Kowalus00

Kabina T-25

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

U mnie w dowodzie T25a2. Rocznik 1985 kabina ruska oryginalna.

 

Próchnieje u mnie strasznie dach na obwodzie i woda mi się leje na głowę, na tapicerki, radio zalewa i głośniki oraz siedzenie. Co robić?

 

Mam pytanie: Czy u was w oryginalnej są drobne przecieki przy dachu i oknie podczas takiej pogody jak teraz?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki1997t25    0

Sprawdź w internecie czy dachu nie ma oryginalnego bo gdzieś widziałem nowy , tylko nie pamiętam na jakiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zbyszekbrzuze: widziałem ładne dachy w Rypinie na składnicy za torami, myśle że wiesz gdzie to jest, były z jakiegoś tworzywa cena była w tamtym roku sto- kilka zlotych ,sam miałem zamiar taki kupić do tej kabiny bo dostał mi dziur w koło tego eksperymęntu na dachu zwanym ''wentylator'',ale to wyciołem, a wstawiłem szyberdach od skody, i jest ekstra, zobacz ten dach na składnicy, mi on się podobał, ale ciekawe jak wymiary czy by pasowały, a i w Białkowie koło Golubia Dobrzynia gościu rozbiera różne ciągniki i maszyny na części i sprzedaje, m.innymi widziałem chyba ze trzy małe ruski miał rozebrane, morze u niego coś znajdziesz, a powiem że ja od niego brałem różne rzeczy i ceny ma dostępne :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W Białkowie powiadasz?

Znam, często zaglądam jak wracam z rynku. Tylko, że oni mają mało Władków z kabinami.

Mam od niego parę oryginalnych części, m.in. blachy na cylindry i wiatrak za 5zł obie.

Tak patrzę raz na Władka i mówie :

- to mi potrzebne...

- 5zł

- to mi potrzebne...

- 5zł :)

-a kliny do rozdzielacza?

-schowaj do kieszeni, bo się zgubią

 

Na składnicy w Rypinie? Muszę popatrzeć w przerwie albo po szkole w sobotę. tylko to zrzędliwe dziadki są :mellow:

 

Jak nie, to sobie zrobię 'gruby dach' a'la Zetor, będzie miejsce na głośniki, wentylator mam sprawny tylko blacha wyrdzewiała i hałasuje.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,no właśnie, ja od niego brałem ładne opony nie uwierzysz, ale potrafił zdjąć z MTZ-ta bo akurat te mi się podobały i to po dwie stówki tylko za sztukę, a traktor był wystawiony na sprzedaż w całości na tablicy ogłoszeń, były warte drugie tyle, tak że gościu jest spoko, w pocie czoła je zdejmował abym nie odjechał ,a mi się śpieszyło bardzo w tedy, no i twierdzi że żaden klijęnt od niego nie może odjechać z gołymi rękami,i każdy musi być zadowolony z kupna u niego :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Cześć.planuje zrobić kabinę własnej produkcji,coś w podobnie naglaka, Szyby zamówiłem właśnie od tej kabiny,tyko teraz pozostaje mi kwestia zamontowania ich,a raczej uszczelek.

 

Rama zrobię z profilu zamkniętego 40x40 albo 30x30 i do nich bym przyspawał płaskownik na który by szła uszczelka,

mniej wiecej tak by to wyglądało

tqbg48.jpg

tak jak wspomniałem wcześniej na ten płaskownik z góry bedzie nakładana uszczelka,tylko która?

Tu sa do wyboru:

http://sklep.techrol.com/catalog/extra-groups/category/138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mój Władymirec jest z 1975 roku, oryginalnie nie miał kabiny tylko rurki i daszek, a teraz mam możliwość kupienia kabiny z 1996 roku oryginalnej w dobrym stanie za 800 zł

 

Pytanie: czy ona będzie pasowała do mojego Władka? czy coś trzeba będzie zmieniać?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paffa    1

Niestety z tym może być problem...

Jeśli Twój władek jest z 75r to błotniki ma przykręcane bezpośrednio do zwolnic, a podłogę przykręcaną do skrzyni.

Żeby załozyć na te błotniki kabine trzeba (tak jak ja miałem) podłożyć pomiędzy błotniki a kabinę rurę kwadratową 10x10 do tego trzeba przyciąć z prawej strony kawałek blachy, bo błotnik haczy. Jeśli kabina ma drzwi, to też będzie ciężko, żeby dało się je zamykać i otwierać bez ich modyfikacji.

Do tego dojdzie pewnie po jakimś czasie eksploatacji takiej, że ciężar kabiny załamie obudowę na akumulatory.

I teraz największy minus tej operacji jest taki, że ta kabina chroni tylko przed deszczem, bo ilość nieszczelności w których hula wiatr jest tyle, że jak będziesz robił w polu w zimne dni, to i tak przemarźniesz na kość. Dlatego do ori kabiny potrzebny jest jeszcze pomost czyli błotniki razem z podłogą i obudową na akumulatory wraz z poduszkami które to mocują do korpusu ciągnika. Ja kupiłem używany pomost więc gdybyś chciał, to chętnie podpowiem co musisz zmienić, żeby wykonać taki przeszczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzięki za wypowiedzi, kabiny tej ostatecznie nie kupiłem, bo mi ktoś zawinął sprzed nosa, podejrzewałem że nie tak łatwo będzie ją założyć, na razie chyba zrobię samoróbkę (przednia szyba, dwie boczne i dach) od deszczu.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Bez zdejmowania wałka od hamulca też się da tą blachę wysunąć, tylko troszkę czasu to zajmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

będę próbował martwi mnie jednak przymocowanie ponowne pochwy zwolnicy są tam dziury 20mm a szpilki oryginał chyba 12mm masakra. W dodatku niektóre śruby są włożone od środka skrzyni.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Panowie co jest bardziej opłacalne kupić szyby tzn przednia, boczna i tylni ta mała do oryginalnej kabiny czy zlecić szklarzowi wyrób szyb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Możesz zlecić szklarzowi żeby wstawił ci klejone.Droższe ale lepsze bo pęknie i nie wyleci a hartowana rozsypie w drobny mak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Rozchodzi mi się głównie o niskie koszty, jedni mówią że kupienie nowej szyby wyjdzie taniej a inni, że szklarz za szybę plus robociznę weźmie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Klejona na na pewno wyjdzie drożej,chyba że chcesz taką zwykłą jak masz w domu.Ale tych nie polecam nie są to bezpieczne szyby.W przypadku stłuczenia może być tragedia.

Nowe szyby hartowane do władka nie są takie drogie.Przednia 80,boczna 40,a mała na tył 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj