Skocz do zawartości

Polecane posty

Challenger    3

Ciekawi mnie to jakie prasa powinna miec rolki do podawania tej folii.Czy wystarcza normalne takie jak do podawania siatki, czy noz do odcinania musi byc z zabkami takimi jak do siatki czy gladki?Wie ktos moze cosik na ten temat?

Bartek72511    41

Z tego co czytałem to pisali że musza być dwie gumowe rolki podające, i nóż też trzeba zmienić;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Challenger    3

Czyli jesli jest jedna rolka gumowa a druga z metalu to lipa z tego bedzie.Pewnie folia owijala by sie wtedy na jakims walku.

mrcase85    1

Wystarczy dobrze sprasować bale (nie jak jest rosa) i dobrze ułożyć stóg u mnie to wystarcza odkąd kupiłem dobrą prase

koks    23

Czy ktoś z was układał bele słomy w pion i przykrywał z góry słomą luzem.Jak takie baloty się przechowują?

danielhaker    823

U mnie w okolicy wierzchnie belki nakrywają połówką folii z sianokiszonki (sianokiszonka jest rozcinana w połowie i te 2 części folii naciągane są na 2 belki) Niektórzy co mają więcej czasu i mniej im słomy idzie to wszystkie belki przed ustawieniem tak okrywają ale szkoda czasu. Wystarczy ostatnią belkę przykryć i sznurkiem ściągnąć żeby wiatr folii nie zrzucił.

krychu    43

Zakupiłem dwie plandeki niebieskie. Zamierzam przykryć stóg tylko nie wiem jak go ułożyć. Kulki jakie będą to wysokość 150 cm. Rozmiar plandeki to 12x8. Mile widziane fotki z stogów, pozdrawia.

konteno    1066

widziałem że ktoś stawiał na wierzch po przykryciu stogu bel z góry folią kiszonkarska zafoliowane bele sianokiszonki

case-jxu-95    2

Poza rolnictwem brykietuję słomę w związku z tym musi być sucha przerabiałem różne sposoby składowania słomy wg. mnie najlepiej baloty układać na leżąco 3 2 1 i przykryć włókniną puszystą baloty to 150/120 a włóknina ma wymiar 6 m 100m koszt ok 700zł brutto słoma suchutka nawet wiosną pozdrawiam

danielhaker    823

A czy ktoś z Was używał takiej folii do owijania belek słomy? Jest to ta sama folia co owijane są palety na magazynach. Czasami widzę na forum że użytkownicy owijają taką folią sianokiszonki, więc może gdyby taką folią owinąć belkę jedną warstwą wyszłoby nie najdrożej...

fsr.jpg

Poza rolnictwem brykietuję słomę w związku z tym musi być sucha przerabiałem różne sposoby składowania słomy wg. mnie najlepiej baloty układać na leżąco 3 2 1 i przykryć włókniną puszystą baloty to 150/120 a włóknina ma wymiar 6 m 100m koszt ok 700zł brutto słoma suchutka nawet wiosną pozdrawiam

zgadzam sie w 100%

ja układam 4-3-2-1 belki 120 włóknina idealnie zakrywa połowe stogu i jest jeszcze miejsce na worki z piaskiem

krychu    43

zgadzam sie w 100%

ja układam 4-3-2-1 belki 120 włóknina idealnie zakrywa połowe stogu i jest jeszcze miejsce na worki z piaskiem

Masz może fotki przykrytego stogu z workami piasku? Chcę przykryć stóg ale nie wiem jak to zrobić.

foto nie posiadam

6 metrów wystarcza na przykrycie 1 strony stogu na ostatniej belce sa założone na siebie 2 "plandeki" i przycisniete workiem z piaskiem 1 worek na 1 belke ot cała filozofia

OKEY    154

Jeśli ktos ma dużo miejsca to najjtańszym sposobem na w miare sucha slomę jest robienie duzych bel i układanie ich jedna kolo drugiej a nie w stóg :) wtedy straty są minimalne.

Folie ,plandeki też nie sa za dobre bo słoma pod nimi nie oddycha . Dobra jest agrowłóknina puszysta ale minus to cena.

Co do utrzymania foli ,plandek czy agrowłókniny na miejscu żeby wiatr nie porwał to u mnie sprawdziła sie siatka do bel, akurat u mnie sprawdziła sie z agrowłókniną nie było żadnych przetarć . A jako obciążenie jak juz ktos pisał worki z piaskiem :)

nht6030    5

Mój pomysł jest taki : Nie ma co, co roku inwestować w folie czy worki i wydawać po ponad 3 tysiące jak przy dobrych wiatrach do 10 tysięcy można zbudować wiatę na tą słomę chociażby na jakiejś pobliskiej łące, zrobić ją na 5 metrów wysokości szerokość sobie dopasować, znajomu zrobił na słupach od lini energttycznych co stały na jego polach i całkiem ładny budynek mu wyszedł, drewno na krowie miał swoje jedyny wydatek to była blacha.

milanreal1    290

Słuchajcie koledzy mam pytanie odnośnie plandek do przykrycia słomy. Słomę mam w kostce co dodatkowo ułatwia jej zawilgnięcie. Na niebieskie czy zielone nie chce patrzeć, niebieska wytrzymała pół roku, zielona 9 miesięcy. Idąc tym tokiem ta srebrna pewnie wytrzyma rok. Kupował ktoś te mocniejsze plandeki jak srebro-brązowa czy srebrno czarna? Są droższe ale czy wytrzymałe? 

Kilkanaście lat temu ojciec dostał plandekę od żuka i ta plandeka jest pancerna, dziś chyba już czegoś takiego nie robią.

master20002    157

Robią. Szukaj firmy co handluje plandekami z reklam. Jest ich trochę w necie i nawet pokleją i obszyją taką plandekę na wymiar za stosunkowo nieduże pieniądze. Materiał taki jak na naczepie z tira, czyli solidny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.