Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojo123    4

ja owijam jeden raz do okoła na owijarce i jest git ani troche nie mokre


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
Napisano (edytowany)

Białą foli taką co się sianokiszonkę owijaczy czy paletową?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Zapewne paletowka.Bo kto by byl na tyle glupi zeby owijac taka folia slome, ktora wcale malo nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Przez to się pytam no kiedyś widziałem chyba nawet na AF że ktoś owijał to białą folią. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Heh chyba za duzo kasy ktos mial :P .A ciekaw jestem jaka jest cena za rolke paletowki.Wie moze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Paletówką owijam baloty żyta i płacę za rolkę 100zł...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Stachux-na ile starcza ci jedna rolka i ile robisz obrotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

witam

właśnie mam taki problem ze słomą podjeżdżam mf 255 i chce wziąść balik ze stogu ale sie nie da słoma przymarzła a jak chciałem podnieść balik to pompa nie mgła sobie poradzić bo wszystkie sie podnosiły w końcu po kilku próbach rozerwał mi się pierwszy bal i rozwalił

 

czy macie tez takie problemy i co wtedy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Żyto na kiszonkę owijam dwoma warstwami i jedna rolka starcza tak na 23-28 balotów...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Czyli jest podobna dlugosc folli w rolce jak do owijania sianokiszonki.A 100 zl za rolketo raczej niedrogo ;) Dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

witam

właśnie mam taki problem ze słomą podjeżdżam mf 255 i chce wziąść balik ze stogu ale sie nie da słoma przymarzła a jak chciałem podnieść balik to pompa nie mgła sobie poradzić bo wszystkie sie podnosiły w końcu po kilku próbach rozerwał mi się pierwszy bal i rozwalił

 

czy macie tez takie problemy i co wtedy robicie?

 

 

 

Byku, jak pompa nie wyrabia, to próbuj rozpędem ją zruszyć, wjedź z opuszczonymi widłąmi w belę, powinna puścić. Innego sposobu nie ma.

 

2 lata temu, jak jeszcze nie nakrywałem słomy, pewnego razu podjechałem ładowarką do stogu, wziać 1 belę z wierzchu. Ułożone miałem 4-3-2-1. Tak się bele zmarzły, że ponad pół stogu na raz podniosłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Mierząc na "oko" to są równe rozmiarami i po ilości owiniętych balotów też na to wychodzi a paletówka to pół ceny tej białej foli...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

sianokiszonkę jest taka jak z białej foli tylko że paletówka pod wpływem słońca łuszczy się i pęka(bynajmniej u mnie tak się działo). W tym roku paletówką owijałem ostatnią trawę z października i na razie jest dobrze.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byk    0

FarmerX2

ale jak tak robiłem to bele rozrywały się i siatka sie odrywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Czy to możliwe jak pisaliście,że z jednej rolki paletówki wyjdzie 50 szt.? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

50 sztuk z jednej rolki jeśli owija się po jedyńczą warstwą może wyjdzie ale wątpie raczej...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

U mnie w wiosce jeden facet tak robił ale przeźroczystą folią to na styku były przemoczone środek wyglądał lepiej już... Ale to tylko moje obserwacje..


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A orientuje sie ktoś po ile jest taka folia? i jak z jej wytrzymałością?

 

Z tego co wiem to dobrze jest przy nie dużej ilości ustawiać bele na leżąco, i na górę folię, i na folię ułożyć jedna warstwę kostek, wtedy foli wytrzyma nawet kilka lat ;)

My w naszym wypadku kupiliśmy plandeki od tira, te górne , po 100 zł ale za wąskie są, jak deszcz napada to jakby się zaginają i ta woda się wlewa się do środka, by musiały dużo zachodzić na siebie ale to i tak pewnie mineło by się z celem. My mamy spore stogi, i na dół w tym roku kładliśmy 11 bel i 3 warstwy, ale w tym roku planujemy ok 16 na dół więc 14 by był do góry, i cholera wie czym to okryć.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

No właśnie, duże stogi mają ten problem, że nie możliwe jest je szczelnie nakryć. Przy szerszych stogach niż 1 bela na górze powstaje rynna w ktorej stoi woda i spływa na zakładkę foli.

 

Bartek, może sposobem byłoby robienie stogów 12x30 i okrywanie ich jednym kawałkiem czarnej foli budowlanej? Wystarczyłoby by były odsunięte od siebie o 1 m. Odpadł by wtedy problem łączeń foli.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

witam kolegów jestem tu nowy . dołaczam sie do pytania kolegi Bartek72511 ile taka folja moze kosztowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

witam kolegów jestem tu nowy . dołaczam sie do pytania kolegi Bartek72511 ile taka folja moze kosztowac ?

Słyszałem ,że jest w cenie siatki ale z rolki robisz o połowę mniej balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a to w sumie jak dla mnie to bez sensu, za duże wydatki, siatka mi lepiej wyjdzie;) Jak na razie na wilgotność słomy kupujący nie narzekają, więc jak na razie nie opłaca mi się okrywać bo wiadomo, woda która nasiąknie trochę waży, a na kilkuset belach ta różnica wyjdzie spora, a po za tym nawet jakby trochę zaczeli odliczać to i tak by było trzeba przekarkulować czy jest sens okrywania czy lepiej niech trochę odliczaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj