mi ciapek tylko jest potrzebny do wyrzucania obornika z małych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Obejrzałem te filmiki na stronce i powiem szczerze że według mnie super rzecz. Fakt może i na c-360 to lekka przesada ale na ciągnik z 4x4 to super sprawa.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 60 czemu nie spory obciążnik na tył szerokie gumy na przód i jakos powinno powoli iść ale ja był bym skłonny bardziej do tego większego ładowacza na duży ciągnik bo wygląda masywnie i ma duży udźwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Kup sobie zwykły ładowacz, zrób sobie podwyższenie żebyś wjechał traktorem na to i spokojnie załadujesz tira, do tego możesz jeszcze tu gdzie tir staje zrobić jakiś dołek żeby było jeszcze niżej B)

Chciałbym zobaczyć jak założysz 60siątce 700kg na przód i będziesz skręcał :lol: Na ziemi nie masz szans, na utwardzonym(kostka, asfalt) może, ale chyba będziesz musiał zatrudnić Pudziana, do skręcania kierownicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@darko38 to, że tur ma udźwig 700kg to nie znaczy, iż w łyżkę tyle zboża zaczerpniesz ;)

podziel objętość Bodexa -około 37-45m sześciennych przez objętość zboża które w łyżkę zaczerpniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Kup sobie zwykły ładowacz, zrób sobie podwyższenie żebyś wjechał traktorem na to i spokojnie załadujesz tira, do tego możesz jeszcze tu gdzie tir staje zrobić jakiś dołek żeby było jeszcze niżej B)

Chciałbym zobaczyć jak założysz 60siątce 700kg na przód i będziesz skręcał :lol: Na ziemi nie masz szans, na utwardzonym(kostka, asfalt) może, ale chyba będziesz musiał zatrudnić Pudziana, do skręcania kierownicą :D

 

A co to za problem :wacko: W czasie jazdy normalnie skreci, zresztą jak stać go na tura to i stać na wspomaganie ;)

Widać ze nigdy c-360 z turem nie jezdziłeś.. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj