Aleks72

John Deere 550-Do czego służą zegary?

Polecane posty

Aleks72    2

do czego służa zegary w prasie JD550 znalazłem jedna fotke na AF gdzie były zegary tej prasy to co one znaczą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Z tego co się orientuję to te zegary pokazują równomierności beli po obu stronach musisz starać się prasując aby na obydwu zegarach wskazówki były na tym samym poziomie wtedy bela wyjdzie równa po obu brzegach.I z tego co wiem jest to sterownik który masz w kabinie i którymś tam pokrętłem ustawiasz gęstość sznurka a lampki sygnalizują otwarcie komory i coś jeszcze ale co i jak to nie wiem dokładnie. Jak coś źle powiedziałem to proszę mnie poprawić.

Edytowano przez castor

"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zielona lampa sygnalizuje zamknięcie komory. Pomarańczowa zaczyna mrugać i trzeba być gotowym bo niedługo balot będzie owijany albo sznurkiem lub siatką. Czerwona sygnalizuje przepełnienie komory jak coś nie zadziała i jeśli jest owijanie siatką mrugnie za każdym razem kiedy zostanie odcięta siatka. Jeśli nie mrugnie to znaczy że siatka się skończyła. Przy moje 550 nie mam tego zielonego pokrętła ale za to mam sygnał dźwiękowy ale pewnie dlatego że mam starszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

czyli jusz wiem jak to działa ale sterownik to jet w tym zbudowany tak??? i czy w kazdej prasie 550 takie cos jest. i tez tu sie ustawia rozmiar beli jako chce ............

Edytowano przez Aleks72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

To pokrętło służy do włączania/wyłączania tzw. "miękkiego rdzenia". Ustawiasz sobie na takiej krzywce w prasie do jakieś średnicy beli ma być luźno zbita(max 90cm). Nic więcej się tym sterownikiem o ile można to urządzenie tak nazwać nie zmienia w pracy prasy. Wielkość beli ustawia się na suwaku z boku prasy. I taki sterownik musi mieć każda prasa, nie wyobrażam sobie pracy bez tego. A @castor dobrze wytłumaczył o co chodzi z zegarami ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

a co to ten rdzeń <_< bo nie łapie a to sie nie posuje chociaz??? sorki ze pytam tyle ale bardzo mnie taka prasa interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Pisząc rdzeń miałem na myśli środek beli ;) Nie używałem tego jeszcze i jakoś nie planuje. Jeśli chcę luźniejszą bele siana to popuszczę na zaworze odpowiedzialnym za zgniot. Generalnie polecam tą prasę jestem z niej bardzo zadowolony,a najlepiej jakbyś miał siatkę i odrzutnik bel wtedy praca to czysta przyjemność.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Były wersje bez zegarów miały wskaźniki po bokach prasy tak jak mają polskie.

Miękki rdzeń używa się w sianie jest ono w środku mniej zbite po przez co lepiej odparuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

teraz to mi koledzy rozjasniło w głowie co do czego :) i wielke dzieki teraz wiem jako prase kupie :) a i jewszcze jedno co ten zegar znaczy co z bioku jest po prawej stronie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Pokazuje jaki masz ustawiony zgniot. Czyli im bardziej podkręcisz na zaworze hydraulicznym tym zgniot będzie większy tym wskazówka będzie się podnosić wyżej ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

a wkoncu jak pewno zaduzo sie ustawi to pasy tylk strzelo jak sie przesadzi <_< i jak sznuker podaje sam atomatycznie bierze czy trzeba mu podac ze serownika jest jeszcze taka z leej stroby dzwigenka czerwona to ja nia ustawiam zgniot beli?? i wiecej piszczie o tej prasie co wiecie z gury dzieki wszystkim za odpisanie mo ich pytań

Edytowano przez Aleks72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomson2405    0

Witam

Mam na oku prasę jd 550 która ma elektryczne owijanie na 2 sznurki, czy to dobre rozwiązanie? Czy w tych prasach jest jeszcze jakiś inny typ owijania(hydrauliczny)? Jeśli tak to który jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Te prasy z reguły mają owijanie hydrauliczne, więc nie wiem czemu Twoja ma elektryczne. Z tego co mi wiadomo to większe modele np 590 mają owijanie elektryczne jeśli się mylę to mnie poprawcie.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam. Zakupiłem teraz prase JD 550. Podjerzewam że miała kiedyś sterownik ponieważ znajduje się na niej trochę czujników -wyłączniki krańcowe głównie. Czy da radę samemu odbudować taki sterownik na podstawie orygianału? Zależy mi trochę na tym brzęczyku i kontrolce od napełnienia komory. Otwierał ktoś kiedyś takie urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

A jamam takie pytanie czy ta kontrolka od zamknięcia komory powinna świecić przez cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Napewno nie przez cały czas bo na logikę straciła by rację bytu. Po co komu kontrolka KTÓRA ZAWSZE ŚWIECI? Ta kontrolka sygnalizuje otwarcie klapy.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

Pytam dlatego bo prasę kupiłem niedawno i niewiem.

Zrobiłem nią ze 20 beli.

A z tą skrzyneczką z zegarami mam taki problem że kontrolki raz swięcą i daje mi sygnał dzwiekowy a raz nie (chodzi mi o pomarańczową) dodam, że te dwa zegary działają zawsze, a zielona kontrolka od zamknięcia świeciła mi tylko raz po podłączeniu w garażu przez około 5 minut.

Może ktoś z was wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Moze masz zanieczyszczone styki. Zamykaj komore do czasu zapalenia sie zielonej, jesli zamykajac, slyszysz roznice w pracy pompy, a kontrolka sie nie zapala - to masz problem z elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Co do postu wyżej sprawdź też czy haki są dobrze zamknięte u mnie raz jeden z haków się zesunął.

A jest tu może jakiś czarodziej, który objaśni mi z jakich powodów na sterowniku wyskakuje błąd. Mam mam skrzynkę bez pokrętła z zegarami i kontrolkami. zielona to wiadomo ciągły sygnał pomarańczowy to samo( i to nie prawda że pomarańczowa miga przed rozpoczęciem owijania jak gdzieś wyczytałem). Ale czasem po zamknięciu komory wyskakuje mi błąd czyli ciągłe sygnał czerwonej lampki z napisem STOP i przerywany sygnał pomarańczowej lampki. Dodam, że wszystko z prasą jest ok i albo można spróbować ponownie otworzyć i zamknąć klapę(nie zawsze działa) lub jechać, ale ten denerwujący sygnał dźwiękowy... następne belki wychodzą normalne a błąd zwykle "znika" na kilkanaście bel i sterownik działa normalnie. Więc jakie są powody że przy pustej komorze coś takiego wyskakuje??

Edytowano przez Ptrk690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karl13    0

Witam;p

Kupiłem prasę John Deere 580 i jestem zadowolony ale niestety mam ją bardzo krótko i chciałbym aby ktos mi udzielił kilka wskazówek a mianowicie nie wiem jak zwiekszyc rozmiar balotów gdyz robi mi 80 a chciałbym 120 wiem ze sa tam takie dwa pokretła ale chyba sie tez te czujniki jakos przestawia (czy moze mi ktos to wyjasnic konkretniej w ktora strone i co dalej?)Prosze o napisanie do mnie na gg 41102776

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

Z góry dziekuje

  • 0

 

To jeszcze raz ja. Prosze o szybka odpowiedz;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek111    0

JOHN DEERE 550

Patrząc od przodu prasy trzeba odtworzyć lewe drzwiczki. Prawie na samym dole obok filtra olejowego jest takie pokrętło na niedługiej szynie. Aby zwiększyć belę tzreba lekko odkręcić te pokrętło i przesunąć w dół i przykręcić z powrotem. I analogicznie aby zmiejszyć trzeba odkręcić pokrętłoi przesunąć je w górę.

Aby ustawić Jak ma być zbita bela ( luźna czy zciśnięta ) trzeba odtworzyć klapę nad zaczepem i przekręcić pokrętło.

Edytowano przez mirek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj