Zaloguj się, aby obserwować  
domel1993

Koszt przeróbki obory

Polecane posty

domel1993    0

Witam otóż postanowiłem przerobić moja oborę która niebyła zbytnio użytkowana. Mam zamiar przystosować ja da byków mięsnych jest to obora na głebokiej ściółce. W oborze nie mam stanowisk ani podłączonej wody chodzi mi głownie o koszt przeróbki. Podłączenie wody i jakieś stanowiska drabinki paszowe itp. Czy może mi ktoś pomóc.

Mam w tej oborze trzy duże pomieszczenie 5x5, 5x5, 5x4. Jak to urządzić tanim kosztem jakie dać rury na stanowiska, drabiny paszowe. Jaki koszt. Jakie wymiary na duże byki. Byczki będę skupywał od 100kg i tam mają stać do np 700 kg

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/143627-obora-4-stanowiska-po-12m/

 

Znalazłem te zdjęcie u użytkownika forum właśnie o cos takiego mi chodzi. Tylko ja chce dać poziomo ceownik mam taki gruby w domu i rurę poziomo tylko nie wiem jaką i szczebelki z rurki i profila. Niewiem ile się podnieść z korytarzem tym od ściany czy 50cm do góry wystarczy na byki duże i czy nie za dużo będzie na małe Byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tam w poziomie jest ceownik "80" W środku od strony paszowego jest zamontowana rurka zasilająca poidła http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/139583-obora/ i kran na końcu. Szczebelki to profil 30x50x3. Cięte po 1m (czyli jedna sztanga na 6 części).

 

Tu masz ustawę z minimalnymi wymiarami. http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1629.htm

 

Zrób plan tej obory z zaznaczeniem drzwi i okien oraz wymiary ścian.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domel1993    0

Czyli wydaje mi się że według tych wymagań to 1m na opasa wystarczy.

A zamiast tego ceownika co u ciebie chce dać rurę mam coś takiego 42x4 czy nie była by słaba.(Rura w poziomie)

A te rurki do poidła dawałeś od korytarza a potem na druga stronę w stronę byka tak, czy jedno poidło po środku starczy na dwa duże byki.

A ile mam się podnieść z tym korytarzem 50cm wystarczy.

A na jakiej stronie mógłbym zrobić taki plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

U nas na głębokiej ściółce jest jedno poidło na 12 sztuk(jałówki) i daje rade. Możesz ewentualnie rozwiercić otwór przez który leci woda(ja tak zrobiłem). Albo zainstalować poidło z pływakiem ale do byków to raczej chybiony pomysł zwłaszcza jeśli posiadają rogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale on nie będzie maił ich luzem.

 

Czyli wydaje mi się że według tych wymagań to 1m na opasa wystarczy.

A zamiast tego ceownika co u ciebie chce dać rurę mam coś takiego 42x4 czy nie była by słaba.(Rura w poziomie)

A te rurki do poidła dawałeś od korytarza a potem na druga stronę w stronę byka tak, czy jedno poidło po środku starczy na dwa duże byki.

A ile mam się podnieść z tym korytarzem 50cm wystarczy.

A na jakiej stronie mógłbym zrobić taki plan.

Daj 1,2m

Rurkę możesz dać ale do ceownika lepiej się spawa. W rurce nie ukryjesz wody.

Do poidła przechodzą tuz nad poidłem. Przyjrzyj się dokładnie wcześniej załączonej fotce.

Jedno poidło wystarczy na 2 sztuki.

50cm to za dużo. 20cm wystarczy.

Plan zrób w peint i załącz w poście.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam dołączam się do tematu ponieważ mam prawie taka samą oborę jak Andrzej2110 i chciałbym zrobić podobne stanowiska jak on tylko mam pytanie jak radzisz sobie z wyrzucaniem obornika z tej obory ja bym chciał w jakiś sposób turem tylko jeszcze nie wiem jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A myślisz ze ja czym wywalam?? Ciapek z turem to robi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A ile masz drzwi bo ja mam dwoje tak po 2,5m szerokości?? A jak wywalasz obornik to byki na pewno wyprowadzasz?? I jak byś mógł mi podać wymiary obory to był bym wdzięczny, to bym mniej więcej wiedział ile sztuk by mi się zmieściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Drzwi mają bodajże 2,3m. Nic nie wyprowadzam do wywalania. Co do wymiarów to muszę poszukać kartki z wymiarami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

6mx7m. Trzeba uważać ale weź je wyprowadź. Poza tym gdzie je uwiązać?? Parę razy turem wiade i gotowe. Na koniec widłami resztę z pod przodu odwale i gotowe.

 

panie moderatorze!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dobrze Panie Moderatorze:)

A ile byków się mieści Panu w tej oborze??

I co ile gnój jest od nich wywalany?

Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po prawo są 4 stanowiska na duże sztuki, po lewo 5 na małe.

Wywalam co tydzień, dwa. Zależy od pogody i chęci :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domel1993    0

Ale on nie będzie maił ich luzem.

 

 

Daj 1,2m

Rurkę możesz dać ale do ceownika lepiej się spawa. W rurce nie ukryjesz wody.

Do poidła przechodzą tuz nad poidłem. Przyjrzyj się dokładnie wcześniej załączonej fotce.

Jedno poidło wystarczy na 2 sztuki.

50cm to za dużo. 20cm wystarczy.

Plan zrób w peint i załącz w poście.

 

 

http://img203.images...us/i/obora.png/

 

Plan obory 5na 14m, tak powinno byc dobrez chyba.Tam są rtakie pomiesczenia jak na rysunku, myslałem nad rozwaleniem tych wewnetrznych scian ale niebęde robił bałaganu bi trzeba słupy jakies postawic bo jest zalane sklepienie. I tak muszę 2 scianki take 2m rozwalic bo były tam kojce dla swiń.

 

http://img203.imageshack.us/i/obora.png/

 

 

Mój plan obory ten co wyżej ale coś link niezadziałał.

Edytowano przez domel1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj